Bim Makyaj Süngeri İncelemesi / Natura Love Makyaj Süngeri

Makyaj Süngerlerinin Hayatımıza Girişi

Merhaba güzel ailem! Ten makyajının kusursuz görünmesini sağlayan temel şey her ne kadar fondöten, bb krem ve kapatıcı gibi görünse de aslında ten makyajınızı neyle yaptığınızda çok önemli! Eskiden makyaj fırçalarının en popüler olduğu zamanlarda ten makyajımı genelde fırça ile yapardım.. Açıkcası pratik olmamasının yanında sanki fırça iz bırakıyor gibi gelirdi. Tabii o zaman tecrübesizlikte vardı, ayrıca makyaj süngerleri de yoktu.. Yıllar boyu makyaj fırçalarının etkisi altında kalsak ta ‘Beauty Blender’ adı altında pembiş, fiyatı bir süngere göre hayli pahalı bir ürün sürüldü piyasaya! Herkes bu sünger ile uygular oldu bb kremini, fondötenini, kapatıcısını.. Hatta krem kontür bile yapıldı bu sünger ile. Doların uçtuğu son zamanlarda bir süngerciğe 90- 100 tl ödemek size de saçma geliyorsa daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak Natura Love makyaj süngeri önerisi ile geldim! Sık sık Bim markete gelen bu markanın süngerleri hoşuma gidiyor, üstelik fiyatları da 5-6 tl! Hadi detaylı görsellere geçelim;

Bim Makyaj Süngeri

Fiyatı çok uygun olunca 2 tane alıp yedeklemek istedim. Öncelikle bu süngerler nasıl, ne amaçla kullanılıyor onlardan bahsedelim;

 • Süngeri ıslatıp suyunu sıktıktan sonra kullanıyorsunuz,
 • Bunun sebebi sünger suyu alınca şişip kocaman oluyor ve 2 katı daha yumuşak oluyor,
 • Bu sünger ile bb krem, cc krem, fondöten, kapatıcı.. aklınıza gelen tüm ten makyajı ürünlerini uygulayabilirsiniz
 • Ayrıca krem kontür yapıp dağıtabilirsiniz,
 • Hatta krem allık ve aydınlatıcı da uygulayabilirsiniz.
 • Sivri ucu ile göz altınıza pudra uygulayabilir, ‘baking’ denen pişirme işlemini yapabilirsiniz.
 • 1 sünger ile tüm ten makyajı yapıldığı için zaten bu kadar pratik ve seviliyor.

Makyaj Süngerlerinin Farkı Nedir?

 • Öncelikle tüm ten ürünlerini cilde daha iyi oturtuyor, yani ciltte katman gibi değil daha doğal duruyor ürünler,
 • Diğer bir özelliği ise kalın ten makyajı ürünlerini inceltmesi,
 • Sünger olduğundan biraz ürün emiyor, bu da daha az ürün uygulamanıza yardımcı oluyor,
 • Tabii ten ürününüzün emilmesini istemiyorsanız o zaman sevmeyebilirsiniz.
 • Hafif ıslak, doğal görünen, ciltle tamamen bütünleşmiş, fazlası alınmış makyaj uygulaması için ideal.

Nature Love Makyaj Süngeri

Natura Love markası sık sık Bim markete geliyor, hatta fırça setini de incelemiştim, BURADAN okuyabilirsiniz. Soldaki sünger su ile şişmiş, yumuş yumuş olan sünger, sağdaki doğal hali.

Bu süngerler ile ilgili en büyük sıkıntı fazla yumuşak olduğu için ufacık tırnak darbesi ile bile parçalanıyor oluşu.. Yani süngerinizin suyunu sıkarken, temizlerken tırnaklamamaya dikkate edin, elinizde parçalanır ve doğruca çöp olur.

Temizliğini en güzel Dalin bebe şampuanı ve beyaz kalıp sabun ile yapıyorum, içindeki kalıntılar tamamen temizleniyor. Kuruması için açıkta bırakın yoksa nemlenip küflenir.

Beauty Blender Muadili mi?

90-100 tl verip Beauty Blender almadım ama işimi gördüğünü söyleyebilirim.. 5-6 tl lik fiyatı ile 20 tane alın kullanın valla ne diyim kızlar 😀 Dediğim gibi parçalanma sorunu yaşıyorsanız muhtemelen tırnaklıyorsunuzdur suyunu sıkarken vs, dikkat edin.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.