Doğal Yollarla Cilt Rengi Açmak

Günümüzde beyaz ve pürüzsüz tenlere olan ilgi çok fazla. Bronzlaşmak isteyen kadınlar olduğu gibi cilt lekelerinden kurtularak daha beyaz bir tene sahip olmak isteyenler de çok fazla. Bugün cilt renginizi 2,3 tona kadar açan doğal yöntemlerden bahsedeceğim.İlk yöntem pirinç ile cilt rengi açmak;

d7c95a29fd98de9b0cb1231fdc8637f0

Asyalı kadınların beyaz ve pürüzsüz tenlerini pirinç maskesine borçlu olduğunu biliyor muydunuz? Pirinç tarlalarında çalışan kadınlar pirinçleri öğüterek pirinç unu haline getirip yüzlerine sürerlermiş. 1-2 kaşık pirinç ununu süt ile karıştırarak görseldeki kıvamı elde edin.(ben içine salatalık rendesi de koydum,parlaklık sağlıyor) Yüzünüze ve boynunuza her gün 10 ar dakikalık maske yaparak uygulayın. 1 haftada cilt renginiz 1 ton açılacaktır. Bu etkiyi desteklemek için pirinci ılık suya koyun ve suyunu tonik olarak gün aşırı kullanın. Çok daha hızlı sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Diğer bir yöntem ise limon ile cilt rengi açmak;

limon-8913-346F-168C

Limon içerdiği asit sayesinde cilt tonunu açarken aynı zamanda ciltteki yağlanmayı da konrol altına alır. Limon ile cilt tonunu açmak isteyenlerin hassas bir cilde sahip olmaması gerekiyor. Özellikle yağlı ciltlerin daha çok seveceği bir yöntem. Haftada 1 gün olmak üzere limon suyunu cildinizde ve boynunuza 5 er dakika bekletin ve durulayın. Bu yöntem ile cilt lekeleriniz parçalanacak ve zamanla yok olacaktır.

Son olarak zeytinyağı ve karbonat ile cilt rengi açma yönteminden bahsetmek istiyorum;

hamurkabartmatozu-tile

Bu yöntem özellikle epilasyon sonrası oluşan koyuluklar için birebir. Eşit miktarlarda kabartma tozu ve zeytinyağını karıştırın. Alerji testini yaptıktan sonra cildinize bu karışımı uygulayın. Yukarıda bahsettiğim tüm maskelerde mutlaka cildinizin reaksiyon gösterip göstermediğini test edin lütfen,her cilt aynı değildir. 5 er dakika beklettikten sonra ılık suyla nazikçe uygulayın. Bu maskeyi özellikle diz kapakları,bacaklar,koltukaltı gibi koyulaşan bölgelere de uygulayabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Limon kabugu yagini cilde masaj yaparak kullansak ayni sonucu alirimiyiz? Yani cilt rengi açillir mi?

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.