Ebru Desenli Tırnak Nasıl Yapılır?

DSC_0112

Şu sıralar tırnak sanatına kafayı takmış durumdayım. Tırnaklarını birer sanat eserine dönüştürenlere imrenip ufaktan bende birşeyler denemeye başladım. Daha önce çok kolay oje desenleri yapmıştım. Okumak isterseniz tık tık Benek oje deseni,mermer oje deseni. Bugün ilham kaynağım ebru sanatı oldu. Dilerseniz nasıl yaptığımı hemen anlatmaya başlayayım;

Öncelikle malzemelerimiz ebru sanatını yapacağımız ufak bir kase,dilediğiniz renk ojeler ve bir kürdan;

5

Hazırda aseton,pamuklu çubuk veya pamuk bulundurmanızda fayda var. Zira işin en uğraştırıcı kısmı ete bulaşan ojeleri temizlemek. Daha kolay bir temizlik için tırnak çevrenize bir parça vazelin uygulayabilirsiniz. Seçeceğiniz ojeler birbirinden zıt renklerde olursa ebru daha çok kendini gösterecektir.

4

Ben tek aşamada tüm tırnaklarıma ebru sanatı yapmak için tüm kabı doldurmaya çalıştım. Siz dilerseniz tek tek tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Damla damla ojeleri suya damlatın ve renginin açılmasını bekleyin.Ardından diğer rengi damlatın. Son olarak bir kürdan yardımı ile ojeleri birbirine karıştırın. Bu aşamada dikkat edeceğiniz nokta kürdanı suyun içinde hareket ettirmek ve sudaki ojeyi toplamamaya özen göstermek. Ardından tüm tırnaklarınız ojeye gelecek şekilde elinizi kaseye sokun ve kürdanla çevreki ojeleri temizleyerek ellerinizi sudan çıkartın.

33

İşte sonuç. Oldukça değişik ve yapılması imkansız gibi görünen desenler ile yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz:) Bu ilk uygulamam olduğu için biraz acemice oldu. Çok daha güzel şekiller yapmak hayal gücünüze ve yeteneğinize kalmış:)

1

Farklı renklerle ebru sanatı oje denemelerim devam edecek,beklemede kalın:)

2

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.