EGOS WAX İNCELEMESİ / SHİNE SERİSİ 2 NUMARA / SAÇLARIMA ETKİSİ

egos_sac_wax

Merhabaa güzel ailem, bir süre önce nişanlım için Egos marka saç wax’ı satın almıştık. Bende wax nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar merak edenler için bu yazıyı hazırlamak istedim. Şaşırtıcı şekilde erkek takipçilerimin sayısı da oldukça fazlaymış, onu öğreniyorum 🙂 Bu durum güzel birşey, sonuçta burada sadece makyaj konuşmuyoruz, bakım konularına erkek takipçilerimin ilgisi de bir hayli fazla oluyor ve genelde erkeklerin de o ürünü kullanıp kullanamayacağını soranlar oluyor 🙂 Bugün hem wax kullanımı merak eden erkek takipçilerim için hem de wax ile saçına şekil vermek isteyen kadın takipçilerim için bu yazıyı hazırladım, keyifli okumalar;egos_wax

Öncelikle wax nedir? Eğer saçınıza jöle uygulamak istemiyorsanız, saçlarınızın şeklini gün boyu korumasını ama kalıp gibi semsert olmasını istemiyorsanız, aynı zamanda saçlarınızı bakımlı göstermek istiyorsanız kullanabileceğiniz yumuşak bir şekillendiricidir wax.

Saçlarınızın ne kadar yumuşak, sert olacağına wax kutularının üzerindeki numaralara bakarak karar verebilirsiniz. 5 numaraya kadar seçim yapabilirsiniz. Örneğin 5 numara saç şeklini sert tutup tüm gün dayanması için, 1 numara ise daha yumuşak ama sert olmayan modeller için ideal. Ben 2 numarasını aldım nişanlıma, onun için yeterli, çünkü sadece saçlarını hafifçe yatıştırmak ve rüzgarda kabarmasını engellemek istiyor. Ekstra bir şekil vermiyor saçlarına.

Ayrıca seri olarak 2 farklı seçeneği var Egos’un. Biri parlak bitişli, diğer ise mat bitişli olan. Ben parlak bitişli olanını tercih ettim çünkü saçları bakımlı gösteriyor. Tabii her saç ürünü gibi waxları da ayarında kullanmak lazım, yoksa saçlarınız parlak değil de daha çok yağlı gibi görünebilir.

egos_wax_nasil

Bu wax’ı hem kuru hem de nemli saçlara uygulayabilirsiniz. Fındık büyüklüğündeki bir miktarı avucunuzda ısıtın ve saçlarınıza o şekilde uygulayın. Daha fazla ürün almayın, yetmezse tekrar aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Yani aşamalı ve kontrollü uygularsanız bu ürünü çok seversiniz, eğer bol kepçe uygularsanız tekrar saçlarınızı yıkamak zorunda kalabilirsiniz 😀

egos_sac_urunleri

Ürün şeffaf ve jel yapıda. Yapısı jöleye benziyor ama sürüldüğünde jöle gibi donup sertleşmiyor.

dsc_0049

Bu ürünü kadınlar özellikle topuz yaparken oradan buradan çıkan asi saçlarını yatıştırmak için kullanabilirler. Bakınız ben öyle yaptım 😀

topuz_modelleri

Yanlara hafifçe uyguladım, alt kısımlara uygulamadım çünkü zaten oradan tel toka takacağım. Verdiği parlaklığı sevdim. Bu arada ürünün fiyatı 10 tl den fazla değildi.

Wax uygulanan gün saç mutlaka yıkanmalı, yıkamazsanız hem ertesi güne saçlarınız yağlı ve hacimsiz gözükür hem de uzun vade de saç dökülmesi sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sadece wax için geçerli değil, kuru şampuan, saç spreyleri ve tüm saç şekillendirici ürünler mutlaka gün sonunda saçlardan arındırılmalı canlar.

Umarım wax hakkında bilgi sahibi olup kullanım önerimi faydalı bulmuşsunuzdur 🙂 Saç bakımı hakkında kullandığım diğer ürünler, maskeler, öneriler için SAÇ kategorimi ziyaret edebilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz.

HOŞÇAKALIIIIIN! ^^.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.