Avon Ideal Flawless Stick Concealer Kapatıcı Fair

Merhaba güzel ailem! Uzun zamandır yeni bir kapatıcı denemiyordum. Çünkü benim için gelmiş geçmiş enn güzel kapatıcı sanırım Maybelline Age Rewind olarak kalacak.. Ama bloguma yeni içerikler üretmek adına markaların gönderdiği ürünleri de deneyimleyip sizlere yardımcı olması için yazıyorum. Bir süre önce elime geçen Avon paketinin içinde Avon İdeal Flawless Stick Kapatıcı da vardı. Açıkçası stick kapatıcılar ile aram çok iyi değildir, ama yine de denemek, yorumlamak istedimi hadi incelemeye;

Avon Stick Kapatıcı

Çantada taşıması kolay, uygulaması kolay, ruj ambalajına benzer bir ambalajı olan kapatıcının rengi 01 ivory. Yani serideki en açık renk. Ben buğday tenliyim ve haliyle bana oldukça açık kaldı rengi;

Öncelikle benim bir kapatıcıdan beklentilerim;

  • Çizgilere dolmaması ilk isteğim,
  • Göz altımı ‘çöl’ gibi kupkuru göstermesin, hafif nemli olsun,
  • Çoğu kişinin aksine çok yüksek kapatıcılıkta beklemem, hafif renk eşitlemesi bile kafi
  • Rengi tenimle aynı olsun, çok açık renkli göz altlarını beğenmiyorum

Fakat Avon stick kapatıcı da aradığım özellikler yoktu..

  • Çizgilere deli gibi dolarken olmayan çizgilerimi var gibi gösterdi, 5 yıl yaşlandım resmen..
  • Göz altımı kuuupkuru göstersi, yayması bile zordu..
  • Kapatıcılığı bence yüksek, zaten o yüzden yapısı da kalın
  • Ve tabii ki ten rengime bir hayli açık kaldı..

Özetlemem gerekirse hem yapısı hem rengi hem de cildimle bütünleşmemesi itibariyle asla anlaşamadım bu ürünle.. Belki, iyimser olmam gerekirse, çok yağlı göz altlarında iş görebilir.. Normal,karma cilt, kuru göz altı.. Aman diyim.. Bayağı kötü etkisi.. Gerçi markaya has bir durum değil, stick kapatıcılarla anlaşamıyorum genel olarak, yazının başında da belirtmiştim. Ben daha likit formda, kendi kendine sabitlenen kapatıcıları seviyorum.

Blogumda birbirinden farklı kapatıcı incelemelerini bulabilirsiniz. Favori kapatıcım olan Maybelline Age Rewind kapatıcıyı okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Avon ürünü incelememi okumak için TIK

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. 

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.