Avon Mark Big & Daring Hacim Veren Maskara İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Maskara önerisi ile geldim bugün. Avon markasının yeni çıkan, birbirinden farklı kirpik görünümleri yaratmayı hedefleyen maskaralarından Big & Daring hacim veren maskara mercek altında olacak bugün! Hadi inceleyelim bakalım kimlere uygun bu maskara;

Çok iddialı bir şekilde katalogda ‘% 900’e varan hacim’ , 24 saat kalıcı olarak anlatılmış bir maskara. E hal böyle olunca merakım 2 katına çıktı benimde. Dedim ki hemen denemeliyim bu bebeği! Öncelikle fırçası hafif, açılı, kaşık formda, epey tombulca ve kıl fırçalı;

Bu kadar tombiş ve nispeten ‘büyük’ bir fırçaya sahip olması hem avantaj hem dezavantaj.. Şöyle ki;

  • Göz yapısı ufak olanlar muhtemelen böyle bir fırça ile kirpiklerini boyarken aynı zamanda göz kapaklarını da boyayarak maskarayı tüm göze bulaştıracaktır.. Hoop, gitti mi güzelim göz makyajı?
  • Öte yandan göz yapısı iri olanlar için ufacık fırçalı maskaralar ile uzun süre uğraşmak vakit kaybı, bu tarz tombiş kocaman fırçalar 1,2 fırça darbesi ile tüm kirpikleri boyuyor, o yüzden muhtemelen iri gözler için daha uygun bir boyutu var.

Avon Big Daring Maskara

Kirpiklerimi kıvırmadım, göz makyajı da yapmadım ki etkisi iyice belli olsun diye. Tek katta sert, kısa kirpiklerimi güzel toparladı, hafifçe kaldırdı. Hı daha fazla kirpikleri kaldıran, dimdik tutan maskaralar yok mu, var elbette. Ama bu maskaranın hafif oluşunu, gözümü rahatsız etmeyişini ve topaklanmayışını sevdim.

Vaat ettiği gibi %900 bir hacim göremedim, belki de 2 kat uygulamam gerekirdi.. Ama genel olarak beğendiğim, kullanmaya devam edeceğim bir maskara oldu.

Ek olarak eklemek istediklerim;

  • Maskara akmadı, bulaşmadı,
  • Göz altına dökülmedi,
  • Kirpik dökmedi ama zor çıktı

Avon markasına ait diğer ürün incelemelerim için TIK

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.