DİRTY WORKS BYE BYE DARK CİRCLES CONCEALER İNCELEMESİ / CORRECTOR NEDİR?

Merhaba! Kızarık, mor, şişkin bir göz çevresi tüm ifademizi değiştirir ve bizi olduğumuzdan çok daha yorgun gösterir. Yüzümüzde en ince deriye sahip olan bölge göz çevremizdir. Aslında morluk, kızarıklık gibi görüntüler ince göz derisinin altındaki damarların görünmesinden kaynaklanır. Bugün bahsedeceğim ürün bir kapatıcıdan daha çok ‘renk düzenleyici’ görevinde bence. Diğer bir adıyla ‘corrector’ görevi gören bu ürünün işlevini renk skalası ile açıklamak istiyorum;

skala

 

Skalada görüldüğü gibi mavi, mor renklerin tam karşısında turuncu ve somon renkler bulunuyor. Peki bu bilgi ne işimize yarayacak? Göz altlarımızdaki mor halkaları nötrlemek yani silmek,görünmez hale getirmek için daha turuncumsu, somon tonlarda bir renk düzenleyiciye ihtiyacımız olacak. Eğer koyu morluklara sahipseniz bu bilgi çok işinize yarayacak. Renk düzenleyici bir ürün ile göz altlarınızı nötrledikten sonra kapatıcınızı uygulayarak aradaki farkı görebilirsiniz. Bu şekilde kapatıcınız çok daha başarılı bir sonuç verecektir.

Bence uygun fiyatlı renk düzenleyiciler arasında en başarılı olanı Dirty Works markasına ait olan bu sevimli kutudaki kapatıcı.

DSC_0103

 

Şunu belirtmeliyimki bu kapatıcının seveni olduğu kadar sevmeyenide çok. Peki bu ürünü kimler sever kimler nefret eder? Eğer kuru bir göz çevresine sahipseniz cildinizi ve en önemlisi göz çevrenizi iyice nemlendirdikten sonra bu ürünü uygulamanızı tavsiye ederim. Aksi halde ürünü yaymak, homojen bir görüntü sağlamak zorlaşabiliyor. Yağlı bir göz çevresine sahipseniz bu ürünü sevmeyeceksiniz. Çünkü yapısı oldukça katı olmasına rağmen göz altlarınızdaki yağlanmayla beraber çizgilenme,erime sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

DSC_0104

Görüldüğü gibi ürünün tek tarafı somon-pembe, diğer tarafı ise daha sarı tonlu. Ben sarı olan tarafını daha fazla bitirdim çünkü göz altı morluklarıyla ilgili bir problemim yok. Şu ayrıntıyı da belirtmeden geçmek istemem ürünün performansını tam gösterebilmesi için parmaklarınızla uygulayın ve sabitlenmesi için 1 dakika kadar bekleyip ardından kapatıcınızı uygulayın. Bu şekilde çok daha başarılı bir sonuç alırsınız. Kapatıcılığı yüksek olan bu ürün gratislerde 15 tl civarında bir fiyata satılıyor. Eğer göz çevrenizle ilgili bir problem yaşıyorsanız uyku düzeni,stres hatta yeterince sıvı almama gibi problemleri de esgeçmemenizi öneririm. Umarım sizin için yararlı bir yazı olmuştur. Kendinize çok iyi bakın,hoşçakalın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.