DUDAK BAKIMI VE LİP BALMLARIM

Merhaba liseden bu yana kalemliğimden, çantamdan hiç eksik etmediğim o meşhur dudak koruyuculara hala ilgi duyuyorum ve hala kendimi durduramayıp tüm çeşitlerini almak istiyorum. Ne günlerdi o nivea’nın hafif renk veren dudak koruyucularını lisede inadına sürerdik ve inadına el konulurdu. 😀 Hatırlıyorum da o zamanlar şeffaf rimeller, dudak koruyucuları, şeffaf tırnak cilaları ne kadar gündemdeydi. Eee ne de olsa onlar makyajdan sayılmıyordu ve lisede bol bol kullanmanın zararı yoktu değil mi? 😀

DSC_0084
Özellikle soğukların başladığı bu aylarda kuru olan dudaklarım ekstra ekstra kurumaya başladı. Evde bile cebimde dudak koruyucumla gezer oldum. Aslında şunu farkediyorum dudağınızı bu tarz ürünlere ne kadar çok alıştırırsanız o kadar fazla kuruyor maalesef. Ben en çok gün içinde nivea’nın şeffaf renk vermeyen mavi kapaklı dudak nemlendiricisini kullanıyorum. Rujların yapısını bozmadığından bittikçe aldığım bir koruyucu.

DSC_0080

Babylips’lerin ise hepsini almamak için kendimi zor tutuyorum. Bikere ambalajları aşırı sevimli ve gel beni al diyor. Herbirinin ayrı kokusu ve renginin olması da başka bir cazibesi. Mavi olan babylips limonlu ve yine şeffaf bir dudak koruyucu. Fakat rujların yapısını bozabiliyor. O yüzden rujumu uygulamadan önce peçeteyle hafifçe siliyorum. Mor olan babylips şeftalili ve harika bir kokusu var. Hafif bir parlaklık ve şeftali rengi veriyor.

DSC_0078

Yatmadan evvel ise blistex’in med plus’unu yoğunca uyguluyorum mutlaka. Kokusu ve kıvamı vickse çok benziyor. Dudaklara yoğun nem veriyor ve bakım yapıyor. Ertesi sabah yumuşak ve çatlaksız bir dudakla uyanıyorum. Tedavi konusunda med plus’ı tek geçerim. Özellikle kışın gündüz bile uyguluyorum.
DSC_0083

Bunların dışında haftada 1 kendi hazırladığım esmer şeker, bal ve menekşe yağlı peelingi dudaklarımda gezdiriyorum. Bu peeling sonrası dudağım tüm ölü derilerden arınıyor ve pürüzsüz oluyor. Ardından yoğun nemlendiricimi sürerek dudak bakımımı tamamlıyorum.Zamanım olmadığında dişlerimi fırçalarken hafifçe dudaklarımı da fırçalayarak hızlıca bir peeling yapıyorum.Benim dudak bakımım bu şekilde. Okuduğunuz için teşekkürler kendinize çok iyi bakın hoşçakalın! 🙂
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. […] En sevdiğim dudak koruyucularımdan bahsettiğim yazım için tık tık ; ( Favori Lip Balmlarım ) […]

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.