BİR BAYRAM GÜNLÜĞÜ

Merhabaa güzel ailem,bu yıl biraz buruk ta olsak bayram geldi çattı..Ülkemizde yaşanan yürek yakan tüm olaylar hepimizin acısı oldu..İçimiz ala ala bayramları yaşamayı özledik,şöyle şen kahkahalarla etrafı inletmeyi özledik.. Huzuru özledik, kimsenin ölmediği yılları özledik..

Bana sorarsanız ben en çok 90’lı yılları özledim..Çocukluğumu,Susam Sokağı’nı, tasolarımı, boynumuza astığımız yuvarlak silgileri özledim..Candan ciğerden sevdiğim,ekmeğimi paylaştığım,sokaklarda oyun oynadığım arkadaşlarımı özledim..Gecekonduları,saat gece 1 lere kadar komşularla yapılan çay sohbetlerini , badem krakeri, altın çikolataları özledim..

Jpeg

Şimdi ne o komşular var, ne ekmek arası yediğimiz şeyler o kadar lezzetli ne de candan ciğerden arkadaşlarım var.. Hepsi yok oldular sanki,dünya başka bir yere dönüştü..Artık komşularımızı tanımıyoruz, kapılarımızı 5 kere kitliyoruz, bir yere giderken komşuya ‘çiçeklerimi sula’ diyemiyoruz.. Çocuklara ‘o ağaca tırmanma düşersin’ diyemiyoruz ‘çünkü ağaç yok!’ Beton yığınlarının arasında büyüyor çocuklarımız..Hiç çamur oynamadan, hiç solucan bulmadan, hiç güvenmeden , hiç dalından meyve yemeden büyüyorlar..

Jpeg

Bu bayram benim için biraz daha buruk çünkü sevdiğim yanımda değil,askerde..Zor olacağını biliyordum, kendimi hazırlamaya çalıştım onsuz kalmaya ama hazırlayamadım..Buna kendinizi hazırlayamazsınız ki.. O kadar saçma şeyleri özledim ki..Birlikte boş boş oturmayı bile özledim..Birlikte yemek yemeyi, bana seslenmesini, yüzünü görmeyi özledim.. Zaman bazen hızlı geçiyor gibi geliyor,ama bazen sanki yerinde sayıyor.. 2 basamaklı sayılara düştük, 90 gün sonra kavuşacağız inşallah..90 gün..

DSC_0038 (2)

Minik bayram hediyelerimi de sizinle paylaşıp yazımı bitireyim,kuzenimin eşi yani bitanecik yengemiz kardeşim ve bana bu güzellikleri almış, okuduğunu biliyorum canım tekrar teşekkür ederim,çok incesin 🙂 ;

DSC_0040

Siyahlı kutu kardeşimin, çiçekli ise beniiim 🙂 Açıyorum hazır mısınız? 😀 (heyecan olsun eccik)

DSC_0042

DSC_0043

Fular ve kolye almış kuzum 🙂

DSC_0045

Bu da kardeşimin hediyesiydi. O biraz daha koyu giyinir ve koyu renkleri sever. Gözlemlerin harika kuzucum 🙂

Umarım güzel ve huzurlu bir bayram geçirirsiniz. Bu bayramda küs veya kırgın olduklarınızla ateşkes imzalayın derim, en güzel vesile bayramdır çünkü 🙂 Hepinizi öpüyorum ve hayırlı bayramlar diliyorum canlar.
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 4 yorum yapılmış.

  1. iyi bayramlar canıım beniim

    • sağol canım sanada iyi bayramlar 🙂

  2. hayırlı bayramlar güzelim

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.