Black Friday Öncesi: Kadın Parfüm ve Erkek Parfüm Seçimi Püf Noktalar

Black Friday Öncesi: Kadın Parfüm ve Erkek Parfüm Seçimi Püf Noktalar

Dünyanın birçok ülkesinde en ciddi indirimlerin sunulduğu Black Friday öncesinde herkes alışveriş listelerini şimdiden oluşturmaya başladı. Hemen her kategoride yer alan binlerce ürün içinde ihtiyacınız olan kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini ciddi indirim fırsatları ile satın alabilirsiniz. Parfüm konusunda en geniş marka seçeneklerinin yer aldığı Sephora, bu anlamda en iyi teklifleri sunuyor. Kadın parfüm ve erkek parfüm ürünlerinde fırsatları yakalamak için yapmanız gereken doğru zamanı yani Black Friday’i beklemek. Peki, kadın parfüm ya da erkek parfüm alırken hangi konular önemli?

Kadın Parfümü Seçiminin Püf Noktaları

Black Friday döneminde kadın parfüm modelleri içinde kararsızlığa düştüyseniz, kadın parfüm seçiminde dikkat edilmesi gereken birtakım noktalara bakalım. Parfümler içerdikleri farklı notalarla gün boyunca yanınızda oluyor ancak bu notaların farkını bilmek önemli. Kalıcı bir parfüm arıyorsanız, tercih ettiğiniz üründe odunsu ve baharatsı tonların öne çıkması iyi olabilir. Uzun ve yorucu günlere hangi parfümü kullanmalıyım diye düşünüyorsanız, şekerli parfümleri düşünebilirsiniz. Buna ek olarak bir arkadaşınızda ya da yakınınızda denk geldiğiniz parfümün, sizde de aynı kokuyu vermeyebileceğini bilmelisiniz, zira parfümler farklı tenlerde farklı deneyimler yaratabilir. Örnek vermek gerekirse baharatsı parfümler esmer kadınlarda daha kalıcı özellik gösterir. Kadın parfümlerde dikkat edilecek daha birçok konu var ancak en önemlisi, sizi en iyi hissettiren, sizi yansıtan ürünü bulmanız.

Black Friday’de Erkek Parfümü Alacaklar Nelere Dikkat Etmeli?

Erkek parfümleri de, kadın parfümleri gibi Black Friday döneminde yoğun ilgi görüyor. Bunun en önemli nedeni, Calvin Klein ya da Burberry gibi büyük markaların ürünlerinde çok ciddi indirim olması. Erkek parfüm seçiminde ne gibi konulara dikkat etmek gerekir, Black Friday’de hangi erkek parfümünü satın almalıyım diyorsanız yanıtlarına bakalım. Erkek parfümü notalarında orta nota yaklaşık 2 saat, 3 nota ise çok daha uzun süre kalıcıdır. Bu anlamda satın aldığınız parfümün bu notalarını incelemelisiniz. Dört mevsim kullanacağınız bir parfüm satın alacaksanız ürünün yoğunluğunun ideal olmasına önem verin. Zira kışın daha kalıcı, yazın ise hafif parfümler kullanılabilir. Parfümün kalıcılığını artırma konusunda, parfümün yoğunluğuna ek olarak kullanım tarzı da önemli. Temiz ve nemli bir ciltte parfüm çok daha kalıcıdır, bu nedenle parfümü sıkmadan önce duş almanız önerilir. Kıyafete değil, doğrudan vücuda uygulanan parfümler , uzun bir süre size eşlik edecektir.

Alacağınız parfüm ne olursa olsun en iyi markalardan, en iyi indirimleri yakalamak istiyorsanız yapmanız gereken Black Friday indirimlerini sıkı bir şekilde takip etmek. Kozmetik ve kişisel bakım alanında en iyi markaları tüketicilerle buluşturan Sephora, Calvin Klein ve Burberry başta olmak üzere birçok markanın en iyi ürünlerini sunuyor. Kasım ayında gerçekleşecek Black Friday’de siz de fark yaratacak, hayalinizdeki parfümü satın alabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.