BADE NATURAL BAKIM ÜRÜNLERİ İNCELEMESİ / CİLDİME ETKİLERİ

DSC_0048

Merhabaa güzel ailem, Şu yazımda Bade Natural bana deneyimleyip sizlerle düşüncelerimi paylaşmam için birbirinden güzel ürünler göndermişti. Bende kargo elime geçtiği günden beri gönderdikleri tüm ürünleri deneyimledim ve artık sizlerle düşüncelerimi paylaşmaya hazırım. Ama önce ufacık Bade Natural markasından bahsetmek istiyorum sizlere;

DSC_0015

Öncelikle üstüne uzun uzun düşünülmüş, anlamlı bir ismi var. Bizlere doğal içerikli ürünler değil de tamamen ‘doğal’ bakım ürünleri üretmek için uğraşan bir marka Bade Natural Sadece cilt bakım ürünleri de üretmiyor üstelik, plaj elbiseleri, organik keseler, tam hediye etmelik hamam takımları..DSC_0006

Bana neler göndermişler, ürünlerin isimleriyle birlikte yazacağım, ardından da tüm ürünleri birlikte incelemeye başlayalım;

 • Normal ciltler için günlük nemlendirici balm  ”Begin Again”
 • Tüm cilt tiplerine uygun tazeleyici yüz peelingi  ”I Love Myself”
 • Tüm cilt tiplerine uygun aydınlatıcı,beyazlatıcı yüz maskesi  ”Crystal Clear”
 • Tüm cilt tiplerine uygun yoğun besleyici yüz serumu  ”Seeds of Today”
 • Tüm cilt tiplerine uygun bronzlaştırıcı yağ  ”Sunshine Everyday”

 

Begin Again

DSC_0025

Yüz ‘balmı’ olarak geçen bu ürün tüm cilt tipleri için uygun. Çok hoş bitkisel bir kokusu var. Lavanta, yeni bahar gibi taze kokuları içinde barındırıyor. Cildinize sürdüğünüz anda sanki cildiniz nefes alıyor, rahatlıyor ve yatışıyor. Kıvamı ise çok entaresan, dediği gibi ‘balm’ kıvamında;

DSC_0026

Hemen mıncıklayalım;

DSC_0030

Bu miss kokulu kremin içeriği;

Jojoba Yağı: Yapısı cildimizdeki sebuma benzer ve yüksek emilim gösterir. Ayrıca cildin asiditesini dengeler. Bu nedenle tüm cilt tipleri için uygundur. Ciltteki fazla yağın uzaklaştırılmasının istendiği ve cildin doğal yağının dengelenmesinin istendiği durumlarda kullanılır. Ciltteki sebum gibi davranarak yağ üretimini engeller. Kuru ciltleri nemlendirir ve yumuşatır.
Zeytin Yağı: Zeytinyağı oleik asit açısından zengin olup, iyi bir cilt yenileyicidir. Cilde nem kazandırır, ölü hücrelerden arındırıcı ve sebum dengeleyicidir.
Biberiye Yağı: Kuvvetli astrenjan özelliği ile sarkmış ciltlerde toparlayıcı etki gösterir. Ciltte şişlik ve tıkanıklıkları giderir. Böylece daha sıkı ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşturur.
Lavanta Yağı: Lavanta yağının yeni hücrelerin oluşumunu destekleyici ve sebum dengeleyici özelliği vardır. Lavanta yağı yaraların, romatizma ağrılarının, diş ağrısının, migren ağrılarının tedavisine yardımcıdır. Yanıkları ve güneş yanıklarını iyileştirici etkisi bulunmaktadır; ayrıca akne, egzema tedavisine yardımcıdır; mantar gelişmesini önler, yara izi ve şişlikleri minimize eder.
Rezene Yağı: Cildi yatıştıcı ve temizleyici olarak kullanılmakla beraber, aynı zamanda su kaybını ve şişliği önlediği bilinmektedir. Cildin derinden temizlenmesini sağlar ve yaşlılık çizgilerini azaltır. Ayrıca yaraların görünümünün iyileşmesine yardımcıdır.

img1472313039535

Vaatleri ise;

Bade Natural Günlük Nemlendirici Cilt Bakım Balmı Begin Again!, yıllara karşı koymanız için size gerçek bir yardımcı olmak üzere tasarlandı.

