DİRTY WORKS MOİSTURE MASK / GARNİER 3’Ü 1 ARADA MASK İNCELEMESİ

Merhaba! Bugün sizlerle çok sevdiğim 2 maskeyi paylaşacağım. Özellikle havalar soğumaya başladıkça cildimin ihtiyaçlarının daha neme yönelik olduğundan cilt bakım rutinimde bahsetmiştim. Okumak için tık tık. cilt bakım rutinim.

Kuruyan ve gerilen cildimi neme doyuran bir maskeden bahsedeceğim size. Dirty Works Moisture Maske içerdiği gül özleri ve E vitamini sayesinde cildinize nem kazandırırken sağlıkla ışıldamasını vaad ediyor. Haftada en fazla 2 kez uygulamanız öneriliyor. Ben bu maskeyi duştan çıktıktan sonra temiz cildime uyguluyorum. 5-10 dakika kadar cildimde bekletiyorum. Özellikle temiz cilde uygulndığında hafif bir yanma yapabiliyor. Ben bunun sebebini açılmış gözeneklere bağlıyorum. Bu sayede maske cilde çok daha çabuk işliyor.

DSC_0065

Maskeyi orta kalınlıkta bir tabaka olarak tüm yüzüme ve boynuma ellerimle yayıyorum. Göz çevremde herhangi bir tahriş ve yanma yapmadığından hafifçe göz çevreme de maskeden getiriyorum. Bu noktada alerji testi yapmanız ve dikkatli olmanız önemli. Maskeyi ılık su ile nazikçe cildimden arındırıyorum. Açıkcası ciltten arındırılması biraz zor bir maske. Yüzümü ılık su ile yıkarken dahi verdiği o nemlilik hissini hissedebiliyorum.

DSC_0066

Bu maskeyi kimlere önermem? Karma ve yağlı ciltlerin uzak durması gerekir çünkü fazlaca nem verdiğini düşünüyorum. Cildi daha da yağlandırabilir. Kokuya hassasiyeti olanlar ve özellikle gül kokusunu sevmeyenler bu maskeyi hiç sevmeyeceklerdir. Çok hassas ciltlerde kaşınma veya kızarıklık sorunu yapabilir. Benim cildim hiç hassas değildir fakat hafif bir kaşıntı hissettim. Ardından cildimde herhangi bir tahrişe sebep olmasa da hassas ciltlerde alerjik sorunlara neden olabilir.

Ürünün gratislerde 12-15 tl arasında bir fiyata satılıyor.

Gelelim yıllardır kullana kullana bıkmadığım emektar dostum Garnier 3’ü 1 arada maskeye. Ben bu ürünü peeling ve maske olarak çok kullanıyorum. Bana göre uygun fiyatlı maskeler arasında daha iyisi yok. Kimin için yok; tabiki karma ve yağlı ciltler için. Kuru cilde sahip olanlar kaçarak uzaklaşın bu maskeden çünkü sizi hiç ama hiç mutlu etmez bu maske.

DSC_0068

Yazın en iyi arkadaşlarımdan biri olan bu maske cildimdeki yağlanmayı kontrol altına alarak (bence) sivilce oluşumunu ve parlamayı engelliyor. Kışın kendisiyle çok iyi anlaşamasam da peeling olarak elimin sürekli gittiği bir ürün oluyor. Maske olarak ince bir tabaka halinde göz çevremden uzaklaşarak tüm yüzüme ellerimle yedirdiğim ürünü 3-4 dakika cildimde bekletiyorum. Belirttiğim gibi cildim hiç hassas değildir fakat ciddi bir kaşınma ve kuruluk yapıyor. Hassas ve kuru ciltler için bu durumu düşünemiyorum.  Ürünü ılık su ile hafif ve dairesel hareketler yaparak cildimden arındırıyorum. Bu sayede peelingimi de yapmış oluyorum. Ardından mutlaka nemlendiricimi uyguluyorum. Cildi inanılmaz geriyor ve kurutuyor. Neredeyse tüm marketlerde bulabileceğiniz bu maske 15 tl civarında bir fiyata satılıyor.

DSC_0067

Benim satın aldığım hazır maskeler bu şekilde. Genelde evde kendim doğal ürünlerle cilt maskeleri yapmayı daha çok seviyorum. Bence hazır maskelere göre çok daha etkili oluyor. Yakında ev yapımı doğal cilt maskelerimi de sizlerle paylaşacağım. Şimdilik hoşçakalın! 🙂
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.