Avon Far Away Parfüm İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Blogumun en aktif yazdığım kategorilerinden biri PARFÜM kategorisi! Sürekli yeni kokular denemeyi, sizlerle paylaşmayı ve parfüm koleksiyonumu genişletmeyi seviyorum! Bugün Avon Far Away parfüm mercek altında olacak! Avon markasının en çok satan kült parfümlerinden biri olan Far Away eminim birçoğunuzun favorisi, ama ben yıllar önce popüler olmuş bu meşhur parfümü henüz yeni deneyimliyorum. Benim gibi Far Away parfümü merak edenleri yazının devamına alayım o halde, keyifli okumalar!

Avon Far Away Kadın Parfümü

Avon Far Away parfümde ilgimi çeken ilk şey elbette şişe tasarımı oldu. Bence oldukça nostaljik ve romantik bir şişesi var. Parfümün hafif sarımsı rengi de bana annelerimizin kullandığı o mis kokuları anımsattı. Şişesinin kapak kısmında siyah bir püskül detayı var. Bu detay zihnimde çok ihtişamlı bir evin yatak odasında güzel bir kadının makyaj yapışını canlandırdı 😀 Bayağı geniş bir hayal dünyam var sanırım 😀 Artık parfümün notlarına geçelim;

Avon Far Away  Parfümün Kokusu

Cazibeli, Hayalperest, Egzotik..

 Oryantal ve çiçeksi bir koku
• Sandal ağacı, yasemin ve frezya notalarının merak uyandıran egzotik buluşması..

Sitesinde bu şekilde tanımlanmış parfüm. Ne tamamen çiçek kokusu ne de başlı başına oryantal ve baharatlı bir koku.. Tam ikisinin ortası! Kalıcılığı muazzam, kendini belli eden, her tende ısınarak farklılaşacak kült bir koku!

Far Away parfümde kesinlikle seksilik ve cazibe var! Ama bir taraftan da çiçek kokuları ile dans eden bir masumluk..

Bu parfüme dair en sevdiğim detay kesinlikle hafif ‘retro’ kokuşu.. Şimdi ‘Sıla ne alaka, eski mi kokuyor parfüm?’ diyebilirsiniz, ama hayır kastettiğim bu değil! Sizi eski günlere götüren bir kokusu var, hani o çok iyi bildiğiniz anne, öğretmen kokusu.. Hani çocukken çok beğendiğiniz, huzur bulduğunuz koku.. Alışılmış günümüz kokularından değil, biraz daha ağırbaşlı ve eski bir havası var, umarım anlatabilmişimdir.. Çok zarif, çok kadınsı ve herkesin bildiği o etkileyici kadın kokusu işte..

Parfümlerin teninde kalıcı olmadığını söyleyenler Avon Far Away parfümü mutlaka denemeli! Kalıcılığı diğer parfümlere oranla oldukça yüksek, özellikle kulak arkası, ense ve el bileğine sıkıldığında en az 12-13 saat buram buram kokacağını garanti ediyorum 🙂

Blogumda incelediğim tüm parfüm koleksiyonumu okumak için Parfüm kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım  instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.