Dalin Bebek Yağını Bakımımda Nasıl Kullanıyorum?

Merhabaa güzel ailem, beni bir süredir takip edenler bebek şampuanını daima kullandığımı hatta şişe şişe bitirdiğimi de bilirler. Ben makyajımı bebe şampuanı ile çıkartıyorum genelde. Bugün ise yine bir bebek bakım ürünü olan Dalin’in bebe yağını nasıl kullandığımdan bahsetmek istedim. Dalin olması şart değil tabii, tüm bebek yağları için geçerli bu anlatacaklarım. Ben paketle aldığımdan aynı marka. Bebek ürünleri şüphesiz daha güvenilir, içeriği daha temiz. İşte ben bu yağı şu şekillerde kullanıyorum ve çok memnunum;

dalin-bebe-sampuani

Duştan Çıkmadan Evvel

Tam durulandıktan sonra duştan çıkmaya hazırlanırken avcuma bu yağdan döküp tüm vücuduma güzelce sürüyorum. Bu zamana kadar biiir sürü vücut nemlendiricisi denedim ama inanın bebe yağı en etkili olanı. Vücudum yumuşacık oluyor, tek bir kuruluk bile kalmıyor. Bu  rutini tekrarladığımdan beri ne çatlak ne kuruluk ne egzamam kalmadı diyebilirim. Tüm hafta 2. duşuma kadar nem yeterli oluyor. Burada püf nokta vücudunuz ıslakken, suluyken yağı uygulamak, 3 kat daha fazla nem veriyor, deneyin görün.

Peeling Olarak

bebe-sampuani

Bu yağın içine toz şeker döküp özellikle bacaklarımı ve topuklarımı iyice ovalıyorum. Bacağımda batık, iz, noktacık kalmadı, hem pürüzsüz oldu hem de nemlendi. Ayaklarım da bebek gibi oldu, topuk sertliğim hiç kalmadı. Ayrıca kalanıyla da ellerime tırnak etlerime peeling yapıyorum. Tırnak etlerim tertemiz oluyor, sanki manikür yapmışım gibi görünüyor. Ayrıca tırnaklarım da yağ ile besleniyor.

Pürüzsüz Traş İçin

Bunu Philips Lumea’yı kullanmadan evvel yapıyordum ama işinize yarar diye yazmak istedim. Eğer bacaklarınıza vs jilet yapıyorsanız sakın kuru kuru almayın tüylerinizi, bu batıklara sebep olur hem de pürüzsüz olmaz, dibinden almaz. Önce bacaklarınızı yağlayın sonra jilet yapın. Neredeyse 0 traş oluyor, tüyler en dipten alınıyor. Üstelik bacaklarınız parıl parıl oluyor.

Umarım yazımı faydalı bulmuşsunuzdur, daha fazla bu tarz yazılar okumak isterseniz BAKIM kategorime göz atabilirsiniz 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.