EVİMİZİ ALDIK!! / SON ZAMANLARDA BEN / BOL SOHBET

Merhabaa güzel ailem..Sizinle şöyle uzuun uzun sohbet etmeyeli çok zaman oldu.. En son Buğra’nın askerliği bittiğinde Kıbrıs tatili yazımızı yazmıştım sanırım..O yazıyı okumak isterseniz TIK . Bloguma yeni gelenler hemencik yazının sonuna ışınlanın, yazının sonunda Buğra ile tanışma hikayemizden tutun da askerlik sürecine kadar bir sürü yazı linki bırakacağım, ayrıca Sohbet kategorime zıplayarak minik aileme siz de dahil olabilir, serüvenlerimi okuyabilirsiniz. Bu arada çayınızı, kahvenizi alın elinize, çenem düşebilir eccik 😀

sosyopix-10

Neler oldu neler canlar! Başlıktan da anlayacağınız gibi evimizi aldık! Allahım..şuan bunu yazıyor olmak bile çok değişik geliyor..Evimiz..Bizim evimiz..Duygularımı nasıl tarif edebilirim bilmiyorum, ama bunu anlatmak kelime dağarcığımı zorlayacak onu biliyorum. Hmm.. Nereden nasıl başlasam..İçim içime sığmıyor başta onu söyleyeyim, şuan dünyanın en mutlu insanı olabilirim, mutluluktan çıldırıyorum da denebilir 😀 Çok tuhaf ama bu mutluluğu yaşayamıyorum, şoktayım hala.. 😀 Şaşkınım.. Yıllarca bu günü bekledik ve şimdi o gün geldi.. Biri beni tokatlayabilir mi? Yıllarca askerlik,askerlik, nasıl dayanacağız dedik askerlik geldi geçti bile.. Evimiz olsun, ay evimiz ne zaman olacak dedik evimiz de oldu.. 😀

buz_devri_sid

Bu Buz Devri animasyonundan Sid 😀 Şuan tipim tam da böyle, dişler de benziyor zaten 😀 Bu şekilde şoktayım ve aptal aptal gülümsüyorum. Evimize bakmak için emlakçıları gezmeye çıktık. İlk emlakçının gösterdiği evlerden birini beğendik ama fiyatta anlaşamadık, sonracığıma efenim 2. emlakçıya girdik, o da bizi bayağı gezdirdi, cııık beğenemedik..Sonra emlakçının önünde arabada ne yapsak diye konuşmaya başladık, belki de arabayla basıp başka yere gitseydik bu anlatacağım şey olmayacaktı;

Arabada bir süre sohbet ettiğimizden dolayı emlakçı tekrar yanımıza geldi, bir ev var ama akşama kaporasını getirecekler, yani aslında evi sattık dedi, ama sizi de gezdirelim, belki beğenirsiniz dedi..Benim pek umudum yoktu ama tamam dedik, bindik arabaya, koyulduk yola, emlakçı tarif etti, geldik evin önüne. Bu arada evimizi Kuzey Ankara konutları tarafından aldık. Eve girdiğimde içimde sıcak bir his oluştu, odaları gezerken Buğra ile birbirimize baktık, içimiz ısınmıştı. Ama ev satılık gibi birşeydi, nasıl olacaktı?

kupa

Ben size yanınıza çay kahve alın didim ama 😀

Buğra ile evimizi beğendik, bu arada sevdiceğin annesi, minnoş annem de bizimleydi, iyi ki geldi, çünkü birçok konuda benim göremediğim ayrıntıları bana gösterdi ve fikir verdi. O da eve ısınmıştı. Tekrar arabaya bindik ve emlak ofisine doğru yola çıktık..

