BU ARALAR BEN..

Bu aralar neler yapıyorum..Neden aktif olamadım..Kısaca neler yaşadım,neler yaptım şu sıralar,eccik sohbet edelim canlar..Çevremdeki herkesin aylar öncesinden beynini yemeye başladığım bir olayı tam anlamıyla yaşamaya başladım aslında.. Sevdicek  asker oldu.. Bizi aylar öncesinden sarmıştı zaten bu telaş..Biz diyorum çünkü sanki bende onunla askerlik yapmaya başladım şuan..Ve dediğim gibi aylar öncesinden yaşamaya başladık aslında o stresi.. Neresi çıkacak,tehlikeli bir yere mi gidecek,kısa dönem gelecek mi.. Sorular..sorular.. İnsanın beynini usul usul kemiren o belirsizlikler..Korkularımız bir nebze olsun körelmiş oldu,kısa dönem geldi çok şükür..Onsuz nasıl 6 ay dayanacağım dediğim günler geldi çattı bile..

DSC_0006-tile

Biz aktif şekilde görüşen bir çifttik ilişkimizde. Birbirimizden hiç ayrı ya da uzak kalmadık, yani onsuzluk nasıldır, telefonu elime aldığımda ona ulaşamamak nasıldır,ondan haber alamamak nasıldır bilmezdim..Tüm bu zorluklar ve soru işaretleriyle dolu bir beyin düşünün,psikolojiniz alt üst olmuş..Ama en kötüsü de şu; siz güçlü olmak zorundasınız..Hem kendinizi teselli etmek hem de sevdiğinize destek olmak ve onu herşeyin daha iyi olacağına inandırmak zorundasınız..Onu beyninde soru işaretleriyle,kalbinde huzursuzluklarla askere göndermek istemezsiniz değil mi? İşte tam da bu yüzden dimdik durmak zorundaydım,ağlamadım,ağlayamadım,tuttum kendimi onun yanında..Ardında güçlü bir kadın bıraktığını bilmeliydi..Her türlü kötülükle, kötü insanlarla tek başıma da baş edeceğimi, onun özlemiyle de başa çıkabileceğimi bilmeliydi..

DSC_0008-tile

Askere gideceği gün yaklaştıkça hem onu daha fazla,her anıyla yaşamak istiyordum hem de kendimi geri çekiyordum..Askerlik konusu aklıma gelince onu aklımın en dibine gönderiyordum,o an unutmak istediğimden hep erteledim aslında..

Telefonu her elime alışımda onun o komikli,romantik mesajlarıyla karşılaşacağım sanıyorum,bir an unutup mesaj atıyorum hatta..Geceleri onun sesiyle uyumayı özledim..Büyük bir sessizlik hakim şu sıralar gecelerime.. Birlikte oynadığımız bilgisayar oyununun müziğini bile duymak canımı acıtıyor..Birlikte izlediğimiz yarım kalan dizilere devam etmiyorum..Büyük merakla beklediğimiz sinema filmlerine gitmiyorum..Peki napıyorum ben..

DSC_0001

Bu aralar elimden düşmeyen kitap Anthony Robbins’in ‘İçindeki Devi Uyandır’ kitabı, bu romanı sevdiceğin kardeşi vermişti bana,yeni okuma fırsatım oldu ve içinde bulunduğum psikolojiye çok ama çok iyi geldiğini söyleyebilirim.

DSC_0002

Kitap çeşitli bölümlerden oluşuyor,her bölümün teması ve düşüncesi farklı;

DSC_0003

Bu kitapla kendimi oyalıyorum..Onun dışında Corel Draw kursum bitmek üzere,verilen ödevleri yetiştirmeye çalıştım ve sabahladığım günler oldu..Ve tabii bol bol müzik dinliyorum,birşeyler çiziyorum.. Resim yapmak ruhuma çok iyi geliyor ve beni sakinleştiriyor..

DSC_0001-tile

Kendimi oyalıyorum oyalamasına da insan sevdiğinden ayrılmak ister mi,bu duruma alışabilir mi? Alışırsın diyorlar ama ben alışmak istemiyorum ki!!!

Sevdiğim adamla gurur duyuyorum bir taraftan,göğsüm kabarıyor..Bana göre askerlik her erkeğin tatması gereken ve erkeği olgunlaştıran olaylardan bir tanesi..Asker olmayı seçtiği için,bu durumdan hiç kaçmadığı,gocunmadığı için, isteyerek gittiği için onunla o kadar övünüyorum, o kadar gurur duyuyorum ki..O her zaman yaşından ve hatta benden çok çok olgun biridir,ama şimdi daha da olgunlaşacak,ilişkimiz ise daha da kuvvetlenecek,daha da kenetleneceğiz birbirimize..

İnsan asla dayanamam dediği şeylere dayanıyor inanın..Sesini duymak için tüm gün telefonun başında bekliyorum.. Tuvalete,banyoya telefonla girmeler,zil sesini sonuna kadar açmalar..Sesi durgun geldiğinde boğazın düğümlenmesi, ama hemen olayı geçiştirmek,komik birşeyler söylemek..Telefon kapandıktan sonra ise akan birkaç damla gözyaşı..

Haftasonu izinlerinde sabahtan akşam 5 e kadar görüş serbestmiş,en sevdiği kurabiyeleri börekleri yapıp gideceğim yanına..Hem bazen telefondan mesaj bile atıyor..Belki günde 2 tane ama olsun varsın,böyle sonunda kavuşmalı ayrılıklar versin Rabbim.. Sonunda ona kavuşmak olunca herşeye dayanabiliyorum,onsuzluğa bile..

Sevdiceği askerde olan ya da askere gidecek kısçelerim yazının bu kısmı sizin için;

Bu süreçte biraz daha anlayışlı,özverili olmaya özen gösterin,unutmayın siz ailenizin yanındasınız, ya da sevdikleriniz,dertleşeceğiniz insanlarla dolu çevreniz,onun ise böyle bir imkanı yok..

Naz,kapris,beni neden aramadın sorgusu içine girmek,kavga etmek,telefonunu açmamak.. Bunlar insanı normal hayatta bile sıkan geren şeyler zaten,en nefret ettiğim davranışlardır. Eğer bu davranışlara sahipseniz en azından bu süreçte bari dizginleyin kendinizi..Düşünsenize istesenizde çıkamayacağınız bir yerdesiniz,bu durumlarda ne yapsın orada,kime anlatsın ki derdini..

Sizi aradığında güçlü durun,ne kadar zorlansanız,ağlasanız özleseniz de sakın onun karşısında ağlamayın.. Herşeyin yolunda olduğunu hissettirin ona,içi rahat etsin ki askerde geçireceği vakit ekstra zor olmasın onun için..

Ve son olarak sevginizi hep sıcak tutun..Onun geleceği gün için hayaller kurun,her gün birşeyler yazın..Gün gelip askerliği bittiğinde birlikte okuyacağınız anılarınız olur hem 🙂

Şimdilik benden bu kadar..Ohh be rahatladım içimi sizlere dökünce..Umarım dertlerimle sıkmamışımdır sizi..Hepinizi öpüyorum,hoşçakalınn..

Gecenin duygusallı parçası için Tık

Asker çantası nasıl hazırlanır? Tık

Romantikli yazı Tık

Gecenin aşk masalı Tık

 

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Allah kavuştursun kuzummm dediğin gibi tek böyle kavuşmalı ayrılıklarınız olsun inşallah. Sizi çok beğeniyorum,düğününüzü hayal bile edemiyorum,çok minnoşsunuz 🙂

  2. Rabbim sizi nazarlardan saklasın çok güzelsiniz

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.