Avon #DöngüyüKırDeğişimiBaşlat Projesi / Şiddete Hayır!

Avon Beauty Club Farkındalık Projesi

Merhaba güzel ailem! Kadınlara hitap eden markaların sosyal sorumluluk projelerinde özellikle ‘şiddet’ gibi kanayan yaramıza basan konulara yer vermesini çok seviyorum.. Son yıllarda artan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek amacı ile Avon Beauty Ckub oluşumu güzel bir paket göndermişti biz blogger lara.. Bize düşen de bunu sosyal medya hesaplarımızdan, blogumuzdan duyurmak ve olabildiğince daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak.. Bugün sadece fiziksel şiddet veya kadına şiddet olmayacak blogumda.. Şiddetin farklı boyutları ve aslında şiddet olarak görülmeyen şiddet türleri olacak.. Avon paketi vesile olmuş oldu aslında, bu konuda zaten yazmak istiyordum..Hadi başlayalım..

Avon Kadına Şiddet Sosyal Sorumluluk Projesi

Şiddet Türleri Nelerdir?

Kadın veya erkek farketmeksizin şiddetin bir çok farklı hali bulunuyor.. Şiddet sadece gözle görülür şekilde fiziksel olarak gerçekleştirilmeyebilir.. Psikolojik şiddete de çok sık rastlanıyor.. Bazen bunun farkında olamayabiliyoruz.. Örnek verecek olursak;

 • Kişiyi kendi benliğinin verdiği kararlardan mahrum bırakmak,
 • Karar verme yetisini elinden almak,
 • Gününü yönetmek, onun yerine karar vermek,
 • Toplum içinde rencide etmek, aşağılamak,
 • Sesini yükseltmek,
 • Tehtit etmek..

Gördüğünüz gibi bu ve buna benzeyen birçok maddenin içinde ‘fiziksel şiddet’ tokat, yumruk, tekme yok.. Ama yine şiddet..

#DöngüyüKırDeğişimiBaşlat

Proje kapsamında hem farklı şiddet hem de taciz türlerine dikkat çekiliyor..

 • Sosyal medya zorbalığı,
 • Kişiyi internet ortamında aşağılayıcı yorumlar ile taciz etmek,
 • İsteği dışında özel hayatını ifşa etmek..
 • Ve aklınıza gelecek çok daha fazla taciz türleri bulunuyor..
 • Gördüğünüz gibi yine sadece ‘fiziksel’ olmakla sınırlı kalmıyor taciz de..

Dikkat Çekici Magnetler

Güvensizlik sorunu ile başlayan, ufak kıskançlıklar ile devam eden ve sonunda ciddi şiddetlere dönüşen ilişkiler..

‘Beni kıskanıyor, çünkü çok seviyor’ belki de dünyanın en tehlikeli cümlelerinden biri.. Kişinin giyinme hakkını dahi elinden alabilen zorbaların sevgi ile uzaktan yakından alakası olamaz, emin olun..

Belki siz zorbalığa uğradığınızda, belki çevrenizde biri şiddete uğradığında.. Her zaman lazım olabilecek bir numara.. Aile içi şiddetle mücadele acil yardım numarası : 0212 656 96 06 – 0549 656 96 96

Avon’a farkı şiddet ve taciz türlerine dikkat çektiği için, bu denli önemli, bir sosyal sorumluluk projesinde yer alıp bizleri de dahil ettiği için çok teşekkür ederim..

Bir de kutunun içinden şık bir küpe kolye seti çıktı, bu set direk anneme hediye olarak gidecek, çok teşekkür ederim, nazik bir hediye.

Özellikle küpeler çok cici;

Daha fazla Sohbetli, muhabbetli, anılı yazı okumak isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.