Evi beğendiğimizi söyledik, ve emlakçıda akşama kadar o çifti bekleyemeyeceğini, eğer kaporayı hemen verirsek evi bize satacağını söyledi. Bir anda alıverdik evimizi 😀 Herşey kısmet derler ya, doğru..1 hafta sonra gitseydik belki de o ev satılacaktı, yada o arabada 5 dakika sohbet etmeden ayrılsaydık oradan emlakçı tektar geri dönmeyecekti.. İçimde zaten hep şöyle bir his vardı, ”bunca çırpınmamız, endişe etmemiz boşa, zaten kısmetimiz bizi bir yerlerde bekliyor olacak..”

motto

Evi anlat, ev nasıl Sıloş dediğinizi duyar gibiyim 😀 (deli duymaz uydurur)

Evimiz kutu gibi,minik ve şirin. Ben en başından beri çok büyük bir ev istemiyordum. Benim tek arzum evimin çokça güneş alması ve perdelerimi asla kapatmak zorunda kalmamaktı. Karşımda, burnumun ucunda,balkonumda tanımadığım bir yüzle karşılaşmak istemiyordum. Ev seçerken bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor canlar, yani ya büyük bir ev ve dip dibe mahalle kültürü, ya da minik bir ev ve daha nezih bir semt. Tercih sizin, büyük evi çok önemseyenler de var, saygı duyarım ama ben hep minik bir evim olsun istiyordum Allah biliyor içimi..

Gün boyu güneş evimizin içinde, pencerelerin hepsi ormana,çevre yoluna bakıyor. Çok ama çok mutluyum! İnşallah sizlere görseller çekeceğim, gerçi şuan ev bomboş ve bir hayli kirli ama olsundu, merakınız gitsindi ^^ Ayy daha evimizi temizleyeciiik kızlarcıım 😀 Yardıma gelin!

cicek_resimleri

Ev alacak olanlara tavsiye niteliğinde birkaç ipucu vereyim mi? (he sen çok biliyorsun, bu işlerde uzmansın Sıloş..)

 • En azından kafanızda hangi semtte oturacağınızı belirleyin, birkaç alternatif olsun. Az çok fiyat araştırması yapın, gezin. Almak zorunda değilsiniz, piyasanın nabzını yoklayın. (bak bak laflara bak, bayan ekonomist..)
 • Yukarıda bahsettiğim gibi ya semte yatırım yapacaksınız ya da evin metrakeresine. Tercih sizin.
 • Aman ben tam şehrin göbeğinde oturayım, her yere yakın olayım, büyük evim olsun, kalabalık, çevre düzeni vs o kadar da önemli değil derseniz paranızı evinizin konumuna ve büyüklüğüne vermiş olursunuz.
 • Ama benim gibi çevre düzenlemesi iyi olsun, akşam şöööyle bir yürüyüş yapabileyim, evler dip dibe olmasın,nefes alayım, perde bile çekmek zorunda kalmayayım, manzarası olsun, evin büyüklüğü önemli değil derseniz de biraz şehrin dışına çıkıp yaşam standartlarına para ödemiş olacaksınız. Yani evin büyüklüğünden fedakarlık etmiş olacaksınız.
 • Çok param var benim kızıııım, boş laf yapma derseniz tüm Ankara sizin efenim, gidin en güzel yerde, 5 katlı binayı satın alın, tepine tepine oturun 😀

cizim_hediye

Sevdiğinle 1 odada bile mutlu olacağına eminsen eğer her yer sana cennet gibi gelir..Ev kaç odaymış, neredeymiş.. Bunlar bilmem kaçıncı sıradaki teferruatlar.. Evin içinde at koştursan nolur huzurun olmadıktan sonra.. Rabbime sonsuz şükürler olsun o kadar mutluyum ki.. Kimi çiftleri görüyorum, ailesi harika bir ev vermiş, EV vermiş diyorum, bu zamanda kimin evlenir evlenmez borçsuz evi oluyor? Ama adamlar mutsuz…Allahım boğacağım 😀 Daha ne istiyorsunuz be insafsızlar demek istiyorum 😀 Birbirinize sahipseniz, mutluluklarınız bir ise, maddi herşeye sahip olabilirsiniz, önemli değil.. Çünkü sizin sevginiz herşeyin üstesinden gelir.. Bu zamana kadar ne Buğra benim 1 kerecik gönlümü kırdı ne ben onun.. Kıyamam ki.. Ben üzülürüm onu üzemem ki.. Keza o da öyle, kendi üzülür ama beni asla bilerek üzmez.. En önemlisi de bu değil mi? Sevdiğini kendinden bile önce düşünmek..

