Alix Avien Stick Kapatıcı İncelemesi

DSC_0174Stick formlu kapatıcılar likit ve krem formlu kapatıcılara göre daha fazla örtücülük sağlar. Cilt kusurlarını oldukça iyi örten bir kapatıcı hep elimin altında bulunur. Bugünkü inceleyeceğim kapatıcı Alix Avien markasına ait. Günlük kullanıma uygun bumadığımdan çok az kullanabildim. Çünkü yoğun bir kapatıcılığı var. Bu tarz kalın yapılı kapatıcıları ellerle uygulamak her zaman daha iyi sonuç verir. Elimizin ısısı ile ciltle daha iyi bütünleşerek yapay bir görüntü oluşturmaz.

DSC_0177

Bendeki 3 numaralı rengi. Cilt tonumdan 1 ton koyu aldım. Bunun sebebi bu kapatıcıyı tek başına değil de corrector (Renk düzenleyici ) olarak kullanmak istemem. Eğer corrector hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yazımı okuyabilirsiniz (Corrector Nedir?)

Dediğim gibi eğer yoğun örtücülükte bir kapatıcı arıyorsanız Alix Avien markasının bu stick kapatıcısına bakabilirsiniz. Günlük kullanımdan çok özel davetlerde,gece dışarı çıkarken yada yoğun makyajlarda kullanılması daha doğru olur diye düşünüyorum. Sivilce yada cilt kusurlarını tamamen örtücü bir kapatıcılığa sahip olan ürünün fiyatı 20-25 tl arasıdaydı sanırım alalı biraz zaman geçti. Ambalajı da oldukça sağlam ve dış etkilerden (sıcak-soğuk) çok fazla etkilenmiyor. Bu yüzden çantaya atılabilir diye düşünüyorum;

DSC_0173
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.