Catherine Arley 5 li Göz Farı Paleti İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Dolar ve döviz kurunun arttığı son günlerde elimden geldiğinde ‘çok uygun’ fiyatlı ürünleri paylaşmaya özen gösteriyorum. Bugün eminim annenizin makyaj çantasında rastladığınız Catherine Arley markasından oldukça uygun fiyatlı bir far paleti mercek altında olacak! Bu far paletinin içerisinde 5 ayrı renk var üstelik! O halde hemen incelemeye geçelim!

Catherine Arley Far Paleti

İçerisinde mat formda 5 farklı renk bulunan bu far paletini marka göndermişti. Çok sık kullandığım renkler olmasa da aslında gece makyajları ve dumanlı göz makyajları için ideal tonlar bulunuyor içinde. Mat siyah bir var, gümüş gri far ve diğer açık-koyu tonlar var. Sanırım palette ‘olmasa da olur’ dediğim tek far ortadaki beyaz olan.

Bu gümüş grili- siyahlı far paletinin numarası 102. Bence her göz rengine yakışacak joker bir palet. Üstelik fiyatı çok uygun. Sanırım şuan sitesinde indirim ile 10-12 tl olması lazım artmadıysa. Hemen renklerine ve farların pigmentasyonlarına da bakalım;

Fiyatına göre oldukça güzel renk veriyorlar. Yani pigmentasyonları gayet iyi. Farların yapısı yumuşacık, parmak ile uygulandığında çok daha pigmentliler elbette. Tozutma yapıyorlar ama aşırı değil. Fırça ile karıştırmadan evvel üflerseniz fazlalığı uçuyor farların.

Farların renkleri bu şekilde, göz makyajı olarak ta göstereceğim. Yalnız uyarmam gereken konu eğer dumanlı, koyu bir göz makyajı yapacaksanız ten makyajını en sona bırakın. ne kadar dikkatli davransanız da mutlaka farlar göz altına dökülme yapıyor. O yüzden ten makyajını en sona bırakırsanız sonuç çok daha muazzam olur.

Gri Dumanlı Göz Makyajı

Makyaj bu şekilde oldu. Açıkcası daha evvel böyle gri-soğuk tonlarda, dumanlı bir göz makyajı denememiştim, sonuç oldukça hoşuma gitti ve daha sık kullanacağım. Özellikle gece dışarı çıkarken deneyebileceğiniz bir makyaj. Dudaklarıma sadece lip balm uyguladım. Eğer isterseniz pembemsi bir ten rengine yakın ruj kullanabilirsiniz. Bu kadar ağır bir göz makyajı ile allık bile kullanamadım, sonuç daha şık oldu bence 🙂 Yoksa her şey fazla durabilirdi.  Bu tarz göz makyajları ile daha sade bir ten ve dudak makyajı daha şık oluyor kızlar, aklınızda bulunsun.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.