Cilt Alt Tonuna Göre Kırmızı Ruj Seçimi

Kırmızı ruj deyip geçmemek lazım,her kırmızı sizin için doğru kırmızı olmayabilir. Size en çok yakışan kırmızı ruju bulmakla işe başlayalım. Öncelikle cilt alt tonunuzu belirleyin;

papatyaski.com

El bileklerinize bakın eğer yeşil damarlar görüyorsanız sıcak,mavi damarlar görüyorsanız soğuk, her ikisini birden görüyorsanız nötr alt tonlusunuz demektir. Peki bu bilgi ne işimize yarayacak? Kozmetik alışverişlerinde özellikle de ruj seçiminde sizi olduğunuzdan daha canlı ve dinç gösteren tonlar bulmanızda yardımcı olacak.

Sıcak Alt Tonlu Kişiler: Genellikle Asya ve Afrika kökenli kişilerdir.Bu kişiler kırmızı ruj seçerken içinde hafif turunculuk bulunduran sıcak kırmızıları tercih etmelidirler. Mavi yani soğuk alttonlu kırmızı rujlardan kaçmaları gerekir.Örneğin meşhur MAC ‘Russian Red’ yada Rubby Woo yerine ‘Diva’ yada ‘Chilli’ renklerini tercih edebilirler.

Soğuk Alt Tonlu Kişiler: Yukarıda bahsetiklerimin tam tersi bu kişiler için geçerli. İçinde sıcaklık bulunduran kırmızılar soğuk alt tonlu kişileri silik ve donuk gösterecektir. Fakat tam tersi alt tonu mavi,mor olan renkler bu kişilerin cildini inanılmaz canlı ve diri gösterecektir. Mürdüm,mora çalan bordolar,narçiçeği kırmızıları tam sizlik! Benim en güzel narçiçeği ruj önerim MAC ‘Russian Red’

Nötr Alt Tonlu kişiler: Sıcak,soğuk alt tonlu demeden hangi kırmızı ruja elini atsa yakıştıran nadir kimselerdir:D İster turuncu,ister narçiçeği,isterse bordoları kullanabilir. Yani anlayacağınız birazcık şanslılar:)

Benim cilt tonum nötr ve soğuk arasında. Yani turuncular,kahveler pek yakışmasa da inadına kahverengi rujları kullanmaktayım:D İşte benim yaptığım klasik kırmızı ruj makyajım;

Processed with VSCO

Benim bu makyajda kullandığım kırmızı The Balm markasına ait ‘Mia Moore’ isimli ruj. Ben oldukça seviyorum ve memnunum. Hafif naneli bir kokusu var,ilk sürdüğünüzde dudaklarınızda hafif bir karıncalanma hissi ve ferahlık oluyor. Yapısı ne mat nede çok parlak. Saten bir bitişi var.

İndirimsiz fiyatı ise 28 tl. Bu ruj ayrıca MAC markasına ait meşhur ‘Ruby Woo’ isimli ruja da muadil olarak gösteriliyor. Elimde Ruby Woo yok fakat Mac mağazasına elime Mia Moore rujumu swatchlayıp girmiştim,yanına da Ruby Woo’yu uyguladım ve inanın hiçbir fark yoktu.

Processed with VSCO

Evet yazımın sonuna geldim,umarım cilt alt tonunuzla ilgili biraz olsun fikir sahibi olmuşsunuzdur,hoşçakalın!:)

 

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.