Normal cilt tipi için üretilen Bade Natural Günlük Nemlendirici Cilt Bakım Balmı Begin Again!, özellikle birçok cilt bakım ürünü denemiş ama aradığı ürünü bulamamış kullanıcıları sevindiriyor. Büyük cilt sorunlarınız olmasa da, cildinizin günlük bakım ve beslenme ihtiyacını karşılayacak, cildinizi tazeleyerek yılların oluşturduğu izlerle mücadele etmenize yardım edecek en ideal ürün diyebiliriz. %100 doğal bitki yağlarından oluşan içeriğinde, özellikle biberiye ve rezene yağlarının baskın etkisini gözlemleyeceksiniz. Sarkmış ciltlerin toparlanması, sıkılaşması, şişlik ve tıkanıklıkların giderilmesi, yaşlılık çizgilerinin azaltılması ve bunların yanı sıra; cildin nem dengesinin korunması, yaraların iyileşmesi, yara izlerinin azalması, ciltteki hücrelerin yenilenmesi gibi iyileştirici özellikleri de mevcuttur.

Cildinizin derdinden anlayan ve hemen her ihtiyaca talep verebilen bu ürün, doğanın bahşettiği güzellikleri yansıtmak üzere beğeninize sunuluyor.

img1472313001039

Buraya tıklayarak bu doğal içerikli yüz balmını satın alabilirsiniz. Bu balmın normal fiyatı 80 tl, şuan indirim ile 67 tl ye düşmüş.

 • Ben bu balmı özellikle gece yatarken temizlediğim cildime uyguluyorum,
 • Sabaha nemlenmiş, berrak, yumuşacık bir cilde uyanıyorum.
 • Yazının sonunda bu balmın cildimdeki gözle görülür etkilerini de paylaşıyor olacağım

 

I Love Myself – Crystal Clear

DSC_0033

Bu 2 minnoşu birlikte incelemek istedim. Çünkü ard arda kullanıyorum.

I Love My Self doğal içerikli bir yüz peelingi, Crystal Clear ise cilt lekelerini açan, cilde aydınlık veren bir maske;

DSC_0039

I Love Myself için Bade Natural ‘ın sitesinde yazanları paylaşayım. Öncelikle bu peelingin içeriği;

 • Bal, arı sütü, yulaf, susam yağı, kayısı çekirdeği yağı, zeytin yağı, üzüm çekirdeği yağı, portakal yağı, lavanta ve misket limonu yağı.
 • Tüm bu içeriklerin faydalarını okumak ve neden eklendiklerini öğrenmek için TIK

Vaatleri;

Bade Natural Tazeleyici Yüz Peelingi I Love Myself, cildinizi tazeleyerek parlak, pürüzsüz bir görünüme kavuşturmanın doğal yolunu size sunuyor.Cildinizi ölü derilerden temizleyerek canlı, taptaze ve parlak bir görünümü vadeden Bade Natural Tazeleyici Yüz Peelingi I Love Myself, cildinizi ortaya çıkaran, lekelerin görünümünü azaltan karışımıyla tüm dikkatleri yüzünüzde toplayacak.

