Farmasi Çay Ağacı Yağı Kil Maskesi İncelemesi

Meerhaba güzel ailem! Bildiğiniz gibi uzun zamandır ‘çay ağacı yağı’ özlü cilt bakım ürünleri çok revaçta! Nedir bu çay ağacı yağı, ne işe yarar diye sorarsanız cilt için faydaları saymakla bitmeyen özel bir içerik! Yazımın devamında hem çay ağacı yağının mucizevi özelliklerinden bahsedeceğim hem de Farmasi Çay Ağacı Yağı Kil Maskesi ürününü detaylıca inceleyeceğim, hadi başlayalım;

Çay Ağacı Yağı Faydaları

 • Çay ağacı yağının bilinen ilk faydası ve bu kadar popüler olmasının nedeni elbette sivilcelerle mücadele edişi!
 • Bu özel yağ uygulanan bölgedeki bakteri oluşumunu önlüyor, adeta dezenfekte ediyor,
 • Böylece aktif akne ve sivilceler hem yayılmamış, hem bakteri üretmemiş oluyor hem de daha hızlı bir şekilde kuruyup iz bırakmadan iyileşiyor..
 • Çay ağacı yağı aynı zamanda harika bir leke açıcıdır!
 • Cilt tonunu 1-2 ton kadar açarken lekelerin görünümünü de hafifletir, yalnız saf çay ağacı yağını alıp tüm yüze sürmek çok yanlış, seyreltilmiş, tüm yüz için kullanıma uygun hale getirilmiş cilt bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.
 • Son olarak gözeneklerin küçülmesi,saç derisindeki kepeğin, fazla yağın giderilmesi, ter kokusunu önlemesi gibi de daha nice faydaları bulunan mucizevi bir içerik!

Farmasi Dr Cevdet Tuna Çay Ağacı Yağı Kil Maskesi

Kil maskelerine aşık olduğumu beni bir süredir takip ediyorsanız mutlaka biliyorsunuzdur! Dolabımda stok yaptığım tek bakım ürünüm kil maskesidir.. Çünkü kil’in verdiği o temizlik hissi, o gözenekleri hüüp diye temizleyişi, fazla sabumu alışı bence hiçbir cilt bakım ürününde yok..

E çay ağacı yağı da zaten uzun yıllardır çok severek kullandığım bir içerik olduğundan kil ile birleşince bu ürünü denememek olmazdı, adeta 2 aşık olduğum içeriği bir araya getirmişler yahu! Üstelik içinde paraben, parfüm, sls, alkol türevleri de yok!

Farmasi Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

DR.C.TUNA Çay Ağacı Yağı Kil Maskesi, içeriğindeki Çay Ağacı Yağı sayesinde cildi derinlemesine temizler ve tazeler. Kil içeriğiyle ciltteki pürüzlerin azalmasına, fazla yağın emilmesine yardımcı olur. Kullanım: Temiz cildinize, göz çevresini ve dudakları dışarıda bırakacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulayın. Kuruyana dek bekleyin. Masaj yaparak temizleyin ve durulayın. Haftada 1-2 kez kullanılabilir.

Maskenin kıvamı oldukça yoğun, ama yüze uygulandığında kalın bir tabaka halinde kalmıyor, zaten ince bir uygulama yapmanız öneriliyor;

Gelelim uygulama önerilerime ve maskenin etkilerine;

 • Maskeyi denemeden önce içeriğindeki hem kil hem de çay ağacı içeriklerinin bir arada olması bana ‘bu kesin yağlı cilt maskesi yiaa’ dedirtmişti, ama yanılmışım sayın seyirciler..
 • Bu maske kuru cilt dahil tüm ciltlerin kullanımına uygun, cildi germeyen, kurutmayan sadece fazla yağı alarak cildi tertemiz yapan bir maskeymiş!
 • Benim tüm kil maskelerinde olduğu gibi uygulama önerim mutlaka duştan sonra, gözenekler löpçük gibi kocaman açıldığında uygulamanız,
 • Çünkü o zaman açılan gözenekler derinlemesine temizlenmiş oluyor ve maske 2 kat işe yarıyor.
 • Ardından varsa tonik, yoksa gül suyu, maden suyu uygulayarak 1 hafta misler gibi temiz bir cilt ile gezebilirsiniz,
 • Ben haftada 1 uyguluyorum, yeterli oluyor.

Blogumda incelediğim diğer tüm Farmasi ürünlerinin detaylı incelemeleri için TIK

Farmasi ürünlerini instagram @Farmasikatalogu sayfasından alabilirsiniz. Farmasikatalogu.com sayfasından online katalogları inceleyerek ürünlerin güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz .

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

 1. Ben kullanıyodum. Yüzümde sivilce yaptı. Acaba önce cilt altını derinlemesine temizleyip sonra tamamen mi geçircek diye düşündüm. Önce sivilce yapan ama sonra geçiren ürün olduğunu düşündüm. Ama cildime zarar vermesinden korktuğum için kullanımı bıraktım. Devam etsem bir sorun yaratır mi acaba? Lekelerimi giderir mi?

  • Merhaba sivilce yapmaması gerekiyor normalde, hatta sivilce geçiriyor, ama belki de size uygun değildir, bence devam etmeyin

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.