Bakmaya Doyamayacağınız Dudaklar için Parlatıcının Önemi

Bakmaya Doyamayacağınız Dudaklar için Parlatıcının Önemi

Kadınların makyaj dünyasına geç giren, ama girdiği günden beri genç, yaşlı, tüm kadınların kalbini kazanarak dudaklarında tebessüm haline gelen dudak parlatıcısı ya da diğer adıyla lipgloss, yüzümüzde gözlerden sonra en dikkat çeken yer olan dudaklarımızı korur ve daha çekici yapar.

Rujun Küçük Kardeşi

Ağır makyaj yapmak istemeyenlerin adeta can simidi olan dudak parlatıcısı, bir dokunuşla yüzümüzde adeta sihir yaratır. İster ruj üzerine ister tek başına kullanın, elde edeceğiniz sonuç aşırıya kaçmamak koşuluyla her zaman mükemmel olacaktır. Renkli, simli, şeffaf, ışıltılı, aromalı çeşitleriyle son derece bol seçenek sunan bu makyaj ürününü günümüzde çantasında taşımayan kadın hemen hemen yok gibidir. Her an yardımımıza koşar, aynaya bakmadan bile sürebileceğimiz bir makyaj malzemesi olarak çok iş görür. Dudak dolgunlaştıran parlatıcı ve simli dudak parlatıcısı da sıkça tercih edilir. Tüplü, fırçalı, bilyalı çeşitleri makyaj yerine dudaklarda hafif bir pırıltıyla yetinmeyi sevenler için idealdir. Ruj dudak parlatıcısına oranla fazla mat olduğu için daha kalıcıdır ancak bir süre sonra dudakta kurur ya da etkisi azalır. İşte dudak parlatıcısı küçük kardeş olarak burada devreye girer ve birkaç saat önce sürdüğümüz ruju yeniden renklendirir.

 

Piyasada satılan ürünler arasında besleyici olanlar son zamanlarda daha revaçta. İçeriğinde kakao yağı, argan yağı ve benzeri maddeler bulunanlar tamamlayıcı makyaj ürünü olmalarının yanı sıra özellikle kışın dudaklarımızın çatlamasını önlediği için de tercih ediliyor. Bu arada mat dudak parlatıcılarının da seçeneklerde yer aldığını unutmamak gerek.

Kalıcı Bir Güzellik için

Lipgloss’u tek başına kullanırken kalıcı olmasını istiyorsak önce hafif bir nemlendirici, ardından biraz pudra sürmemiz ve bu işlemi iki kez uygulamamız yeterlidir. Pudra ayrıca orta yaş kırışıklıklarını da kapatır, dudağı daha pürüzsüz gösterir. Uygun renkte bir dudak kalemiyle belli belirsiz bir hat çekmek dudaklara dolgun bir görünüm kazandıracaktır. Ancak dudak kalemi ile aynı tonda olmasına dikkat etmeliyiz. Dudak parlatıcısını daima dudak ortasında kullanmak gerekir, dudak çevresinden başladığımızda çabuk dağılan bir makyaj ürünü olduğu için kenarlarda taşma yaparak görünümü bozabilir. Gece makyajında biraz abartıp aynı işlemi ruj üstüne simli parlatıcıyla yapabiliriz. Ancak kullanacağımız ürünün giysimizle de uyum içinde olmasına dikkat etmek gerekir. Bu arada en iyi sonucun aplikatör süngeri kullanılarak alınabileceğini de ekleyelim. Bu çok kolaydır ve gün içinde yenilenmeye de izin verir.

Dudaklarda mükemmel bir makyaj elde etmek için dudaklara ara sıra ara peeling yapmak çok yararlıdır. Yumuşak bir diş fırçasıyla yapılan masaj ölü deriyi giderir ve kan dolaşımını destekler. Böylece ruj üstüne ya da tek başına kullanılan dudak parlatıcısı yüzümüzde daha canlı görünecektir. Ardından dudak parlatıcısını üst ve alt dudağa eşit şekilde uygulayın. Dudak parlatıcısı fiyatları çok çeşitli ve her keseye uygun olması açısından vazgeçilmezdir. Yine de sağlığımız açısından ucuz ürünlerden kaçınmamız yerinde olur.

Mükemmel Dudaklar için: Golden Rose Mucizesi

Eğer siz de dudaklarınızda metalik ve parlak bir etki yaratmak istiyorsanız, birbirinden göz alıcı renk seçenekleri ile GR Metals Metallic Shine Lipgloss – Parlak Metalik Dudak Parlatıcısı tam size göre. Özel yapısı sayesinde dudakları kurutmaz ve uzun süre kalır. Birbirinden güzel renkleri ile ışıl ışıl göz alıcı, çekici ve parkak dudaklara sahip olmanızı sağlar. GR Vinyl Gloss High Shine Lipgloss – Yoğun Renkli Dudak Parlatıcısı ise yoğun bir parlaklık ve kapatıcı formül özellikleri isteyen kadınlar için. Göz alıcı renkleri ile uzun süre parlaklığını ve rengini koruyarak mükemmel görünümlü dudaklar yaratır. Mükemmel dudaklara sahip olmak için Golden Rose size yeter!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.