Farmasi Age Reversist Krem İncelemesi

Merhabaa güzel ailem, bugün çok ilginç ve etkili bir krem inceleyeceğiz. Farmasi markasını artık duymayan kalmamıştır sanıyorum. Farmasi günden güne kendini daha da geliştirerek çok çeşitli bakım ve kozmetik ürünleri sunuyor bizlere. Son çıkan cilt bakımı serisi ise ”Age Reversist”. Bu seriye ait tüm ürünleri inceleyeceğim ve deneyimlerimi sizlere aktaracağım.

Farmasi ürülerini güvenle FarmasiBabacan hesabından alabilirsiniz.

İlk olarak serideki en ilginç ürünle başlamak istedim. Bu ürünü seriden ayrı tutarak incelemek istedim çünkü çok daha detaylı incelemek istedim, hayatımda hiç bu tarz bir krem kullanmadım. Age Reversist isimli bu kremin kullanılışı da etkileri gibi ilginç;

farmasi-age-reversist

Bu şekilde teneke bir kutunun içinde tekli tekli ambalajlara ayrılmış şekilde geliyor ürün. İçinde 52 adet 0,3 ml ürün bulunuyor;

age-reverse

Her biri tek kullanımlık olarak ayarlanmış ama bana göre tek kullanımlıktan daha fazla geliyor ürün, ben 2 kere kullanabiliyorum. Şimdi aklınızdaki soru neden bir tüpte, ambalajda değil de tekli pakette geliyor? Çünkü bu ürün paketi açıldıktan sonra hızlıca uygulanmalı, hemen yayılmalı.Ürünün vaatlerinden bahsedeyim ilk önce;

Yüzünüzdeki alın kırışıklıkları, düşük kaş ve göz kapakları, göz altı torbaları, kaz ayakları gibi sorunlara için gerginleştirmek istediğiniz bölgelere parmak ucu ile hafifçe uygulayıın. Mimik yapmadan ürün emilene kadar bekleyin. Temiz cilde uygulayn ve öncesinde nemlendirici kullanın.

Düzenli kullanımda ciltteki kolajen sentezini arttırarak ciltteki kırışıklık ve çizgilere karşı savaşmaya yardımcı olur.

goz-cevresi-kremi

Bu şekilde tek kullanımlık paketi yırtıyorsunuz ve içinden kıvamlı bir krem çıkıyor;

farmasi-age-reversist-krem-incelemesi

Şu kadarcık bir miktar 2 göz altına da yetiyor örneğin. O yüzden 1 pakette tüm yüze yetecek kadar krem var diyebiliriz. Ben bu kremi anneme verdim deneyimledikten sonra. Çünkü bence kesinlikle 30 yaş üzeri için uygun bir ürün.  Tabii daha gençseniz de kullanabilirsiniz ama gerek yok anlamında diyorum. Mesela düğün, davet, mezuniyet gibi günlerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.Etkisini anlayabilmeniz için annemden rica ettim sağolsun kırmadı beni, çektim öncesi-sonrası fotoğraflarını 🙂

farmasi-age-reversist-krem

İlk fotoğraftaki kaz ayakları, kırışıklıklar, göz altı torbası ve hatta hafif gözenekler 2. fotoğrafta yok oldu gördüğünüz gibi. Ürün anında botoks etkisi yapıyor diyebilirim. Ben de kullandım ama tabii bende bu kadar gözle görülür fark olmadı kırışığım olmadığından dolayı, o yüzden en iyi örnek annemdi, annemde gösterdim.

Bazı uyarılarım olacak;

 • Ürünü mutlaka ama mutlaka bolca nemlendirdiğiniz temiz cilde uygulayın,
 • Eğer nemsiz cilde uygularsanız yayılmıyor, beyaz tortu kalıyor,
 • Mutlaka 2 göze veya çevresine eşit ve hızlıca yayın,ince tabaka halinde yayın,
 • Kremi bol bol sürmeyin, üst üste uygulamayın,incecik uygulamak en iyi sonuç oluyor,
 • Uyguladıktan sonra gülmeyin, mimik yapmayın, kuruyana kadar bekleyin,
 • Eğer makyaj yapacaksanız en az 5 dakika bekleyin,
 • Göz altı kapatıcınızı uygulayacaksanız sağa sola çekiştirmeyin, tampon hareketlerle yayın,

