Farmasi Aloe Scrub İncelemesi

Merhabaa güzel ailem! Geçtiğimiz günnlerde Farmasi Aloe Jel serisini incelemiştim. Bugün ise daha detaylı bir şekilde Farmasi Aloe Scrub ürününü inceleyeceğiz. Farmasi yeni çıkardığı aloe vera özlü ürünler ile cildinize doğadan doğal bir dokunuş sunmayı vaat ediyor. Aloe vera özlü scrub yani peeling ise kremsi formülü ve ufak tanecikli granülleri ile özellikle hassas ve kuru ciltleri memnun edecek nitelikte;

İçeriğinde %50 oranında ole vera suyu bulunan bu peelingin vaatlerine göz atalım ilk önce. Ardından yapısına ve kişisel deneyimlerime geçelim;

Cildi kurutmadan gözenekleri temizleyen bir peeling ürünüdür. Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından Eccocert onaylı %50 oranında aloe vera suyu içerir.

Mikro tanecikler sayesinde cildi ölü hücrelerden arındırır. Zeytinyağı ile zenginleştirilmiş formülü tazelenmiş ve yumuşak bir cilt sağlar. Vitamin E içeriği ile cildin doğal ışıltısını arttırır.

Nemli cilde masaj yaparak uygulanır, ılık su ile durulanır.

Kremsi bir ürünün içerisinde ufacık, cildi asla tahriş etmeyen, orta sertlikte tanecikler bulunuyor;

İzlenimlerim ise şu şekilde oldu;

  • Yaklaşık 10 15 kere deneyimleme fırsatım oldu, haftada 2 gün uyguladım.
  • Islak cildime hafif baskı ile dairesel hareketler ile uyguladım, masaj yapmak önemli.
  • Özellikle burun çevreme yoğunlaşarak masaj yaptım.
  • İlk söyleyeceğim şey kesinlikle yapısı yumuşacık ve cildimi en ufak şekilde bile çizmedi, kızartmadı.
  • Buna rağmen tanecikleri yoğun olduğundan oldukça iyi şekilde temizledi siyah noktaları.
  • Ardından yumuşak, hafif nemli, sakinleşmiş ve pürüzsüz bir cilt bıraktı.
  • Kimlere öneririm? Özellikle cildi kuru, hassas, tahrişe müsait kişiler sever, hafif nem bile veriyor.
  • Kimlere önermem? Bunun zıttı olarak aşırı yağlı, gözenekleri dolu kişiler sevmeyebilir. Çünkü hem hafif gelir hem de nem verdiğinden ekstra yağlandırabilir.

Eğer siz de cildinizi tahriş etmeden pütürleri, siyah noktaları temizleyecek, cildinizi pürüzsüzleştirecek ve en önemlisi cildinize nem veren bir peeling arayışındaysanız Farmasi Aloe Peeling‘e şans verebilirsiniz. Haftada 3 kere kullansanız bile fazla gelmeyecek, cildi yormayacak bir ürün.

 ŞU yazımda Farmasi’nin yeni çıkarmış olduğu Farmasi Aloe Jel Serisi nin genel anlamda incelemesini yapmıştım, serideki cilt bakım ürünlerinden bahsetmiştim. Eğer bu seri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz mutlaka yazımı okumanızı öneririm. 

Umarım keyifle okumuşsunuzdur 

Farmasi ürünlerini Farmasikatalogu sayfasından alabilirsiniz. Farmasikatalogu.com sayfasından online katalogları inceleyerek ürünlerin güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz .

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.