Dekorasyon Stilinizi Vurgulayan Yemek Masası Tasarımları

Dekorasyon Stilinizi Vurgulayan Yemek Masası Tasarımları

 

Yemek odası ya da mutfak gibi alanları dekore ederken mekanın ihtiyaçlarına ve tarzına hitap eden yemek masası tasarımlarını tercih etmeniz gerekir. Böylece kullanışlı ve işlevsel dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Yaşam alanlarınızın dekorasyon stili ve özellikleriyle bütünleşen yemek masası seçimleri yapabilmek için bazı ipuçlarına göz atmak ister misiniz?

 

Salonunuzu Daha Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz

 

Salonlarda genellikle yemek odası alanı da bulunur. Geniş bir aileyseniz ya da sık sık misafir ağırlıyorsanız geniş yemek masası tasarımlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Geniş tasarımlarda açılır kapanır masa modellerine de ulaşabilirsiniz. Böylece kişi sayısına göre masanızı açıp kapamanız mümkün hale gelir. Bu işlevsel tasarımlar yer tasarrufu yapmanıza da imkan verir. Bazı tasarımlarda masaların açılıp kapanan alanlarında depolama bölümleri de mevcuttur. Bu bölümlerde yemek takımlarınızı kolaylıkla ulaşabileceğiniz şekilde gruplayabilirsiniz. Portatif ürünleri ihtiyacınıza uygun olarak uyarladığınızda mekandan daha fazla verim alabilirsiniz.

 

Doğal ve Sakin Tasarımlara İmza Atabilirsiniz

 

Yaşam alanlarında doğal esintilerden hoşlanan kullanıcılar için ahşap materyaller vazgeçilmezler arasındadır. Yemek masanız için ahşap detayları tercih ederek doğal ve huzurlu yaşam alanlarına imza atabilirsiniz. Hem yemek odası hem de mutfak gibi mekanlar için tarzınıza hitap eden masaları tercih edebilirsiniz. Ceviz yemek masası modelleri, hemen hemen her dönemin gözdeleri arasında yer alıyor. Farklı kesimlere sahip ceviz masa tasarımları ile her tarza hitap eden bir mekan tasarlayabilirsiniz. Ahşap yemek masası tasarımlarını klasik ve modern tarzlar için kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Geleneksel dekorasyon stilleri için daha çok oymalı ve işlemeli ahşap detaylarına yönelebilirsiniz. Modern ve minimal stiller içinse asimetrik kesimlerden ilham alabilir, ahşap malzemeleri cam gibi farklı materyaller ile birlikte tercih edebilirsiniz. Ahşap, doğal bir materyal olduğu için yaşam alanlarındaki stres faktörlerini azaltmaya yardımcı olur. Huzurlu ve sakin mekan tasarımları için ahşap materyaller ile tasarlanmış ürünlere ağırlık verebilirsiniz. Ahşap masa modellerinin geniş renk yelpazesi, mekanın ihtiyaçlarına uygun dekoratif dokunuşlar yapmanızı sağlar. Dar ve küçük mekanlar için açık ahşap tonlarını tercih ederek ferah mekanlar tasarlayabilirsiniz. Koyu tonların birlikteliğinden yararlanarak yaşam alanlarınızda hoş kontrastlar oluşturabilir, göz alıcı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Koyu renkli tasarımlarda yer alan gümüş ve altın detayları, yemek masası tasarımını çarpıcı bir şekilde ortaya çıkarır. Koyu ve açık tonların bir arada kullanıldığı yemek masası seçenekleri ile sıra dışı dekorasyon stilinizi de vurgulayabilirsiniz.

 

Açık Tonların Asaletini Tercih Edebilirsiniz

 

Mobilya seçiminizde beyaz ve krem tonları gibi seçeneklere ağırlık vererek asil ve çarpıcı mekanlar tasarlayabilirsiniz. Beyaz masa seçeneklerini gümüş ya da altın detaylar ile taçlandırarak sadelikle şıklığı bir arada değerlendirebilirsiniz. Masanızdaki detaylar ile uyumlu aksesuar seçimi yaparak bütünleşmiş yaşam alanları tasarlayabilirsiniz. Yemek masası gümüş detaylar içeriyorsa gümüş mumluk ve biblo gibi aksesuarlar kullanarak ışıltılı ve uyumlu mekanlarla buluşabilirsiniz. Daha spor görünüme sahip modern mekanlar için de açık tonlar popülerliğini zamansız bir şekilde sürdürüyor. Modern ve minimal dekorasyon stillerinde gösterişten uzak ve sakin alanlar yaratmak ön plandadır. Bu tarzlardan ilham alıyorsanız ahşap materyallerden üretilmiş açık tonlardaki yemek masası tasarımlarına göz atabilirsiniz. Hem mat hem de metalik yüzeyli modeller ile dekorasyon stilinizi hoş bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Parlak yüzeyli yemek masası modelleri, yaşam alanlarınızda şık yansımalar yaratarak mekanı aydınlatabilir. Küçük mekanları dekore ederken bu tasarımlara yönelerek daha hoş görünüme sahip bir alan elde edebilirsiniz. Engince’nin özgün tasarımları arasından kişisel zevklerinize hitap eden yemek masası modellerine ulaşabilir, dekorasyonunuzu çarpıcı bir şekilde vurgulayabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.