Cuccio Forte Plus Tırnak Bakım Seti İncelemesi

Merhabaa güzel aileeem, hatırlarsanız ŞU yazımda Cuccio markasının ürünlerini incelemiştik. Bugün ise daha detaylı olarak arkanın en ünlü ürünlerinden ‘forte plus’ tırnak bakım setini inceleyeceğiz. Markanın en popüler ürünlerinden biri dedim çünkü Cuccio markası yalnızca oje bulundurmuyor bünyesinde, bunun yanı sıra her türlü tırnak sorununa yönelik çok çeşitli ürün yelpazeleri bulunuyor. Bugün inceleyeceğimiz bakım kofresi benim tırnaklarımın temel sorunu olan güçsüzlük, kırılganlık için 1 ciladan ve tırnak eti yumuşatmak, tırnağı beslemek için üretilmiş 1 adet tırnak balmından oluşuyor;

cucci-tirnak-bakim-seti

Cuccio Forte Plus Tırnak Bakım Seti

cuccio-tirnak-guclendirici

Ben özellikle tırnak besleyici ve tırnak eti yumuşatıcı balma çok şaşırdım. Böyle bir ürünü ilk kez kullanıyorum, inanılmaz pratik. Diğer cila ise ojesiz temiz tırnağa baz olarak uygulanıyor. Böylece hem tırnaklarınızı besliyor hem de oje ile arasında koruyucu oluyor, pje tırnağınıza direk nüfuz etmemiş oluyor.

tirnak-bakim-balmi

İlk olarak baz cilayı uyguluyorsunuz, ardından tırnak diplerinize balmı uyguluyorsunuz. Balm çok güzel kokuyor,limon kabuğu rendesi gibi 😀 Çok ferah ve taze bir kokusu var. Bu balmı kullandığımdan beri hiç tırnak etlerimi kesmedim, çünkü çok yumuşattı, kolayca geriye ittim ve tertemiz bir görüntü oldu.

cuccio-tirnak-eti-balmi

Benim tırnaklarım eskiden (bekarken) aşırı sağlıklı ve uzundu, asla ama asla kırılmaz, soyulmazdı.. Hızlı uzardı, kısacası muhteşemlerdi.. Ama evlenirken hem ev temizliğinden hem de evlenme sürecinde bakımlarını ihmal ettiğimden çok yıprandılar.. Elim eskiden o kadar suya, temizlik maddesine değmezdi, annem kıyamazdı 🙁 Ama şimdi mecburen her şeye elimi atar oldum, ozondan tutun da cif’e kadar.. Sık sık suya da girince kırılmaya, uzamamaya başladılar. Şimdi göreceğiniz halleri bu bakım seti sayesinde bu kadar güzelleşti;

cuccio-tirnak-guclendirici-set

İnanın tırnaklarım çok ama çok kötü durumdaydı.. Bakmak istemiyordum hatta.. Piyasadaki o en bilinen markaların tırnak güçlendiricilerini denedim, sorun bende mi bilmiyorum aksine tırnaklarıma zarar verdiler, yapısını, yüzeyini bozdular. Cuccio nun bu setini tüm samimiyetimle öneriyorum. Eğer tırnaklarınız çok kötü durumdaysa bile umut var, yeterki cilasız gezmeyin bir süre. O zaman hemen kırılıyorlar. Şuan tırnaklarım bayağı sertleşti ve eski sağlığına da kavuşacağına inanıyorum 🙁

tirnak-guclendirici-cila

Bu süreçte tek başına bu cilayı sürüp suya, ozona girmeyin tabii, o ayrıntılara da dikkat edin, mesela ben eldiven kullanmaya başladım artık. Ayrıca tırnak etlerimi kesmiyorum, itiyorum ve tırnaklarımı da haftada 1 cam törpü ile törpülüyorum, daha hızlı uzuyorlar.

cuccio-tirnak-guclendirici-urunler

Cuccio Forte Plus seti almak isterseniz kendi sitelerine BURADAN bakabilirsiniz.

Eğer bloguma ilk kez geliyorsanız oje, tırnak bakımı hakkında aklınıza gelecek herşey için TIRNAK kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Stick şeklindeki balm çok ilginçmiş kırılmaz mı acaba?

    • merhaba bayağı sert kıvamda, yani siz bastırınca ısı ile hafif eriyor, öyle yumuşacık değil 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.