Avon K-Beauty Cica Özlü Kağıt Maske İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Geçtiğimiz günlerde Avon’dan çok cici bir paket almıştım, içinde birbirinden şirin kore cilt bakım ürünleri bulunan paket incelemesi için ŞU yazıma ışınlanabilirsiniz. Bugün ise paketin içinden çıkan ‘Cica Özlü Kağıt Maske‘ incelemesini yapmak istedim. Öncelikle merak ettim elbette nedir bu ‘Cica?’ diye, ufak bir araştırma yaptım sizin için;

Cica Özü Nedir?

Cica özü cilt bakımında kullanılırken hassas ve neme çok ihtiyaç duyan ciltleri neme doyurmak hedeflenirmiş. Gördüğüm kadarıyla çoğunlukla, hatta 1 ürün hariç tüm cica özlü ürünler kore cilt bakım ürünlerinde yer alıyor. Daha çok kore cilt bakım ürünlerinde kullanılan bu içerik aynı zamanda tıpkı hyalüronik asit gibi ince kırışıklıkları da toparlayıp cildi dolgunlaştırıyormuş efenim..

Avon Cica Özlü Nem Veren Kağıt Maske

Avon’nun K Beauty serisinde getirmiş olduğu bu kağıt maske tek kullanımlık. Ama ben asla tek seferde çöpe atmıyorum, o içindeki sıvı bitene kadar 2, 3 kez daha kullanıyorum. Bu maske de klasik kağıt maskeler gibi göz, burun, ağız oyuntulu şekilde geliyor, bolca sıvı emdirilmiş kalın bir bez gibi düşünün. Hoop yüzünüze yerleştiriyorsunuz, işte bu kadar!

Vaatleri ve kullanım önerilerine de hızlıca göz atalım;

  • Koreye özgü Cica özleri ile cildi nemlendiren ve besleyen kağıt maske
  • Tek kullanımlık

K-Beauty Cica Özlü Kağıt Maske Nasıl Kullanılır?

Kağıt maskeyi hafifçe bastırarak tüm yüzüne uygula. Kırışıklıkları pürüzsüz hale getir ve 10 dakika bekle. Maskeyi nazikçe çıkar ve yüzüne masaj yap.

Ben bu tarz maskeleri özellikle yorgun,solgun göründüğümde deniyorum ki etkisini daha iyi farkedebileyim. Bu maskeyi de oldukça yorgun ve uykusuzken denedim, cildim bayağı kuruydu. Duştan çıkar çıkmaz hazır cildim tertemiz ve gözeneklerim açıkken uyguladım. Kağıt maskeler uygulanış açısından çok pratik. Hiç vaktiniz yoksa bile dakikalar içinde cildinizi daha iyi hissedebiliyorsunuz. Ambalajı aç, yüzüne yapıştır ve 10 dakika sonra maskeyi çıkartıp kalanları da masaj yaparak cildine yedir. İşte bu kadar kolay.

Avon Kağıt Maske Yorumlarım

Öncelikle yorgun yüzüme verdiği o buz gibi serinlik hissi çok güzeldi. Ardından hafifçe sıvıyı emen cildim nemlendi, kuruluklar gözle görülür şekilde kayboldu. Kalan sıvıyı masaj yaparak cildime güzelce yedirdim. Hoş bir parlaklık bıraktı cildimde. Fakat etkisi kalıcı değildi elbette. O an için nemlendirip parlattı ve aydınlattı cildimi ama 1 gün sonra yine kuruluklarım duruyordu. Yani özetle anı kurtarmak, anında cildi daha berrak ve duru hale getirmek için ideal. Mesela özel bir güne hazırlanırken, düğünden evvel vs kullanarak cildinizi daha dinlenmiş gösterebilirsiniz.

BAKIM YAZILARIM IÇIN TIKLAYIN

YÜZLERCE RUJ ÖNERISINI BIR ARADA BULABILECEĞINIZ ÖZEL YAZILARIM IÇIN BURAYA TIKLAYABILIRSINIZ 🙂

DAHA FAZLA MAKYAJ GÖRSELLERI VE ÜRÜN ÖNERILERI IÇIN GÜZELLIK KATEGORIME IŞINLANABILIRSINIZ!

PARFÜM INCELEMELERIM IÇIN TIK

YENI YAZACAĞIM DIĞER YAZILARI KAÇIRMAMAK IÇIN AKTIF ŞEKILDE KULLANDIĞIM INSTAGRAM VE FACEBOOK SAYFALARIMI TAKIP EDEBILIRSINIZ. ŞIMDILIK HOŞÇAKALIIIN!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.