BENEFİT ROLLER LASH MASKARA İNCELEMESİ / KİRPİKLERİME ETKİSİ

Merhabaa güzel ailem, bugün ‘high end’ dediğimiz, yüksek fiyatlı bir kozmetik markası olan Benefit’ten meşhur ‘Roller Lash’ maskarayı inceleyeceğiz. Öncelikle benim bu maskarayla tanışmama vesile olan şey Sephora kartımda biriken puanlarımı harcamak istememdi, çünkü biliyorsunuz yeni yıl yaklaşıyor ve puanlarınızı kullanmazsanız siliniyor. Bu da size minik bir dipnot olsun 🙂 İşte karşınızda sevimli ambalajı ile Benefit Roller Lah maskara;

benefit_roller_lash_blog

Roller Lash maskaranın vaatlerinden söz edeyim ilk olarak size, ardıdan fırça yapısını ve kirpiklerime etkisini inceleriz canlar;

  • Özellikle kısa,sert ve düz kirpikleri kavrayıp kirpik kıvırıcı dahi kullanmadan onları tıpkı bir ‘bigudi’ gibi kıvırmayı vaat ediyor.
  • Zaten karton ambalajının alt köşesindeki kirpik kıvırıcının üstündeki çarpıyı görebilirsiniz, o kadar iddialı 😀
  • Peki benim en büyük sorunum ne biliyor musunuz, kirpiklerimin kıvrık olmaması..Bu vaatlerini duyunca denememek olmazdı elbet.
  • Minik, kısa, cılız kirpikleri dahi uzatmayı, kıvırmayı ve gün boyu kıvrık tutmayı vaat ediyor.
  • Ürün suya dayanıklı, ama buna rağmen kolay temizleneceğini iddia ediyor.

benefit_roller_lash_fiyat

Diken gibi minik minik kılları var ve kaşık şeklinde bir fırça yapısına sahip. 12 saate kadar verdiği kıvrıklığı muhafaza edeceğini iddia ediyor.

benefit_roller_lash_maskara

Belirgin bir kokusu yok, kirpiklerimi, gözlerimi rahatsız etmedi. İçeriğinde kirpikleri besleyen yağlar da mevcutmuş, ama ben buna inanmıyorum, sonuçta kirpiklerimize hava aldırmayan, oları sertleştiren bir ürün uyguluyoruz, ne kadar bakım yapabilir ki? İşte kirpiklerime etkisi, bu arada önerildiği gibi kirpik kıvırıcı kullanmadan uyguladım maskarayı, hayatımda ilk kez kirpik kıvırıcı kullanmadan maskara uyguladım hatta 😀

benefit_roller_lash_inceleme

Verdiği kıvrıklığı başarılı buldum, ama hacim verme konusunda yetersiz. Zaten öyle bir vaati de yok. Benim için güzel bir deneyim oldu, kirpiklerim gerçekten kıvrıldı ve gün boyu düzleşmediler.

benefit_roller_lash_maskara

Çıkarması biraz zor açıkcası, ben normalde makyajımı bebe şampuanı ile çıkarıyorum, ama bu maskara suya dayanıklı olduğundan öncesinde Garnier çift fazlı makyaj temizleme suyu ile siliyorum kirpiklerimi, ardından bebe şampuanı ile yıkıyorum. O şekilde tamamen çıkıyor.

benefit_roller_lash_mascara-2

Beğendiğim bir ürün oldu ama fiyatı oldukça fazla olduğundan tekrar almam, puanlarım birikmemiş olsa almazdım, fiyatı 90 tl çünkü. E bir zahmet 90 tl’lik bir maskara da güzel olsun değil mi 😀

benefit_maskara

Ürünü Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.

benefit_roller_lash_maskara-2

 

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

Maybelline Lash Sensational Maskara

Uygun Fiyatlı Favori Maskaralarım

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Ne kadar güzel kıvırmış kirpiklerini Sılacım. Tek tek de ayırmış, bayıldım.

    • çok teşekkür ederim güzelim, bloguma hoşgeldin , ziyaretin beni mutlu etti :* :))

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.