Yaşadığım olumsuz tecrübelerin nedenleri;

 • İlk uyguladığımda çok uyguladım beyaz tortu kaldı, az uygulayınca ideal oldu,
 • Uyguladıktan hemen sonra makyaj yapınca göz altı kapatıcım iyi yayılmadı, mutlaka iyice oturmasını bekleyin
 • Son olarak dediğim gibi iyice nemlendirmeyince ve hızlı yaymayınca iyi yayılmıyor.

Eğer ürünü bu dediklerimi dikkate alarak uygularsanız anında botoks etkisi, ferah, genç bakışlar elde ediyorsunuz ve kırışıklık, göz altı torbası neredeyse hiç kalmıyor. Bu ürünü ayrıca gözenek görünümünü gidermek için de kullanabilirsinniz.

age-reversist-krem

(sola uyguladım, sağa uygulamadım)

Umarım merak edenler için faydalı ve açıklayıcı olmuştur yazım. Ürünün içeriğini de aktarayım son olarak merak edenler için;

PLANKTON EKSRESİ

Fransanın kuzeybatısında Atlantik Okyanusu’nun Brest kıyılarında yaygın halde bulunan Marin mikro organizma kolonilerinden elde edilen Plankton extresi, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin ve besleyici bir aktiftir. Cilt dokusunu korumaya, cilde pürüzsüz bir görünüm ve elastikiyet kazandırmaya yardımcı olur.

KIRMIZI ALG ÖZÜ

İskandinav sularında yaygın olan Furcellaria Lumbricalis kırmızı alginden elde edilen bu mucizevi öz, ilk uygulamadan itibaren cildinize nem kazandırır. Diğer aktiflere kıyasla, ciltteki hhidrasyon seviyesini daha hızlı bir şekilde arttırarak, günden güne farkedilir bir etki yaratır.

LAMİNARA EKSTRESİ

Kök hücrelerini, mitokondrial DNA hasarlarına sebep olan serbest radikallerden ev oksidatif stresten koruyan Laminaria Ekstresi, hücresel boyutta oksijenlenme ve ATP sentezini uyarır.

Farmasi ürülerini güvenle FarmasiBabacan hesabından alabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 14 yorum yapılmış.

 1. etkisi ne kadar sürüyo acaba?

  • merhaba yüzünüzü yıkayana kadar kalıcı etkisi

 2. Peki bu ürün kullandiğin zaman mi etkili yoksa uzun vadede kirişiklik giderme özelligi varmidir

 3. Bu ürün kullanıldığı süredemi etkili yoksa kullanmadigin zaman uzun vadede kirişiklik azaltmada etkisi varmi

  • Merhaba hayır uzun vaadede etkisi yok, kullanıldığı süre etkili

 4. merhaba; bilgilendirme için çok

  ürün kaç saat etkisini koruyor acaba?

  • merhaba makyajınızı silene, yüzünüzü yıkayana kadar etkisini koruyor

 5. merhaba; bilgilendirme için çok teşekkürler.

  Ürün uzun süre kullanımda kırışıkları azaltıcı etki yapıyor mu acaba?

  • Merhaba hayır maalesef kullanım dahilinde etkili, uzun süre kullansanız da kırışıklıkları kalıcı olarak yok etmiyor

 6. krem sadece kendı basıan etkılımı serumlamı kullanalım normal nemlencırrıcıde olurmu

 7. Farmasi Botoks etkisi yapan kremi ben Kaş kaldırmak için kullansam etkisi olurmu yada düşük göz kapağı için benim kaz ayağım yok göz altı torbalarıMDA beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

  • Merhaba, evet gerginlik ve kaldırma etkisi olur ama botoks gibi bir etki beklemeyin, bir de kalıcı değil maalesef, yüzünüzü yıkadığınızda kremin etkisi gidecektir. Ama göz kapaklarınızı gergin ve kalkık gösterir evet .

 8. AGE REVERSİST 2 gün oldu buğün etkisini göremedim neden acaba

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.