En Uygun Yurt Dışı Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En Uygun Yurt Dışı Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Günümüzde insanlar zamanlarını verimli kullanmak ve pratik olmak adına ulaşımda da hızlanmayı tercih ederler. Pek çok konuda olduğu gibi teknolojinin hızlanması ile birlikte çoğu iş bu hıza ayak uydurmaya çalışır. Bu nedenle seyahatlerde mümkün mertebe en hızlı şekilde yapılmaya çalışılır. İş gereği gidilmesi gereken şehirler ya da kısıtlı vakitlerde yapılan tatiller için zaman kaybettiren seçenekler arasında yer alan otobüs/tren gibi araçlardan ziyade uçak ile yolculuk planlamak daha uygundur. Hem kısa sürmesi hem de konforu uçak seyahatlerinin tercih sebeplerinin başında gelir. Uçak bileti almanın en güvenilir ve hızlı yollarından birisi de Biletbayisi.com’dur. Yurt dışı uçak bileti için geniş destinasyon seçenekleri ile tüm uçak seferlerini tek ekranda görebilir, tercih ettiğiniz tarih ve havalimanı filtrelerinden size en uygun olanını seçebilirsiniz. Her bir havayolunun sitesine tek tek girip bakmaktansa tek ekran üzerinden tüm seçenekleri görmek de size zaman kazandırır. Hem alım kolaylığı hem de alternatif saat ve tarihleri tüm havayolları için görmek seçiminizi de kolaylaştırır. Bu noktada THY, Anadolu Jet, Pegasus gibi havayolu firmalarının tüm seferlerine hızlı bir biçimde ulaşabilir ve dilediğiniz bileti Biletbayisi güvencesi ile seçebilirsiniz.

En Uygun Yurt Dışı Uçak Bileti Ne Zaman Alınmalı?

Yurt dışı uçak bilet fiyatları seyahat tarihleri yaklaştıkça artar. Seferler belirlenip de biletler satışa çıkarıldığında alınan bilet ile uçuşa bir gün kala alınan bilet fiyatı arasında farklar vardır. Bu nedenle seyahatinizden ne kadar önce bilet alırsanız alışverişinizi o kadar uyguna getirmiş olursunuz. Artık çoğu havayolu şirketi bir yıl kadar öncesinden normal fiyatın neredeyse üçte biri kadar fiyata biletleri satışa çıkarır, uçuş tarihi yaklaştıkça da indirim oranı düşer. Bu detaya ek olarak; örneğin yılbaşı, bayram tatili, resmi tatiller vb. gibi özel tarihlerde ekstra bir talep olacağı için erkenden almak size kar sağlayacaktır. Araştırmalar en uygun yurt dışı uçak biletini bulabilmek için biletin uçuş tarihinden 3 hafta ile 4 ay öncesine kadar alınması gerektiğini söyler. Erken alınan biletlerde koltuk sayıları henüz dolmadığı için yurt dışı uçak bileti seçenekleri daha uygun fiyata yolculara sunulur. Örneğin yaz sezonunda tatil bölgelerine gidiş biletlerinin daha fazla talep göreceği bellidir. Bu nedenle tatil planını erkenden yapmak uçak biletlerini avantajlı fiyattan almayı sağlar. Özellikle hafta ortası gibi alınan biletlerde fiyatlar daha aşağıdadır. Salı, çarşamba ve cumartesi günlerinde daha az yolcu olduğu için fiyatlar diğer günlere göre daha uygundur. Tabii ki bu veriler destinasyonlara ve seçilen tarihlere göre de değişkenlik gösterir. Tarihler arasında bilet fiyatları farklılık gösterdiği için bilet alımı son ana bırakılmamalı, mümkün mertebe planlar önceden yapılarak en uygun yurt dışı uçak bileti alınmalıdır.

Yurt Dışı Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yurt dışı uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Seyahatinizi planlarken öncelikle pasaport ve vize sürenizin geçerliliğini kontrol etmelisiniz. Eğer ki aktarmalı uçuş yapacaksanız gideceğiniz ülke vizesiz kabul ediyor olsa bile aktarma yapacağınız ülkenin transit vize talep edip etmediğini öğrenmelisiniz. Seyahatinizin aksamasının ve herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçmek için mutlaka vize durumunuzu teyit etmelisiniz. Gitmek istediğiniz şehirde havalimanı olmaması durumunda lokasyonu en uygun noktadaki havalimanı seçeneklerini araştırmalısınız. Yurt dışı uçak bileti alırken seçeceğiniz şehrin merkezlerinde birden fazla havalimanı olabilir, ulaşımı en kolay ve konaklayacağınız adrese en yakın noktayı belirlemelisiniz. Uçuş tarihleri ile ilgili esnekliğiniz mevcut ise, bileti aldıktan sonra tarih değişikliği yapma durumunuz varsa Biletbayisi üzerinden esnek bilet seçeneğini tercih edebilir ve cüzi bir fark ödeyerek en ucuz yurt dışı uçak bileti avantajını kaçırmadan kullanabilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarına valiz konrolüne ek olarak pasaport kontrolü de eklendiği için uçuş saatinden en az 150 dakika önce havalimanında olmanız tavsiye edilir.

Ucuz Uçak Biletinin Adresi Biletbayisi!

Biletbayisi yurt içi uçak biletinde avantajlı olduğu gibi yurt dışı ucuz uçak bileti fiyatları konusunda da avantajlıdır. Hem birçok alternatifi tek ekranda görme imkanı hem de Globalsign güvenlik sertifikasına sahip sunucuları ile kredi kartı ile güvenli şekilde bilet alma kolaylığı sağlar. “Bilette Güvenin Adresi” sloganıyla öne çıkan Biletbayisi hem kişisel verilerinizi hem de kredi kartı bilgilerinizi güvende tutar. En uygun kampanyaları kullanıcılarına sunan sistem, aynı zamanda üyelik işlemlerini yapanlara da puan kazanma ve biriken puanlarla bilet alabilme imkanı sağlar. Yurt dışı uçak bilet fiyatları konusunda en uygun seçeneği sunacağı konusunda iddialı olan Biletbayisi, bu iddiasını kampanyaları ile de taçlandırır. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak için Biletbayisi’ni ziyaret edebilir, seyahatinizi en uygun şekilde planlayabilirsiniz. Bileti satın almadan önce üyeliğiniz ile rezervasyon oluşturabilir ve size verilen süre zarfında rezervasyonunuzu satışa çevirebilirsiniz. Yolcularına satış öncesi ve satış sırasında destek olan Biletbayisi aynı desteğini satış sonrası hizmetlerinde de gösterir. Yurt dışında biletiniz ile herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde Biletbayisi internet sitesi, mobil uygulama ya da 7/24 hizmet veren canlı destek hattı üzerinden anında iletişim kurabilirsiniz.
Siz de Biletbayisi güvencesi ile seyahatinizi planlayabilir, en uygun fiyatla yurt dışına seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.