ASKER YOLU BEKLEMEK..

33f51cb01ac2a70f5f41c5ae3b61253c

Asker olmadan önceki dönem zaman yaklaştıkça daha bir acıtır canınızı, ayrı düşeceğiniz o günün çaresizce gelip çatmasını eliniz kolunuz bağlı beklersiniz.. Kafanızda binbir soru,acemi birliği nereye çıkacak,usta birliğinde nereye gidecek..İlk acemi birliğiyle başlarsınız ayrılığa..Başınıza gelmiştir artık aylardır içinizi kemiren o şey, sevdiğiniz askerdir artık,vedalaşmalar,ağlama nöbetleri,iç burkulmaları ve sonsuz soru..merak..korku..özlem..

Acemi birliği süresi çok önemlidir,ondan ilk ayrı kalışınız ve telefonunuzla vedalaşmanız,artık onun dakika başı mesajlarına maruz kalmayacağınız günler gelmiştir..Artık her haftasonu buluşamayacak ona doya doya sarılamayacağınız o günler geldi..İlk başlarda alışamazsınız,günde 40 kere mesaj gelen telefonunuz artık çalmıyordur..Açıp eski mesajlarınızı okursunuz..Günler birbirini kovalar..Ziyaretine gidersiniz..Boooolca sarılır kokusunu depo edersiniz hafızanıza..O an günlerin bir şekilde geçeceğine ve dayanabileceğinize dair bir umut düşer yüreğinize..Sonra eve gelirsiniz,geri afakanlar basar,içiniz daralır.. Yok..yok geçmeyecek bu böyle, napacağım ben daha 5 gün bile olmadı..Nasıl geçecek günler??

Günler günleri kovalar..Zaman siz ağlayıp sızlasanızda,hiç umursamasanız da bir şekilde akıyor Allahtan.. Ve 1 ayınız geride kalmıştır,artık özleme direnç kazanmaya başlamışsınızdır..Tamam ben öğrendim bununla başa çıkmayı dersiniz..Ve sevdiğinizi usta birliğine gönderirsiniz..Hoop herşey başa sarar..Başka bir yer,başka kurallar, nasıl olduğunu bilmediğiniz günler..Hele o ilk 1 hafta haber alamama durumunuz var,kurallar daha katı oluyor.. O 1 hafta insanı bitiriyor..Ne yapıyor,ne halde,aç mı,uyuyabildi mi,beni düşünüyor mu..

Telefonunuzla bütünleşirsiniz..Her saniye arayabilir diye zil sesini son seviyeye getirirsiniz..Ama günler geçer o aramaz,arayamaz..Gece uykunuzdan adını sayıklayarak sıçrarsınız,sonrası ağlama..Sonrası özlem..Taa ki güneş doğana dek..Ve birkaç dakika sesini duyabileceğiniz o an gelir..İçiniz öyle doludur ki ama hiçbirşey konuşamazsınız..Sadece nasıl olduğunu sorarsınız..Ardından ailesini aramasını söylersiniz..Herkes eli yüreğinde askerinden haber bekliyor çünkü..

O yokken yaşadıklarınız..Yaşadığınız mutluluklar,güzel anılar,üzüntüler,öfkeler..Herşey onsuz..Herşeyi onunla paylaşmak istersiniz ama sonunda kendinizle yapayalnız kalırsınız..Boğazınız düğümlenir..Onsuz ne birşey izler, ne yediğinizden zevk alır ne bir yere gidebilirsiniz..

O birliğinde askerlik yapar siz evinizde..Size saatler geçmez..Dakikalar geçmez..Her gün şafak sayarsınız..Bir gün ‘yaa geçiyor işte günler bak ne hızlı geçti 1 ay’ dersiniz..Ertesi gün aslında zamanın hiç ilerlemediğini sanki size düşmanlık yaparmışcasına yerinde saydığını düşünürsünüz..Tuhaf bir ruh hali..Dengesiz günler birbirini kovalar..

Tüm bunlar olurken sevgisiz,ilgisiz,özlem dolu ve her şeyi alttan alan taraf olacaksınız..Orada size hissettirebileceği sevgi sadece mesajla atılan ‘seni seviyorum’ kelimesinden ibaret olacak..Bir an gelecek karşınızda robot var sanacaksınız..Çünkü orada insan zamanla duygusuzlaşıyor..Belki de doğru olan bu? Belki de öyle olmasa dayanamaz.. Güçlü kalmak zorunda..Güçlü kalmak zorundayız..

İçinizde dağ gibi büyüyen onunla konuşma isteğiniz yerini sessizliğe bırakıyor..Susuyorsunuz.. Çevrenizde sizi anlayan birileri olmuyor.. Evet aileniz hep yanınızda,sizi sevenlerde öyle ama kimse sizi tam anlamıyla anlayamaz..Herkesin dilinde ‘Allah kavuştursun,bu günlerde geçer….’ Geçmediğini sizden başka kimse anlamıyor..

Yapılan saçma espriler karşısında suskunluğunuzu koruyorsunuz.. ‘-şafak kaç? -170 -oooo daha çok var geçmez o günler vallahi hahahaha…’ evet geçmiyor!! her gece ağlıyorum mesela??

Potansiyel ‘yalnız kadın’ potansiyel ‘sevgilisini aldatacak kadın’ gözüyle bakılıyor kimi zaman.. Densiz ve hadsizce yanınıza ilişenler oluyor.. Sanıyorlar ki yalnızlığınızda onlara sığınacaksınız,sanıyorlar ki özleminizi bir kenara bırakıp onlarla avunacaksınız..  -ooo daha çok varmış yaa sen kesin sevgilini aldatırsın.. (sanırım seni zamanında aldatanlar olmuş!!)

Artık yükünüz daha ağır kızlarım..Siz asker sevgilisisiniz..Siz daha sert daha güçlü ve daha dik durmak zorundasınız Onsuzken bile onun aşkını içinizde yeşil tutabiliyor ve her gün o aşkı besleyebiliyorsanız ‘siz olmuşsunuz’ Emin olun bundan sonraki günler sizin için o kadar aydınlık ve huzur dolu gelecek ki..Rabbinizden sabır dileyin kızlarım, herşeye onun vereceği sabırla dayanabilirsiniz..Hepinizi çok seviyorum..Hoşçakalın..
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. ya öyle güzel anlatmışsınız ki..eşim asker,allah sizi de kavuştursun beni de tez zamanda inşallah..dediğim gibi yazınıza bayıldım..sayfamda paylaşabilirmiyim face te?

    • elbette paylaşabilirsiniz, blogumun linki ile beraber. Sizi de Allah kavuştursun 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.