ASKER ÇANTASI NASIL HAZIRLANIR?

Herkese merhabaaa,bugün biraz farklı bir konuyla sizlerleyim,burada hep kendi ihtiyaçlarımızdan bahsedecek değiliz ya 🙂 Evet başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bugün asker çantasının temel ihtiyaçlarından,askere giderken nelerin götürülmesi gerektiğinden bahsedeceğim,bu konuda bir tecrübem yok tabii ki 😀 Askere giden abilerimden, babamdan,yakınlarımdan sordum soruşturdum,ve nelere ihtiyaç duyulduğunu öğrendim.Beni takip ediyorsanız biliyorsunuzdur nişanlım Mayısta askere gidiyor,bende yavaştan asker çantasını hazırlamaya başladım,çünkü o çalışıyor ve hiç vakti olmuyor.Eminim sizinde bu bilgilere ihtiyacınız olacak kızlar,sevgiliniz,abiniz askere giderken bu liste size çok yardımcı olacak. O zaman hemen başlayalım;

DSC_0048

Aldıklarımı böyle bir poşete yerleştirdim,şimdi poşetin içine göz atalım;

DSC_0043

8 tane pamuklu çorap aldım,daha da alacağım,çünkü dediklerine göre en fazla ihtiyaç çorap ve çamaşır oluyormuş, yıkamaya ve kurutmaya vakit bulamadıkları için temiz çorap çamaşır kurtarıcı oluyormuş. Defacto’dan 3 tane pamuklu çamaşır aldım ama en az 10 tane daha alıp koymak lazım,dediğim gibi her hafta yıkamaya verme durumları yokmuş. 4 tane pamuklu atlet aldım. Pamuklu çorap ve çamaşırlar almaya özen gösterin diğerleri çok sağlıksız ve rahatsız edici olacaktır. Bir de farkettiyseniz hepsi siyah çünkü farklı renklere izin vermeme durumları oluyormuş, tabii her yerde aynı değilmiş bu durum ama ne olur ne olmaz diyerek siyah aldım hepsini. Bir de mutlaka çamaşır yıkama filesi koy dediler,yoksa o dev makinalarda hekesin çamaşırı karışıyormuş,çok sağlıksız. Fileyi de ekledim.

DSC_0044

Olmazsa olmaz traş setleri de aldım tabii ki;

DSC_0045

Bu traş bıçağından memnundu Buğra,o yüzden bunu aldım.Size tavsiyem çok kalitesiz ya da çok pahalı traş bıçakları almayın. Çünkü kalitesizler pürüzsüz traş yapmıyormuş ve komutanlar bu duruma bayağı takılıyorlarmış, pahalı olanları da çalıyorlarmış. Yani böyle orta ayar bişey alabilirsiniz.

DSC_0046

Traş kremi aldım,Buğranın cildi kuru,bu nem vereniymiş inşallah iyidir, Nivea Men kremden Buğra çok memnun kalmıştı,büyük boyunu aldım.

DSC_0002 (2)

Fa’nın koltuk altı roll-on ve deodorantından aldım, bir de traş sonrası cildi yatıştıran kolonya aldım.

DSC_0003 (2)

El ve vücut için de zeytinyağlı losyon aldım,liste hala tamamlanmadı,mutlaka ayak kremi,pişik kremi ve pudra bulunsun çantasında dediler,asker botları ayakları mahvediyormuş,o yüzden pişik kremi ve pudra mutlaka alınmalıymış.

DSC_0047

Yarabandı,dikiş seti,çengelli iğne de çok lazım oluyormuş. Boynuna asması için asker cüzdanı aldım,çünkü para felan da çalınıyormuş,dolapları bile karıştıranlar oluyormuş,dolaba kilit alın mutlaka dediler. Kulak çubuğu,peçete el sabunu da koydum,peçete yokmuş ve herkes kendisi götürüyormuş. Ayakkabı boyası çok önemli,her gün ayakkabı kontrolü yapılıyormuş ve leke olanlar azar işitiyormuş. 1 adet ajanda,kalem,takvim de koydum.

DSC_0040

Şimdilik aldıklarım bunlar,daha tamamladıkça yine güncellerim bu başlığı. Hatırladığım eksikler;

  • Ayak için pişik kremi,pudra,
  • Banyo çantası,
  • Terlik,Pijama Takımı,Havlu
  • Yastık kılıfı (pis olabiliyormuş,kendiniz alın dediler)
  • Dolap kilidi,bot kilidi (botlar da çalınıyormuş,ranzaya kilitleyin dediler)

Umarım yararlı bir yazı olmuştur,dediğim gibi daha birşeyler aldıkça yazarım bloga,şimdilik hoşçakalıııın…
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.