Çiçek Çekimlerim / Biraz da Ben!

Merhaba güzellerim! Blogumda aktif olarak ürün incelemeleri, bakım önerileri, makyaj teknikleri paylaşsam da ara sıra özel çekimlerimi de paylaşmak istiyorum. Çünkü fotoğraf çekmek benim için adeta bir tutku! O yüzden çiçek çekimlerimi de sizlerle buluşturmak istedim, dilerseniz ekran koruyucu bile yapabilirsiniz! 🙂 Başlıktan anlayacağınız gibi biraz da ben varım bu yazının içinde, hadi başlayalım o halde;

Denize yaklaştıkça yol kenarlarında, evlerin bahçelerinde Zakkum çiçekleri karşılar bizi. Ben çok ama çok severim bu çiçekleri. Güzel, zarif ama bir o kadar da dayanıklıdırlar. Sıcağa, rüzgara, gecenin serinliğine.. Zakkum çiçekleri bana hep yazı anımsatır, çok severim!

Böylesine güzel bir çiçeği ilk kez gördüm! Adı, sanı nedir bilmem! Ama bakar mısınız şu güzelliğe! Adeta sıralı sıralı açmış renkleri, Allah’ın mucizesi, hayran kaldım!

Bu da farklı renklerde olanı, aşık olmamak elde değil!

Ahh! Aşık oldum aşık! Sen nasıl bir renksin! Nasıl güzel tonları var! Gözlerim mest oldu!

Tek başına bir ‘buket’ olan ortanca çiçeğine ne demeli? Resmen aşk! Hele o pudra pembesi, masum renkleri yok mu, ayrılmak istemedim onlardan!

Hepsi, ama hepsi benim olsun, eve götürüp koyayım salonun ortasına, yatak odama, mutfağıma istedim! Ama tabii asla kıyamadım, koklamakla yetindim!

Siz de benim gibi çiçeklerle aşk yaşayanlardan mısınız? Hepsini, her çeşidini çok seviyorum!

Bu çiçeğin ismi ne hiç bilmiyorum ama evleri sarmaşık gibi saran, mosmor, görsel şölen yaratan bir havası vardı. Marmaris bunlarla kaplı!

Hayatımda ilk kez nar ağacı gördüm 😀 Evet evet ilk kez 😀 Nasıl minnoş, nasıl ufacıcıklardı!

Kimse kopartmıyordu bu minnoşları olgunlaşmadan, dalında salınıyorlardı.

Bu güzelliklerden sonra bana düşen 1 buket çiçek olsa da halimden mutluyum 😀

Daha fazla Sohbetli, muhabbetli, anılı yazı okumak isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.