Ev Dekorasyonunun Vazgeçilmezi : Kilim

Ev Dekorasyonunun Vazgeçilmezi : Kilim

Oda dekorasyonunu eksiksiz tamamlamak isteyenlerin, kilim seçiminde püf noktaları bilmeleri gerekiyor. Zeminde olduğu kadar duvarlarda da kullanılan bu süper dekoratif ürünler, çok eski çağlardan beri hayatımızda yer alıyor. Ev dekorasyonunun halılarla birlikte vazgeçilmezlerinden olan kilim modelleri, tarz yaratmak isteyenlerin evlerine yıllarca misafirlik yapabiliyor.

Dekorasyonunun Ekstra Kahramanı: Kilim

Evinizin içerisinde yer alan ürünlerin tamamı, dekorasyonun bire parçası olabilir. Halılar, perdeler, duvarlardaki resmiler, avizeler… Ama biri var ki zemin dekorasyonu denildiğinde hemen akla geliyor. Hangisi diye sorarsanız, kilim cevabını alabilirsiniz. Ev dekorasyonunun bir bütün olduğunu unutmadan seçiminizde, uyuma dikkat etmeniz gerekiyor. Uyumu; renginin, yapısının, görünüşünün diğer dekoratif ürünlerle zıtlık yaratmak yerine, doğallık, güzellik yansıtması olarak tanımlayabiliriz. Bu güzelliği yakalayabilmek için evinizdeki dekorasyon ürünlerinin rengini, yapısını bilerek seçim yapmanız daha doğru olabilir. Eğer dekorasyonun ekstra kahramanı olan bu ürünleri, dikkate alırsanız, evinize şenlik katacağının garantisini sizlere verebiliriz.

Evinizin Gizli Kahramanları Ve Göz Alıcı Modelleri

Kilim alırken hangi modellerin var olduğunu, size neler katacağını bilmeniz seçiminizi kolaylaştıracaktır. Alt bölümlerinin kumaş kaplı oluşu sayesinde kayma yapmayan bambu ürünler, tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Desenli kilim modelleri de yine en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Özellikle tek renklilerden hoşlananlar için post olanlar vazgeçilmez olarak göze çarpıyor. Desenliler ise tek renkleri sevmeyen, daha çok canlılıktan yana olanların tercihleri arasında bulunuyor. Evinize hangisinin yakışacağını düşünüyorsanız, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz.

kilim çeşitleri

Yaz Aylarının Ferah Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İlkbahar ve yaz aylarında kalın halıların yerini, aydınlatıcı, ferahlatıcı yapıya sahip olanlar alıyor. Yazlık kilim seçimi yaparken dikkat etmeniz, evinizi daha iyi dekore etmeniz anlamına geliyor. Her şeyden önce bunları hangi alanda kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Yaz aylarında seçimini yapacağınız bu dekorasyon ürünlerinde canlı renk seçmeniz daha doğru olabilir. Canlı renkli olanlar, bulunduğu alana hem ferahlık hem güzellik katabiliyor. Yine kış aylarında seçeceğiniz ürünlere göre daha küçük olanlarını tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz küçük kilim koyacağınız yeri daha geniş göstereceği için yaz ayları için ideal seçenek olarak görünüyor.

Küçük Detayları Gözden Kaçırmayın

Evinizi güzelleştirmek, farklı bir hava katmak istiyorsanız, dekorasyon ürünlerinizi seçerken her konuda dikkat etmeniz gerekiyor. En ufak detaylar bile evinize bambaşka bir hava katabiliyor. Kilim de ev dekorasyonunda küçük detaylar olarak görülebilirler ancak çok büyük etkiye sahiptirler. Üstelik kilim fiyatları halılara göre uygun olduğundan, tercih etme nedenlerini artırıyor. Yine pek çok alanda; balkonda, duvarlarda, zeminlerde kullanılabilmeleri onlara farklılık katıyor.

kilim

Kullanım Avantajları Nedir?

Renkleri ve boyutları bakımından çok farklı çeşitlere sahip olmaları, evinizin her yerinde kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Özellikle mutfak ve hollerde şu sıralar oldukça moda olan kilim ev içinde hareket etmeyi de kolaylaştırıyor. Yine temizliklerinin kolayca yapılabilmesi, taşınma konusunda sorun yaşanmaması, onların diğer avantajları arasında yer alıyor. Bunların dışında eskidiklerinde bile koltuk ve benzeri alanlarda tercih edilebiliyorlar. Kısacası avantajların çok sayıda olduğunu dile getirebiliriz. Evinize zariflik katmak isteyenlerdenseniz, hiç düşünmeden kilim seçimi yaparak evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Püf Noktası: Nasıl Temizlenmeli?

Almaya karar verdiniz ve aldınız. Peki bu ürünlerin ne kadar kolay temizlenebildiğini biliyor musunuz? Tıpkı halılar gibi kıl, kir, pas topladıklarını bilmelisiniz. Bunlar çamaşır makinelerinde kolayca temizlendiği gibi sadece sıcak su ve mutfak deterjanıyla da temizlenebilir. Kolay temizlenebilen, evinizin dekorasyonunun bambaşka boyutlara taşıyan uygun fiyatlı kilim modelleri isterseniz, Koçtaş’tan anında sipariş verebilirsiniz.

 
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yuvarlak kilime hayran kaldım

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.