Avon Makyaj Temizleme Sütü İncelemesi

Herkese yeniden merhaba! Makyajımızı nasıl çıkardığımız cildimizin tahriş olmaması,kirpiklerimizin zarar görmemesi ve makyaj kalıntılarının kalmaması açısıdan  önemlidir. Makyaj temizlemenin oldukça farklı yolları ve teknikleri var. Bugün bunlardan biri olan makyaj temizleme sütü ile makyaj temizlemekten bahsedeceğim. Bir süre önce tanıştığım Avon markasına ait bu makyaj temizleme losyonu/sütünü inceleyelim dilerseniz;

DSC_0228

Makyaj temizleme sütlerinin en büyük artılarından biri makyajınızı nazikçe çıkartırken cildinizi hırpalamadan ve nem vererek bu işi yapmasıdır. Eğer makyaj temizleme sularının cildinizi kurutup gerdiğini düşünüyorsanız ve özellikle kuru bir cilde sahipseniz makyaj temizleme sütleri size daha çok yardımcı olacakdır. Ben bu ürünü pamuğa döktükten sonra ilk olarak birkaç dakika gözlerimde bekletiyorum,nazikçe ovalayıp pamuğu çektiğimde tüm göz makyajımı tek çırpıda çıkartmış oluyor. Temiz bir pamuğa tekrar ceviz büyüklüğü kadar ürün alarak bu sefer tüm yüzümü dairesel hareketlerle makyajdan arındırıyorum. Ürünün en güzel yanı makyajınızı cildinizden arındırdığınızda son aşama olarak yıkarken süt kıvamına dönüşerek hala makyajınızı çıkartma görevini sürdürüyor olması. Ne çeşit bir makyaj temizleme ürünü kullanırsanız kullanın cildinizi son olarak su ile yıkamayı unutmayın.

DSC_0229

Losyon kıvamında olan bu ürün su ile temas ettiğinde süte dönüşüyor ve temizleme işlevini sürdürüyor. Yazımın başında da belirttiğim gibi kuru ciltler bu üründen fazlaca memnun kalacaktır. Ben karma bir cilde sahibim fakat hiçbir yağlanma,rahatsızlık hissetmedim. Eğer sizde makyajınızı cildinize ve kirpiklerinize zarar vermeden çıkarmanın yollarını arıyorsanız bu tarz losyon kıvamında ve cilde nem veren ürünleri deneyebilirsiniz. Fiyatı 12-15 tl arasında değişiyor. Uzunca bir süre gidecek berektli bir ürün olduğunu düşünüyorum. Yakında diğer makyaj temizleme yöntemlerimi ve çeşitli ürünleri tanıttığım bir yazı daha yayınlayacağım. Şimdilik hoşçakalın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.