DSC_0041

Yapısı ve kıvamı bildiğimiz peelinglere oranla daha tanecikli ve yoğun. (ki bu benim enn sevdiğim peeling türüdür) Özellikle burun çevremi nazik hareketlerle ovalıyorum. Tıkalı gözeneklerim, burun üstündeki pütürlerim 2 kez kullanmam sonucu kayboldu. Kaymak gibi burnum oldu 😀 Güncel fiyatı 70 tl, indirimli fiyatından satın almak için TIK

Hazır gözeneklerim temizlenmişken hemen ‘Crystal Clear’ aydınlatıcı maskemi yapıyorum. Böylece maskeden alacağım verimi 2 katıa çıkarmış oluyorum;

DSC_0034

İçinde ufak ufak tanecikleri olan bir maske. Bakalım içinde neler varmış;

 • Bal, arı sütü, yulaf, susam yağı, kayısı çekirdeği yağı, zeytin yağı, üzüm çekirdeği yağı, portakal yağı, lavanta ve misket limonu yağı.

Bade Natural Aydınlatıcı Yüz Maskesi Crystal Clear, kristal parlaklığının en doğal ve en temiz halini cildinize taşıyor.

Yeni bir güne her uyanışınızda, yüzünüzün de aydınlanmasına yardımcı olan Bade Natural Aydınlatıcı Yüz Maskesi Crystal Clear, cildinizin parlak, ışıltılı ve daha taze bir forma kavuşmasını destekler; vücudun toksinlerden arınmasına, esneklik kazanmasına ve hücrelerin onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca, cildin nem dengesini sağlama; akne, egzama, sedef gibi cilt rahatsızlıklarıyla mücadele etme, mantar gelişimini önleme, lekelerin azalması hususlarında da size doğal bir çözüm sunar. Yanık ve güneş yanıklarının tedavisinde hücre yenilenmesine, ölü hücrelerin uzaklaştırılmasına destek çıkar

DSC_0037

 

 

Seeds of Today

DSC_0044

Sıra geldi benim ‘mucizevi’ bulduğum  favori ürünüme, bu bir yüz yağı(serumu) ve gençlik iksiri olarak geçiyor. İçeriğinde cilt için birbirinden faydalı yağlar bulunuyor;

 • Buğday özü, çuha çiçeği yağı, argan yağı, avokado yağı, üzüm çekirdeği yağı, lavanta yağı, gül yağı, tütsü çiçeği yağı, ıtır çiçeği yağı

Gençlik iksiri olarak adlandırdığımız Bade Natural Yoğun Besleyici Cilt Bakım Serumu Seeds Of Today Youth Serum, çok özel içeriği ile beğeninize sunuluyor.

Özellikle, 16. Yüzyılda kanamayı durdurma ve yaraları iyileştirmek için kullanılan, günümzde ise cilt gençleştirme ve hücre yenilenmesi için kullanılan tütsü çiçeği yağı başta olmak üzere; 10 farklı doğal yağdan oluşan bu çok özel içerik, cildinizin parlak, taze, canlı, gözükmesini sağlar, ciltteki nem ve yağ oranını dengeler, aynı zamanda da yaraların iyileşme sürecinin hızlanmasında ve kan akışını hızlandırarak solgun görünümün azalmasında etkili rol oynar.

 

Sunshine Everyday

DSC_0024

Bronzlaştırıcı yağlar yazın vazgeçilmez ürünlerden. Ama ben maalesef bu yıl tatile gidemediğim için bu yağı amacından farklı şekilde kullanıyorum aslında. Güneşlenmesem bile tıpkı bir vücut yağı gibi duştan sonra tüm cildimi bu yağ ile nemlendiriyorum. Özellikle dirseklerim, dizlerim yumuşacık oluyor. Yapısı ise hafif kıvamlı, cilt tarafından hızlıca emiliyor ve yağlı his bırakmıyor;

DSC_0049

Hemen içeriğine göz atalım;

