Bim Makyaj Fırça Seti İncelemesi / Real Techniques Fırçalar İle Karşılaştırma

Merhaba güzel ailem! Bugün en enn sevdiğim konulardan biri ile ilgili yazıyorum! ‘Makyaj Fırçaları!’ Hem makyajımızın baş mimarları hem de özel bir ilgim var fırçalara karşı açıkcası. Hatta blogumda uygun fiyatlı, yüksek fiyatlı bir sürü makyaj fırçası inceleme yazım da mevcut, BURAYA tıklarak hepsini okuyabilirsiniz, eğer makyaj koleksiyonunuzu yeni oluşturuyorsanız mutlaka fırça yazılarımı okumanızı öneririm, çünkü eminim çok faydalı olacak ve fikir edineceksiniz 🙂 Hadi yavaş yavaş yazımıza başlayalım, İşte Bim makyaj fırçası seti;

Bim’e Gelen NaturaLove Makyaj Fırça Seti

Bim marketlere sık sık gelen ve uygun fiyatı ile birçok kişinin hemen aldığı NaturaLove makyaj fırçası setini mutlaka duymuşsunuzdur. Bu fırçaların bu kadar sevilmesinde, popüler olmasında ünlü ‘Real Techniques’ fırçalar ile birebir aynı görünmesinin payı büyük elbette.

İçerisinde 4 adet işlevsel fırça bulunuyor.

  1.  Aydınlatıcı, göz altı pudrası uygulanabilecek boyutta güzel bir fırça
  2. Allık, tüm yüze pudra, bronzer, kontür dağıtma gibi alanlarda kullanılacak bir fırça
  3. Kedi dili formda kapatıcı, krem kontür, fondoten uygulanabilecek yassı bir fırça
  4. Göz pınarlarına aydınlatıcı uygulanacak, kaş altını aydınlatacak, katlanma bölgesine derinlik verilecek detay fırçası

Bazıları bu tombul fırça ile fondöten de uyguluyormuş, bence uygun değil. En güzel pudra, allık, bronzer gibi toz ürünler uygulanır.

Bu da fondöten fırçası olarak geçiyor, kim bununla fondöten uygular ki? Bence sadece maske uygulamaya uygun, çok işlevsel bulduğum bir fırça değil açıkcası, elim gitmez.

Hıh işte göz bebeğim, favori fırçam.. Aydınlatıcıyı harika uyguluyor, göz altını ideal sabitliyor, bunun dışında zorda kalınırsa allık bile uygulanır. Küçük suratlar için boyutu ideal.

(detay fırçasını çekmeyi unutmuşum 🙁 o da güzel, iş görüyor)

İşte Bim’e gelen makyaj fırçaları ve işlevleri böyle. Sapları aynı Real Techniques, ama kılları bir tık daha plastikimsi, uçlarındaki siyah mat kısımlar bile hemen hemen aynı. Çok fark yok. Tabii ciddi bir fiyat farkı var aralarında, neredeyse 90-100 tl aşağı fiyata almış oluyorsunuz.

Çantası da var, hop atın makyaj çantasına, eğilmeden bükülmeden taşıyın. Fiyat performans olarak beğendim. Gelelim herkesin merak ettiği ‘e bu fırçaların Real Techniques fırçalardan farkı ne ola ki?’ sorusuna;

Real Techniques Makyaj Fırçaları

( sağdakiler Real Techniques, çoğu ‘core collection’ setine ait)

Benimkiler bir hayli yıpranmış gördüğünüz gibi ee kolay değil 5 yıldır benimleler neredeyse 😀

  • NaturaLove fırçalar ve Real Techniques fırçalar arasında çok belirgin bir fark yokmuş gibi gözükse de aslında her 2 markayı da kullanan biri olarak aralarında belirgin bir ‘kalite’ farkı olduğunu söyleyebilirim.
  • Bu diğer markayı kalitesiz bulduğum için değil, aksine fiyatına göre ideal fırçalar
  • Fakat R.T fırçaların kılları belirgin şekilde daha doğal, sentetik değil,
  • Daha yumuşak,
  • Toz ürünleri daha iyi dağıtıyor,
  • Toz ürünleri kıllarına daha iyi alıyor.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur 🙂

Blogumda bugüne kadar incelediğim, hepsi uygun fiyatlı makyaj fırçalarının linklerini yazıma ekliyor olacağım, fırça alışverişi yapmadan mutlaka okuyun;

Farmasi Pembe Fırça Seti

Tüm fırçalarımı anlattığım yazım için TIK

Core Collection Fırça Seti

Travel Essential Fırça Seti

Expert Face Brush

Çok uygun fiyatlı fırçalarımı anlattığım yazım için TIK

Fırçalar nasıl temizlenir yazım için TIK

Oriflame Fırça TIK

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.