Elidor Doğanın Enerjisi Hindistan Cevizi Yağı

Merhaba güzel ailem! Geçtiğimiz günlerde Gratis indiriminden Elidor Doğanın Enerjisi Hindistan Cevizi Yağı almıştım. Kullanıp deneyimledikten ve fikirlerim oluştuktan sonra ise sıra geldi incelemesine! Özellikle bana kokusu ile tam anlamıyla ‘yaz mevsimini’ hatırlatan, kendimi sahillere atma isteği uyandıran bu yağın vaatleri neler, vaatlerini yerine getiriyor mu, kimlere uygun? Tüm bu soruların cevabı için yazının devamına buyurun!

Elidor Doğanın Enerjisi Hindistan Cevizi Yağı İncelemesi

Hani bazı kokular vardır, istemsizce sizi mutlu eder, sürekli eliniz o kokuya gider.. Benim bakım ürünlerinde Hindistan cevizi kokusu tutkumu Elidor duymuş olmalı ki bakım yağı şeklinde piyasaya sürmüş. Öncelikle elbette o saçımızı yağlandıran, maske olarak yaptığımız, hatta vücudumuza sürdüğümüz, yemeğe koyduğumuz orijinal ‘Hindistan Cevizi Yağı’ değil bu ürün. Saç bakım yağı adı altında Hindistan cevizi yağı ile zenginleştirilmiş bir yağ, hani ‘saçımı ağırlaştırır mı?’ düşüncesindeyseniz herhangi diğer saç bakım yağından farkı yok bu anlamda.

Saç Bakım Yağları Nasıl Kullanılır?

 

  • Öncelikle standart kullanımı saçlara şekil verdikten sonra saç uçlarına uygulayıp kuruluğu almak tabii,
  • Ben bazen saçlarım ıslakken avcuma biraz bol alıp boy ve uçlara uygulayıp geri havluya sarıyorum saçlarımı, bu hem daha fazla nem veriyor hem de saçlarım daha kolay açılıyor, şekil alıyor, elektiriklenmiyor.
  • Saçlarımı kurttuktan sonra da boy ve uçlara uyguluyorum, sonra şekil veriyorum, ısıdan da korumuş oluyorum,
  • Son olarak bazen tırnak kenarlarıma da azcık sürüyorum vaktim yoksa, tırnak etlerimi yumuşatıp tırnaklarımı besleyip parlatıyor.

Elidor Saç Bakım Yağı Yorumlarım

Öncelikle bence piyasadaki her saç bakım yağı aynı işi yapıyor ve etkileri neredeyse aynı.. Saç uçlarındaki kuruluğu ‘anlık’ alıyor, saçlara ‘anlık’ parlaklık veriyor.. Saçların elektiriklenmesini önlüyor vs vs.. Ama dediğim gibi bunlar anlık  etkiler.. Bu tarz yağların saça kalıcı bakım yaptığını felan asla düşünmüyorum. Anı kurtardığını ve saçı yıkayınca eski haline döndüğünü düşünüyorum. Ha işimi görüyor mu, saçlarımı daha iyi gösteriyor mu evet, ama bu tarz bakım yağlarından kalıcı sonuç beklemek hata olur.

Saç kalitesini artırmak için en etkili 3 şey;

  • Beslenme (su içmek buna dahil)
  • Düzenli kesim ve saçı arada bir dinlendirmek (fön, maşa yapmamak)
  • Etkili ve saç tipine göre maske uygulamak

Bu 3 şey dışında yağlar, saç sütleri, kuru şampuanlar, kolay tarama spreyleri vs hepsi anlık sonuçlar verir.

Elidor Doğanın Enerjisi Hindistan Cevizi Yağı’nın verdiği yumuşaklık, nem ve parlaklık özelliklerini sevdim. Diğer yağlardan farkını göremedim. Kokusu muazzamdı, kokusu için tekrar tercih edebilirim. Bir de seride avokadolu olan vardı, onda da aklım kalmadı değil.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur 🙂

Diğer saç bakım ürünleri önerilerim için TIKLAYIN

Umarım keyifle okumuşsunuzdur canlar 🙂

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.