BENTON Salyangoz Özlü Kağıt Maske İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, bugün hızlıca bakım yapmayı sevenlerin ve pratik bir şekilde cildini neme doyurmayı, canlandırmayı, parlatmayı hedefleyenlerin sevecei ‘kağıt’ formda bir maskeyle sizlerleyim. Snail Bee yani salganyoz özlü ürünler uzun zaman önce hayatımıza girdi aslında. Birçok dermatolog, güzellik uzmanı da bu mucize içeriğin cilde olan faydalarından uzuun uzun bahsetti. Iyyyyk salyangoz muu? demeden önce bu mucize hayvanın yanıklara, kesiklere, cilt lekelerine kadar birçok tedavi edici etkisinin olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca bahsedeceğim BENTON markası bu özütü kesinlikle hayvanlara zarar vermeden etik bir şekilde topluyor, zaten sertifikaları da bulunuyor.

benton

Bana böyle içinde mini boy ürünlerin bulunduğu bir kutu halinde geldi ürünler;

benton-turkiye

Bir sürü tester ürün çıktı kutumdan. Böylece beğendiklerimi deneyip içim rahat bir şekilde büyük boylarını alabilirim;

tester-urunler

Şimdi dilerseniz hemen kağıt maskemizi incelemeye başlayalım;

benton-salganyoz-ozlu-maske

Sitesinde yazan açıklamayı paylaşayım ilk olarak;

”Pamuktan üretilmiş ve salyangoz özü içeren Snail Bee High Content Mask cildinizi derinlemesine temizlerken zarar görmüş cildi iyileştirir ve yeniler. İçeriğindeki arı zehri sayesinde ince çizgilere karşı etkilidir. Cilt tonunu ve dokusunu da düzelten Snail Bee High Content Mask her cilt tipine uygundur, akne problemleri yaşayanlar için ayrıca tavsiye edilir.”

salyangoz-maske

Temiz yüzümüze maskeyi güzelce yerleştirip 20-30 dk kadar bekliyoruz ve cildimizde kalanı da masaj ile yediriyoruz. İlk kullanımdan sonra 2 kez daha kullanabileceğimiz söyleniyor, laf aramızda ben 3. kez kullandım dün, öyle attım 😀

snail-bee-maske

Normalde bana kağıt maskeler aşşırı büyük gelir, ama bunun ölçüleri çok makul çıktı ^^

salganyozlu-maske

Benim önerim bu tarz maskeleri mutlaka duştan hemen sonra yapın. Çünkü hem cilt tertemiz oluyor hem de sıcaktan ve buhardan tüm gözenekler açık olduğundan daha iyi nüfuz ediyor cilde.

Gözlemlediğim sonuçları ise;

 • 20 dakikaya yakın cildimde beklettim,
 • Cildim o kadar kuruymuş ki neredeyse maskedeki tüm o nem veren sıvıyı emdi, maske kurumak üzereydi hatta,
 • 20 dakika sonra güzelce katladım maskeyi ambalajına koyup ağzını kapatıp buzdolabına koydum,
 • Sonradan 3 kez daha kullandım,
 • Cildimi neme doyurdu,
 • Egzama ve kuruluklarım vardı, cildim gerdindi, kurulukları aldı,
 • Doğal, sağlıklı bir parlaklık verdi
 • Fiyatı zaten bence uygun, hemen hemen kağıt maskelerin fiyatı bu civarda hatta daha yüksekleri de var BURADAN alabilirsiniz,
 • Kesinlikle tekrar alacağım, etkisini beğendim,
 • Zaten 3 kere daha kullanılabiliyor,
 • Akşamdan uygulayıp yatınca ertesi sabaha güzel, parlak, nemli cilt ile uyandım,
 • Hastalık, solgunluk, kuruluk vs için hemen uygulanabilecek, canlandıran bir maske, hep elimin altında bulunsun isterim, çünkü bazen ertesi gün önemli bir yere gidecek olabilirim, iyi görünmek isterim.

snail-bee-mask

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.