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı bütün dünyada özel bir ilgi görür. Pasifik Adalarında hindistan cevizi yağı yaşam ağacı olarak adlandırılır. Anne sütünde bol bulunan laurik asit içerir ve antioksidan Polifenollerce zengindir.
Ceviz Yağı: Ceviz Yağı linoleik asit açısından zengindir ve kuru ve yıpranmış cildin nemlenmesine, yenilenmesine ve yumuşamasına yardımcı olur. Kırışıklıkların oluşumunu önlediği bilinmektedir. Pürüzlü ve kuru ciltte ve güneş yanığı, egzema veya kepeğin iyileştirilmesine yönelik formülasyonlarda kullanım için iyi bir seçimdir.
Havuç Yağı: Beta-karoten, vitamin A, E ve provitamin A bakımından zengindir. Hücresel sağlık için gerekli olan Vitamin A’nın doğal formu ile cildi destekler. Cildi onarıcı ve gençleştiricidir. Yüksek karoten içeriği ile cilt yenileyici özellik gösterir. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı özellikleri ile değerlidir. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve kırışıklıların azalmasında yardımcıdır. Kuru ciltlerde nem dengeleyicidir.
Kakao Yağı: Afrikada yüzyıllardır cilt bakımı için kullanılan bir yağdır. Cildi nemlendirir. Hamilelik sırasında oluşabilecek çatlamaları cildi esnek tutarak önler.
Avokado Yağı:Avokado yağı vitamin A, B1, B2, D, E bakımından zengin bir hazinedir. Yanısıra amioasitler, steroller, pantotenik asit, lesitin ve diğer esansiyel yağ asitlerini de içerir. Avokado yağı cilt tarafından en iyi absorbe olan yağlardan biridir ve cilt altındaki dokulara kadar ulaşır. Nemlendirici özelliği ile kuru ve olgun ciltler için idealdir. Erken yaşlanmayı önler. Hassas ciltler için idealdir.

DSC_0022

”Cildinize aşık olmak için aşkla” sloganının hakkını sonuna kadar veren Bade Natural ailesine bana ürünlerini deneme fırsatı sundukları için çok teşekkür ederim. Sizlere gözüm kapalı tavsiye edeceğim mucizevi bakım ürünlerinden bahsettim. Şimdi de cildime bakalım, cildimde hiçbir makyaj yok,

 • İlk olarak peelingimi yaptım,
 • Ardından aydınlatıcı maskemi,
 • Cilt serumumu pıt pıt hareketlerle cildime yedirdim,
 • Yüz bakım balmımı da uyguladıım ve işte sonuç;

BeautyPlus_20160827185641_saveCildimin içten gelen ışıltısını fotoğraftan sizler de görebiliyorsunuzdur umarım 🙂 İnanın çevremde herkes cildimdeki canlılığı fark etti, ve ne kullandığımı sordu, e bu durum da çok hoşuma gitti canlar 🙂

Bir hayli uzun bir yazı oldu, umarım sıkılmamışsınızdır. Ama bu güzel ürünlerin hakkını vermeliydim, faydalı olabildiysem ne mutlu bana 🙂

DSC_0003

Badenatural.com sayfasından bahsettiğim tüm ürünleri ayrıntılı bir şekilde inceleyebilir ve ürünleri güncel fiyatlarıyla satın alabilirsiniz.

 

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 6 yorum yapılmış.

 1. harika bir yazıı, çok ama çok merak ettim bu ürünleri, sen tavsiye ediyorsan denemem lazım tatlım, cildin de çok güzel maşallah, dediğim gibi çok merak ettim ürünleri özellikle şu gençlik yağını

 2. kız sen nerelerdesin 3 gündür

 3. sipariş verecektim bu seti ama üzgünüz kalmadı yazıyor yardımcı olur musunuz lütfen, almak istiyorum

 4. yağlı cilde uygun mu?

 5. Merhaba peeling tanecikli olması yüzünüzde çizme yaptı mı?

  • merhaba, benim cildim genel anlamda hiç hassas değildir, yüzüme kese bile yapsam kızarmaz 🙂 o yüzden cevabım ne kadar objektif olur bilemiyorum, benim cildimi çizmedi 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.