Avon Mark Big Style Hacim Veren Maskara İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Avon maskaraların hepsini tek tek blogumda inceliyorum. Geçmiş incelemelerimi okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bugün sıra Avon Mark Big Style maskara‘da! Avon markası nispeten uygun fiyatlı sayılıyor. Bu yüzden ideal maskarayı bulmak için her biri denenebilir diye düşünüyorum. E ben sizin için hem deneyip, hem yorumlayıp hemde kirpiklerimde duruşunu gösteriyorum canlar 🙂 Hadi incelemeye geçelim!

Avon Mark Big Style Maskara

Avon Big Style maskara kıl fırçalı ve fırça yapısı oldukça büyük. Eğer uzun uzun maskara adımına uğraşmak istemiyorsanız tek sürüşte bile oldukça yoğun bir etki göreceğiniz maskaralardan biri. Tabii bu kadar büyük fırçası olmasının dezavantajları da oluyor, mesela ufak gözler için uygulama zorlaşabilir. Hemen fırçasına da yakından bakalım;

Avon Mark Big Style Maskara Fırçası

İrili ufaklı bir sürü kıldan oluşan bu fırça uzun bir yapıya sahip. Hem içteki ufak kirpikleri alıyor hem de en önemli kirpikler olan gözün dış kısmındaki kirpikleri toparlıyor. Hacim verme performansı yerinde fakat hiç kıvırma yapmıyor. Eğer düz, aşağı bakan kirpik yapısına sahipseniz benim gibi kirpik kıvırıcısından sonra uygulama yaparak bu eksi durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Mesela Maybelline lash sensational gibi kaşık formda hafif bükük fırçalar ile kıvırıcı kullanmama gerek kalmadan kirpiklerim kıvrılıyor. Ama bu tarz düz fırçalarda kirpikler öylece kalıyor maalesef, tek sevmediğim özelliği bu oldu sanırım. Ama bir taraftan da tüm kirpikleri toparlamasını çok beğeniyorum, aradayım 😀

Avon Mark Big Style Maskara Kirpiklerime Etkisi

Görselde tek kat uyguladım sadece ama 2. katı uygulamaya müsait bir yapısı var. Yalnız uyarmam gerekir fazla kurumadan 2. katı uygulamalısınız, aksi halde topaklanma yapabilir. Gün içinde akma, dökülme yapmadı, akşam kolay çıktı, kirpiklerimi dökmedi. Zaten suya dayanıklı değil, bu yüzden günlük kullanıma uygun bir maskara.

Eveet Avon maskaraların Mark serisindeki maskaraların hepsini incelemiş bulunuyorum! Çok içime sinen bir seri oldu, umarım sizin için de faydalı olmuştur canlar!

Avon markasına ait diğer ürün incelemelerim için TIK

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.