Avon Spectra Lash Maskara İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Maskaralara düşkün biri olarak yeni maskaralar deneyimlemek en büyük zevkim! Benim için bir makyajın en olmazsa olmaz malzemesi maskaradır. Çünkü sizi bir anda canlandıracak, uyanık ve dinamik gösterecek güce sahiptir. Blogumda bugüne kadar her markadan farklı farklı maskaralar inceledim. BURAYA tıklayarak tüm maskara incelemelerine göz atabilirsiniz. Bugün ise Avon Spectra Lash maskara mercek altında olacak! Kullanımı oldukça farklı bir maskara olduğundan heyecanlıyım anlatmak için, hadi başlayalım;

Avon Mark Spectra Lash Maskara

Görünüşü ilk bakışta sıradan maskaralara benzese de bu maskarayı diğer maskaralardan ayıran en büyük özellik altındaki 3 aşamalı kısım. Kirpiklere vereceği hacim dödürdükçe değişiyor. Yani bir nevi 3 farklı maskaraya sahip oluyorsunuz.

  1. Aşama : Günlük, doğal kirpikler
  2. Aşama : Daha hacimli, belirgin kirpikler
  3. Aşama : Takma kirpik etkisi

Avon Spectra Lash Maskara Fırçası

İnce ince, uzun,diken gibi kıllara sahip, bu şekilde kirpikleri tek tek ayırmayı ve uzatmayı vaat ediyor. Hafif bir volum yani dolgunluk etkisi de var ama bunu 3. aşamada daha fazla anlıyorsunuz. İlk 2 aşamada daha çok tarama, tek tek ayırma etkisi mevcut.

Eğer kıl fırça seviyorsanız bu fırçayı da seversiniz. Yalnız kıvırma performansı neredeyse hiç yok. Eğer benim gibi düz kirpikleriniz varsa kıvırıcı ile kıvırdıktan sonra uygulamanızı öneririm. O şekilde kirpikleriniz hem kıvrık, hem de tek tek ayrılmış oluyor.

Avon Mark Spectra Lash 3 Aşamalı Maskara

3 aşamalı olarak maskara fırçasının aldığı ürün miktarı değişiyor ve böylece  kirpiklere olan etkisi de farklı oluyor. Ben genelde 2. aşamada kullanıyorum. 2 kat uygulamaya müsait bir  maskara, topaklanma yapmadı. Ama maskarayı eğer çok kurutursanız ve o zaman 2. katı uygulamaya kalkarsanız topaklanabilir. Suya dayanıklı olmasa da kalıcılığı iyi, gün içinde akma, bulaşma veya dökülme yapmadı.

Daha fazla Avon ürünü incelememi okumak için TIK

Umarım keyifle okumuşsunuzdur. 

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.