Alterra Parfüm İçermeyen Göz Kremi – Hassas Cilter İçin

Alterra Parfüm İçermeyen Göz Kremi – Hassas Cilter İçin

Merhaba güzel ailem! Bugün hassas ciltlerin, özellikle de fazla hassas göz çevresine sahip kişilerin oldukça işine yarayacak, uygun fiyatlı, temiz içerikli bir göz kremi önerisi ile geldim! Annem başta olmak üzere benim de göz çevrem hemen kızarmaya, alerji olmaya müsaittir. Annemin gözü 2 kez ameliyat olduğu için ona ekstra temiz içerikli ve içinde parfüm olmayan ürünler araştırmaya özen gösteriyorum. Yine böyle bir araştırma içindeyken Rossmann mağazasında gezerken Alterra markasının parfüm içermeyen göz çevresi kremine rastladım ve denemek istedim;

Alterra Göz Çevresi Kremi

Hassas gözler için içeriğinde parfüm bulunmayan bir göz kremi kullanmak çok önemlidir. Ben yüzümde bile bazen rahatsız olabiliyorken göz çevremde parfümlü ürünler asla kullanamıyorum. Hemen içeriğine göz atalım ardından yorumlarıma geçelim;

Parfüm içermeyen göz kremi içeriğindeki organik çuha çiçeği yağı ve organik kayısı çekirdeği yağı ile hassas ciltlerin bakım için özel olarak tasarlanmıştır. Dokusu cilt tarafından kolayca emilir ve organik zeytin yağı sayesinde cildiniz kadifemsi yumuşaklığa kavuşur. Sentetik boya, koku ve koruyucu maddeler içermez. Silikon, parafin ve diğer mineral yağlar içermez. Cilde uyumu dermatolojik olarak onaylanmıştır. Vegan ürünüdür. 

Öncelikle yorumuma ambalajı ile başlamak istiyorum. Kavonoz tarzı nemlendiriciler sürekli içine parmağımız girdiği için hiç te hijyenik değil, içinde bakteri üreyebiliyor. Bu yüzden bu kremin hiç  değmeden kullanımına tek kelimeyle bayıldım. Peki nemlendirme performansı nasıl?

Çok kuru göz çevresine yeterli gelecek ve rahatlatacak bir nemlendirme performansı yok fakat normal ve kuruya dönük standart nem ihtiyacını karşılayacak bir ürün. Makyajdan evvel kullanmak için ideal. Hızlı emiliyor, hafif formüllü. Bu artı özellik gündüz kullanımı için harika. Fakat gece daha yoğun, sabaha kadar göz çevrenize bakım yapacak bir ürün arayışındaysanız beklentinizin altında kalacaktır.

Tekrar satın alabilirim, olumsuz bir etkisini görmedim, gözlerimi rahatsız etmedi, çabuk emildi, makyajdan evvel hızlıca nemlendirdi. Ama gece kullanımı için yetersiz. Ek olarak nem verme dışında bir özelliği yok, kırışıklık giderme, morluk giderme vs gibi, aklınızda bulunsun.

BAKIM YAZILARIM IÇIN TIKLAYIN

YÜZLERCE RUJ ÖNERISINI BIR ARADA BULABILECEĞINIZ ÖZEL YAZILARIM IÇIN BURAYA TIKLAYABILIRSINIZ 🙂

DAHA FAZLA MAKYAJ GÖRSELLERI VE ÜRÜN ÖNERILERI IÇIN GÜZELLIK KATEGORIME IŞINLANABILIRSINIZ!

PARFÜM INCELEMELERIM IÇIN TIK

YENI YAZACAĞIM DIĞER YAZILARI KAÇIRMAMAK IÇIN AKTIF ŞEKILDE KULLANDIĞIM INSTAGRAM VE FACEBOOK SAYFALARIMI TAKIP EDEBILIRSINIZ. ŞIMDILIK HOŞÇAKALIIIN!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Bu göz kremi mükemmel.. kullanıyorum ve memnunum ilk defa gözümü tahriş etmeyen krem buldum.. bu arada bloguma beklerim.. Güzellik ve bakım hakkında yazdığım yazılarım var..

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.