Farmasi DR.C.Tuna Vitalizing Çörek Otu Yağı Şampuanı İncelemesi

Merhaba güzel ailem! Bugün uzun zaman önce çok severek kullandığım bir şampuan incelemesi ile geldim! Farmasi Vitalizing Çörek Otu Şampuanı meğer blogumda yokmuş! Nasıl olur, çok severek kullandığım bir şampuanı nasıl yazmamışım derken buldum kendimi! Arşivden fotiler çıktı ve niyahet bugün bu harika şampuanı sizlere anlatabilirim. Hadi başlayalım!

Farmasi Çörek Otu Yağı Şampuanı

Bildiğiniz gibi ben Farmasi ürünlerine blogumda sık sık yer veriyorum. Tüm samimiyetimle söylüyorum ki piyasadaki birçok ünlü markanın ürünlerine nazaran daha başarılı ürünleri var ve içim çok rahat olarak kullanıyorum. İçeriği çok temiz ürünleri var. Mesela paraben, parfüm, alkol, SLS, silikon, ftalat, triklosan kısacası hiçbir zararlı içerik yok ürünlerin içinde. Bu şampuanda da ne sülfat, ne tuz, ne parfüm, paraben yok!

Saçlarımın uçlarını açtırmıştım yazın başında hatırlarsanız, okumak isterseniz TIK. O zaman kuaförüm içinde tuz, sülfat bulunan şampuanları kullanma hem ombren daha çabuk akar hem de saçların sertleşir demişti. Farmasi çörek otu yağlı şampuan ile o dönem tanıştım işte;

Saçlarımın uçları açıldığından hem beslemek, korumak için hem de daha geç akması için kullanmaya başladım bu şampuanı. İlk olarak kokusundan bahsedeyim. Çok cezbedici bir kokusu yok maalesef, biraz aktar gibi koksa da kesinlikle temizlik hissini veriyor, saçları yumuşacık yaparken derinlemesine temizliyor, asla kurutmuyor ve en önemlisi sertleştirmiyor. Saçımda en büyük sorun saçlarım kalın telli olduğu için sertleşme sorunu olması.. Saçımı yumuşatan şampuanlar benim için ‘tamamdır’ Bu şampuan da saçlarımı bebiş gibi yumuşacık yapınca benden onayı aldı zaten.

‘Mat ve cansız saçlara çözüm sunan şampuan çörek otu yağı ile birleştirildi. Saç uçlarına kusursuz bir bakım sunar.’

Temiz içerikli, saçları sertleştirip kurutmadan temizleyen, güzel köpüren ve kolay durulanan bir şampuan arayışındaysanız tavsiye edebileceğim bir şampuan oldu. Özellikle yaz aylarında deniz ve havuzun etkisinden saçlarınız ekstra kuruyorsa bakabilirsiniz. Veya benim gibi saçlarınızda açma, boya işlemi olduysa da işinize yaracaktır. Bence her saç tipinin kullanımına uygun bir şampuan.

Farmasi ürünlerini instagram @Farmasikatalogu sayfasından alabilirsiniz. Farmasikatalogu.com sayfasından online katalogları inceleyerek ürünlerin güncel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz .

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 10 yorum yapılmış.

 1. Yazıya tamamen katılıyorum! Emeğine sağlık.

 2. Sls olmadığına emin miyiz? İçindekiler kısmına şu an baktim sodium laureth sulfat ikinci sırada

  • Merhaba, ne zaman aldınız şampuanı acaba, benimkinde yazmıyordu çünkü, eminim, acaba yeni üretilenlere eklendi mi?

 3. Peki saçınızda uzatma yaptı mı farmasi çörek otu şampuanı vitalizing

 4. Vitalizing farmasi çörek otu şampuanı saçınızda uzatma yaptı mı peki

 5. Merhaba, son derece güvenerek ve yararına inanarak aldığım ve kullandığım bu şampuanın içindekiler bölümünü bir gün merak edip okuduğumda SODYUM LAURETH SÜLFAT(SLS) içerdiğini üzülerek gördüm.

  • Merhaba, içeriğinde SLS, Sülfat olmayan şampuan yok zaten piyasada, fakat benim kullandığım bu şampuanda sülfat bulunmuyordu, belki yeni içeriğine eklenmiş olabilir o konuda bilgim yok

 6. Arkadaşlar dün bu yazının yorumlarını okudum şampuanlarda sls olduğunu söyleyen birisi vardı

  Ona cevap olarak kısaca

  SLS; Sodium Laurin Sulfate, SLES ise Sodium Laureth Sulfat’tir. Her ne kadar iki kısaltma aynı gibi görünse de yazım şekli farklıdır. Farmasi’de kullanılan “laureth” yani “SLES” dir bu da Hindistan cevizi sütü ve liflerinden elde edilen zararsız bir kimyasaldır. “Sodyum Laureth Sulfat” ürünlere köpürme özelliği verir. Bu madde gözleri ve cildi tahriş edebilir.

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.