Aksesuar Dosyası

Benim aksesuar anlayışım tıpkı kıyafetlerimde olduğu gibi sade ve şık. Çok gösterişli,taşlı,parlak aksesuarlardan hoşlanmıyorum. Gümüş rengini pek sevmiyorum,altın rengi takılar bana daha şık ve nostaljik geliyor. Normalde sevmediğim mavi rengini ise aksesuarlarda kullanmayı seviyorum. Çünkü mavi rengin çevreye pozitif enerji yaydığını ve nazarı dağıttığına inananlardanım.

DSC_0031-tile

Bileklerde incecik varla yok arası aksesuarlar bence çok zarif görünüyor. Bunun için tercihim nazar boncuklu bu incecik bileklikten yana oldu. Diğer açık mavi,altın boncuklu bileklik el yapımı,etnik takılar satan bir yerde yaptırmıştım. Saat ise oldukça eski,babaannemin bana hediyesi. Ona da dedem hediye etmiş sanırım. Kordonunu bile değiştirmedim,oldukça iyi durumdaydı. Maddi değeri çok fazla olan takılar takmayı tercih etmiyorum,bu tarz anısı olan,hediye olan takılar bana daha çok hitap ediyor.

DSC_0035 (3)

Bu üçlü yaz aylarında vazgeçilmezim,her daim bileklerimde. Kışın ise sadece saatimi takıyorum.

tumblr_my7xzcLUhx1rnu63po1_400

Küpeler…Küpe benim ennn sevdiğim aksesuardır.Kulaklarımda 3 er tane delik var ek olarak sol kulağımın kıkırdağında ‘tragus’ deliği var.Kulak kıkırdağındaki o tuhaf yerin adı tragus,tarif edemedim şimdi ama siz anladınız beni:) Açıkcası yaptırmak biraz cesaret işi,bilinmeyen ellerde çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Uzun yıllar tragus yaptırmayı çok istedim,birgün yolda öylece yürürken pat diye giriverdim bir piercing dükkanına,tüm samimiyetimle söylüyorum bunu planlamamıştım 😀 Şansıma mı şanssızlığımamı desem hiç sıra da yoktu 😀 Ve tragus yaptırmak istediğimi söyledim,2 dakika içinde kulağıma sıkıverdi adam,üstelik uyuşturmadan! O an bir baş dönmesi,bir miğde bulantısı,oturuverdim olduğum yere. 1 saat kadar ciddi yan etkileri oldu,1 ay takılan küpeyi yerinden çıkarmamanız gerekiyor,her gün teramisin sürüyorsunuz,1 hafta su değmemesi gerekiyor. 1 aya varmadan iyileşti kıkırdağım ve şuan en ufak sızı bile hissetmiyorum.Yaptırmak isteyenlere ufak bir tavsiye mutlaka hijyenik bir ortamda ve oturarak deldirin kıkırdağınızı. Mutlaka ve mutlaka tecrübeli biri olsun,bu noktada sizi dengede tutan kulak sıvısı bulunuyor,yanlış bir müdahale de Allah korusun çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.Benimkisi biraz deli cesaretiydi ve iyi sonuçlandı ama dikkat etmek gerekiyor.

DSC_0028 (2)

Şu küpelerimle erkek arkadaşım ve kardeşim o kadar dalga geçtiler ki 😀 Ninelerimizde bulunan o meşhur altın küpelere benziyormuş! E nolmuş yani bende eskiye hasretim,vintage seviyorum olamaz mı 😀

Processed with VSCO

Burada kulağımda bahsettiğim küpeler var.

DSC_0110

Bu üçlü küpe setini geçen yaz Koton mağazasından satın almıştım.Özellikle en alttaki mavi minik küpeleri yazın kulağımdan hiç çıkarmıyorum desem yeridir.

DSC_0111

Bu tarz mavi,etnik küpeleri giymeyi en çok sevdiğim şile bezi kıyafetlerimle kullanıyorum. Şile bezi kıyafet ve elbiseler yazın üzerimden hiç çıkarmadığım parçalar. Üzeri işli etnik kıyafetler içinde kendimi çok güzel hissediyorum:)

DSC_0016 (2)

Minik kedim bebekliğini bitirip evden ayrılalı uzun zaman oldu:)

DSC_0106

Gümüş rengi tek küpem bu kar taneleri sanırım. Kar tanelerinin yakından böyle göründüklerine inanmak beni hep büyülüyor:) Bu minik kar taneli küpeleri kışın kar yağdığında takıyorum,mevsime uyum sağlıyorum:)

DSC_0040-tile

Kolye tercihim kışın bu bebek mavisi kolyelerden yana oluyor. Bazen de ince zincirli kolyelerimi bir arada kullanıyorum;

DSC_0116

Benim en sevdiğim ve sık kullandığım aksesuarlarım bu şekilde. Şimdi pek kullanmadığım ama nedense bolca olan yüzüklere bakalım;

DSC_0104

Yüzüklerimi böyle minik bir porselene koyuyorum. Eskiden mum vardı bitince atmaya kıyamadım,bu şekilde değerlendirdim.

DSC_0102

Mavi hakimiyetini burada da sürdürüyor 🙂 Bu yüzüklerin çoğu hediye,altın renkli olanları ise kendim aldım;

DSC_0103

Çok nadir de olsa bu yüzükleri kullanıyorum. Aslında bu yüzükleri,eklem yüzüklerini asıl alma amacım bloga oje tanıtımı yaparken kullanmaktı,yani günlük hayatımda nerdeyse hiç kullanmıyorum diyebilirim.

DSC_0030

Son olarak benim için en değerli aksesuarlarıma geçelimm.. Bu iki şirin kolye ucu fimo hamurundan. Kuala olanı kız kardeşim elleriyle yapıp hediye etmişti,çilek olansa erkek arkadaşımın hediyesi. Benim için ikisinin yeride çok özel.. Çilek benim en sevdiğim meyvedir,o yüzden sık sık kullanıyorum:))

Adsız

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.