ALOE VERA MUCİZESİ

Aloe vera bitkisi evinizde kolaylıkla yetiştirebileceğiniz ve en pahalı cilt bakım ürünlerinden bile daha iyi iş çıkaran mucizevi bir bitki. Aloe vera bitkisi çok sayıda vitamin ve minerali bünyesinde bulundurur. Yaraları çabucak iyileştirip sürülen yerin iltihap ve mikrop kapmasını önler. Özellikle bol nem verdiği için cilt kırışıklıklarının da oluşmasını geciktiriyor.

DSC_0307

Peki ben aloe vera bitkisini nasıl kullanıyorum. Evimde 2 3 saksı aloe vera yetiştiriyorum. Bakımı ve büyümesi oldukça kolay olan bu bitkinin içerisindeki jeli temiz cildime uyguluyorum. Özellikle gece cildimiz kendini yeniler. Uyumadan evvel tüm cildime ve özellikle göz çevreme bu sıvıyı uygulayıp emilmesini bekliyerek uyuyorum. Asla cildimde bir tahriş, kaşıntı veya alerji yapmadı.

DSC_0308
Bu bitkiyi ayrıca kaşlarımda ve kirpiklerimde de kullanıyorum. İçerdiği vitamin ve minarallerin yanısıra kirpiklerde uzama ve dolgunluk sağlıyor. Yanlış alınan veya küsen kaşlarım aloe vera sayesinde yeniden çıkmaya başladı. Gün içinde herhangi bir tahriş yada yara olan bölgeye yine bu jeli uyguluyorum ve yaraların iyileşme sürecini çok hızlandırdığını gözlemledim. Hazır olarak ta satılan aloe vera jeli bence bitki olarak çok daha faydalı. Okuduğunuz için teşekkürler! şimdilik hoşçakalın. 🙂
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.