Farmasi Aktif Karbon Detoks Etkili Siyah Maske

Merhabaa güzel ailem! Bir süredir deneyimlediğim Farmasi Aktif Karbon Siyah Maske sonunda bugün blogumda! Son yıllarda hem karbon içerikli, kömür içerikli maskeler hem de soyulan maskeler çok popüler olunca Farmasi de bu 2 özelliği birleştirip hem karbonlu hem de soyulan bir maske üretmiş! Detaylar yazının devamında, hadi incelemeye, kimler sever, kimler sevmez, benim deneyimlerim nasıl oldu, keyifli okumalar!

Farmasi Aktif Karbon Soyulabilen Siyah Maske

Tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiş bir siyah maske. İçerisinde paraben, sls gibi zararlı kimyasallar bulundurmayan, aynı zamanda aktif karbon ile gözenekleri derinlemesine temizlemeyi vaat eden bir maske. Bildiğiniz gibi kömür ve karbon içerikli ürünler gözeneklerin içine kadar işleyerek maksimum temizlik sağlıyor. Yani mıknatıs etkisi gibi de düşünebilirsiniz. Böylece gözenekler temiz kalıyor, varsa siyah noktalarınız azalıyor, yeni siyah nokta oluşumu engelleniyor. Ayrıca karbonun başka bir özelliği de geniş gözenekleri küçültmesi, sebumu dengelemesi. Özellikle burun, çene yani T bölgesinde fazla yağlanma probleminiz varsa karbon,kömür içerikli ürünlere şans verebilirsiniz.

Şimdi gelelim uygulama önerilerine ve maskenin vaatlerine;

Farmasi Aktif Karbon Maskesi

İçeriğindeki Aktif Karbon sayesinde, ciltteki yağ, kir, siyah nokta ve ölü hücre kalıntılarını mıknatıs gibi çeker. Cildi derinlemesine temizleyerek, siyah nokta oluşumlarını zamanla azaltmaya yardımcı olur. Nasıl kullanılır: Haftada 1-2 kez, Üçüncü Adım olarak uygulayın.

Göz, dudak çevresi ve saç çizgisi hariç yüz ve boyun bölgesine kalın bir tabaka halinde uygulayın. Kuruması için 25-30 dk bekleyin. Tamamen kuruduktan sonra soyarak çıkartın.

Öncelikle maske soyulan bir maske olduğu için özellikle burun çevresindeki gözeneklerin içine girince tutucu etki sağlayıp siyah noktaları alıyor. Yalnız tutuşu çok güçlü bir maske beklemeyin. Yani yüzünüzdeki ayva tüylerinizi vs kopartmaz. Peki ben nasıl kullanıyorum;

  • Duştan çıkar çıkmaz hazır buhardan ve sıcaktan genişlemiş gözeneklerime, burnuma bastırarak uyguluyorum. Kurumasını bekleyip kolayca soyuyorum.
  • Sonrasında tonik kullanıyorum ki gözeneklerim ekstra temiz kalsın.
  • Bence her cilt tipi kullanabilir maskeyi
  • Haftada 2 gün uygulamak yeterli
  • Gözeneklerim nispeten daha temiz oldu ama keşke tutuşu daha kuvvetli, zamk gibi bir maske olsaymış, herkes sevmez ama ben öyle seviyorum.

BAKIM yazılarım için tıklayın

Yüzlerce ruj önerisini bir arada bulabileceğiniz özel yazılarım için BURAYA tıklayabilirsiniz 🙂

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

PARFÜM INCELEMELERIM IÇIN TIK

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Farmasi ürünleri yüzde yüz yerli sermaye ile üretilmektedir Farmasinin en sevdigim yanı firmanın müşteri memnuniyetine özen göstermesi ve ürünlerinde paraben kullanmamasıdır sizde bunu yazınızda belirtmişsiniz

    • Evet kesinlikle, çok memnunum ve gurur duyuyorum markamız ile 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.