Doğanın Mucize Özlerinden Üretilmiş Ürünlerle Sağlığınızı Koruyun

Doğanın Mucize Özlerinden Üretilmiş Ürünlerle Sağlığınızı Koruyun

Sağlıklı bir yaşam sürmek için, yediğimiz içtiğimiz her şeye dikkat etmenin ötesinde, kimyasal ve sentetik bileşen barındıran ilaçları zaman zaman kullanıyoruz. Halbuki doğada yer alan milyonlarca farklı bitki çeşidi, içerdikleri özlerle bize harika bir bakım deneyimi sunuyor. Örnek vermek gerekirse makyaj temizleyici olarak kullanılan tonikler, bunların başında geliyor. Doğal tonik etkisi gösteren birçok doğal ürün mevcut. Buna ek olarak vitamin ihtiyacımız söz konusu olduğunda bunu doğal kaynaklardan bulabiliriz. Tonik, c vitamini serumu gibi ihtiyaçlarımız için en doğal seçenekleri sunan Bade Natural’de yer alan ürünler neler sunuyor, bakalım.

C Vitamini Serumu Neden Önemli?

Birçok meyvenin içeriğinde yer alan C vitamini, insan vücudu için en önemli vitamin kaynakları içinde yer alıyor. C vitamininin faydalarına gelirsek cilt bakımında, savunma mekanizmasını güçlendirmesinden söz edebiliriz. Birçok kişi, yaşlanma karşıtı etki için, yani anti aging bakım için C vitaminini kullanıyor. Vitaminin kullanım alanlarından biri de, ciltte daha eşit bir ton formunu sağlamaktır. Pürüzsüz ve daha genç bir görünüm için, C vitamini serumu da tercih edilmekte. C vitamini yüz serumu, doğal C vitamini kaynağı olan portakala göre çok daha yüksek oranda C vitamini içeriyor. Bu da cilt sorunlarına karşı onarıcı etki sağlıyor.

Tonikler: Yaşlanma Karşıtı ve Sıkılaştırıcı Doğal Etki

Cilt bakımında en çok kullanılan ürünler içinde tonikler geliyor. Tonikler, farklı doğal özlerden elde edilebiliyor ve içeriğindeki bileşenler, cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda farklı etkiler ortaya koyabiliyor. Tonik seçeneklerine baktığımızda, doğal özlerden elde edilmiş kaliteli ve faydalı tonikleri sunan Bade Natural’de, papatya suyu, lavanta suyu, gül suyu ve kuşburnu meyvesi özü gibi tonik alternatifleri mevcut. Bunlara ek olarak çay ağacı özü ve kenevir tohumu özü de, cilt bakımında etkili toniklerden. Peki toniklerin faydaları nelerdir? Her doğal öz, kendi faydasını sunuyor. Kenevir tohumu kızarıklığı önlerken, lavanta suyu nemlendirici etki sunuyor. Kuşburnu meyvesi özü lekeleri önlerken, gül suyu ise ferahlatıyor ve nemlendirici etki sunuyor.

Aromaterapinin Gücünü Evinizde Hissedin

Aromaterapik yağların her biri, onlarca gizli faydası olan, adeta bir hazineyi temsil ediyor. Peki aromaterapi yağları nasıl kullanılır? Bunun için difüzör gibi araçları kullanmak harika bir deneyim. Ultrasonik ya da diğer formlarda difüzör modellerinde yapmanız gereken, difüzörün kapağına ilk olarak su eklemek ve doğal aromaterapi yağlarından 10-15 damla arasında bu suya eklemek. Difüzör çalıştıkça, aromaterapik yağın kokusu evinizi saracaktır. Dilerseniz difüzörünüzde kokunun yoğunluğunu seçebilirsiniz. Harika bir rahatlama deneyimi sunacak bu ürünler aynı zamanda bambu ahşap yapısı ile çok popüler. En iyi difüzör modelleri için, Bade Natural’e göz atabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.