Avon Calming Effects Fondöten İncelemesi / Cream

Merhaba güzel ailem! Bugün benden çokça istek alan bir ürün incelemesi ile geldim. Avon Calming Effect Fondöten bugün mercek altında olacak! Işıltı veren, ciltte pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm yaratan bu fondötenin seveni çok, yani meşhur bir fondöten. Bilirsiniz kolay kolay cildimle uyuşan bir fondöten bulamam, hadi bakalım bu fondü ile anlaşabilmişmiyim?

Avon Calming Effects İllüminating Fondöten

Cam ambalajlı, pompalı formda, kaliteli duran bir fondöten karşılıyor bizi. Pompalı olmasına bayıldım, bu tarz pompalı fondötenleri pratiklik ve yeteri kadar ürün alma açısından çok seviyorum.

Sıvı formda, az – orta kapatıcılıkta, cilde nem veren, hafif bir fondöten. Özellikle kuru, pul pul dökülen, cildi ten ürünü tutmayanlar çok beğenerek kullanacaktır. Hemen kapatıcılığını test edelim;

Bu kalemin izini kapatma performansına bakarak değerlendirme yapabilirsiniz;

1 damla damlattım ve parmaklarımla ‘pıt pıt’ dağıttım;

Kusurları tamamen kapatmıyor ama cilde harika bir aydınlık veriyor ve çok hafif bir şekilde renk eşitliği sağlıyor. Günlük kullanım için ideal. Kuru ciltlerin çok seveceğinden eminim, belki çok yağlı ciltler için fazla nem veriyor olabilir.

Avon Calming Effects Fondöten Cream

Bendeki rengi ‘Cream’ ten rengimle birebir örtüştü, sarı alt tonlu ve açık buğday tenlere tam uyar.

Makyaj süngeri fondöteni çok emiyor ve zaten az olan kapatıcılığı tamamen yok oluyor. Fırça ile fazla sıvı bir fondöten olduğundan iz bırakıyor. En güzeli parmaklarla uygulamak. Ben bu makyajımda parmaklarımla uyguladım. Ne pudra, ne baz, ne aydınlatıcı uygulamadım. Bu parlaklık tamamen fondötenin kendi parlaklığı.

Özetlemem gerekirse;

  • Kuru ciltler, olgun ciltler çok severek kullanır,
  • Yağlı ciltlere çok tavsiye etmiyorum,
  • Az orta kapatıcılıkta bir ürün
  • En güzeli parmaklarla uygulamak
  • Parlak, ıslak ve doğal bir cilt yaratıyor, asla fazla durmuyor.
  • Cream rengi sarı alt tonlu, birçok ten rengine uyar, esmerler hariç, esmerlere açık kalır tonu.

Avon markasına ait diğer ürün incelemelerim için TIK

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.