roman

Benimle birçok sevinci, hasreti, aşkı, üzüntüyü paylaşıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.. Aylardır benimle olan, bana mesaj atan, beni hatta bizi merak eden, sohbet yazılarımı bekleyen herkes benim minik ailemin bir parçası oldu.. Bu serüvene dahil olduğunuz için teşekkür ederim..

buz_devri_oyuncak

Bu deli kızın şimdi biir sürü ürün fotoğraflaması, yeni yazıları hazırlaması gerek..Ben kaçıyorum.. Size bir sürü yazı linki bırakayım, öpüyoruuum, hoşçakalııın!

Buğra İle Tanışma Hikayemiz

Buğra Askere Gitti

Asker Çantası Nasıl Hazırlanır?

Asker Yolu Beklemek

Şafak 81

Şafak 55

Şafak 18

Şafak 0 Kavuştuk!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz.

HOŞÇAKALIIIIIN! ^^.
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 18 yorum yapılmış.

 1. işte beklediğim yazı yehuu, ama ev görsellerini de bekliyoruum, güzel günlerde oturun sılacıım, allah ağzınızın tadını bozmasın, çok sevindim yaaa, senin sohbetini yerim ben!

 2. asıl biz teşekkür ederiz tüm duygularını samimice bizimle paylaştığın için, seni okumak çok keyifli, taaa ne zamandan beri okuyorum blogunu, arkadaşım gibisin ya, çok mutlu ol!

  • çok teşekkür ederim, hem okumaya değer bulduğun hem de güzel dileklerin için 🙂

 3. çok sevindim çook 😀 Hayırlı olsun, Rabbim huzurunuzu daim etsin inşallah, lütfen evini de paylaş pis olması farketmez canım 🙂

 4. hayırlı olsun, sonunda geldi o günler, bak askerlik geçmez diyordun, ben demiştim sana, çok sevindim inan canım, inşallah bizimle paylaşmayı ihmal etmezsin evini düğününü, düğün ne zaman bu arada?

  • düğün Allah izin verirse Haziran gibi olacak sanırım canım 🙂

 5. tebrik ederim, çok sevindim canım, sağlıkla mutlulukla oturun inşallah, yazım dilini çok seviyorum, o kadar samimisin ki,bir gün senle tanışmayı, 1 bardak kahve yudumlamayı, sohbet etmeyi o kadar çok istiyorum ki, mümkün olur mu acaba? 🙂

  • elbette, mümkün olur, neden olmasın 🙂 çok teşekkür ediyorummm 🙂

 6. Canım mutluluğunuz hiç bozulmasın. Güle güle oturun evinizde , sevgiler…

 7. temizliğe gönüllü gelmek istiyorum sılacım ciddiyim 😀 çok güzel cam silerim, çağırman yeter 😀

  • haha 😀 ay kıyamam ben sana 😀

 8. hayırlı olsun inşallah, Rabbim bereket ve huzur versin size, kalbinizin güzelliği yüzünüze yansımış ikinizin de

 9. Blogunu sadece dakikalar önce keşfettim ve okuya okuya buralara kadar geldim,çok şekersin gerçekten yanımdaymışsın da anlatıyormuşsun gibi okudum hepsini, bir solukta… Allah mutluluğunuzu daim etsin, sizi birbirinizden ayırmasın inşallah !!! Çok sevgiler…

  • buraya bu mesajı yazman o kadar değerli ki benim için..çok ama çok teşekkür ederim :)) günümün mutluluğu oldun 🙂 bak şimdi de sen yanımdaymışsın gibi hissettirdin kendini 🙂

 10. Esrakck7 Instagram adim

 11. Yaaa ne kadar güzelsin herşey gönlündeki gibi olsun yeni bir yazı değil ama o kadar mutluluk verici ki…
  Galiba aynı kafadayız senle eşimi alıp akşam yürüşe çıkmak gibisi yok (yoktur herhalde)tabi benm daha 3 senem var darısııı bizeee

  • çok teşekkür ederim güzel yorumun içiin, inşallah çok çok mutlu ol 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.