Egos Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, geçtiğimiz günlerde EGOS markasından harika bir kargo aldım. Kargomun içinden saç şekillendirici 2 farklı ürün çıktı. Bugün en merak ettiğim saç ürünlerinden biri olan ‘deniz tuzu etkili şekillendirici saç spreyi’ni inceleyeceğiz. Bu sreyin vaadi denizden çıkmışsınız gibi doğal dalgalar yaratmak. Bakalım vaatlerini gerçekleştirebilmiş mi? O zamaan hadi incelemeye;

egos-deniz-tuzu-spreyi

Deniz suyunun tuzlu etkisi ile saçlar hafif, doğal ve çok hoş dalgalara sahip oluyor. O etkiyi ne yapsak ta yakalayamıyoruz. Maşalarla o kadar doğal bir sonuç olmuyor. Bu sprey tıpkı deniz tuzu ile kıvırcıklaşmış saç etkisini vermeyi vaat ediyor canlar.

deniz-tuzu-spreyi

Nemli veya kuru saça uygulayarak ellerinizle şekil verebilirsiniz. Ama ben ıslak saça uygulayıp kendi kendine kurumasını beklemeyi daha çok sevdim. Kuru saça uygulanınca biraz sertlik oluyor ve daha az dalga oluyor. Islak saça uygulanınca çok daha hoş dalgalar oluşuyor.

egos-deniz-tuzu-sac-spreyi

Dümdüzsaçlarımda yarattığı etki bu şekilde. Hiç ısı kullanmadım, sadece saçlarıma sıktım ve elimle hafifçe sıkarak saçlarıma şekil verdim. Ortaya çıkan sonuç inanılmaz doğal, saçımın kendi dalgası gibi oldu!

deniz-tuzlu-sprey

Ben bu spreyi çok beğendim ve farklı bir amaç için de kullanıyorum. Yabancıların tabiri ile ‘texture’ yani saça doku vermek için harika oluyor. Bu ne demek? Hani saçlarımızı at kuyruğu, topuz vs yaparken daha yoğun isteriz ve modeli tutması için de krepe atarız, kabartırız saçlarımızı, böylece tutuşu artar. Hıh işte bu spreyi sıkınca saç daha kolay şekil alıyor, topuzu vs daha iyi tutuyor. Saç daha hacimli duruyor. Umarım anlatabilmişimdir 🙂

egos-sac-urunleri

Sıradaki saç ürünü incelemesi ise oldukça ilginç, krem şanti gibi köpük, aşırı mis kokulu bir saç bakım-şekillendirme ürünü olacak, beklemede kalın 🙂

Egos ürünlerini Gratis-Watsons-Rossmann gibi kozmetik marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Egos ailesine bu güzel ürünlerini deneme fırsatı sundukları için teşekkür ederim.

Saç sağlığı, bakımı, ürün incelemeleri ve saç şekillendirme ile ilgili diğer yazılarım için SAÇ kategorime bakabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.