Farmasi Midnight Smoke Far İncelemesi / Makyaj

Merhaba güzel ailem! Geçtiğimiz günlerde Farmasi Tekli Far serisindeki renkleri gösterdiğim bir yazı yazmıştım, o yazıma BURADAN ulaşabilirsiniz. Yazımı yazdıktan sonra çok fazla ‘göz makyajı da yapar mısın?’ isteği geldi. Elbette farların kullanımı, deneyimlerim ve göz makyajı önerilerimi de sizlerle buluşturacağım 🙂 Takdir edersiniz ki her gün renkli veya biraz daha ağır göz makyajları yapmıyorum. Bu yüzden ancak çalışmadığım, boş olduğum pazar günü makyaj ve çekim yapabiliyorum. O yüzden biraz gecikmeli olarak geliyor makyaj yazıları. O halde lacivert, dumanlı, kahverengi gözleri ‘bal rengi’ gösteren makyaja geçelim mi?

Lacivert Dumanlı Göz Makyajı

İtiraf etmem gerekirse göz makyajında kullandığım renkler hep ama hep toprak tonlarıdır.. Arada bir sadece kızıl tonlara yer veririm.. Lacivert farın kahverengi gözlerimi bu kadar ortaya çıkartacağını asla tahmin etmezdim! Bayıldım bu makyaja ve farın rengine.. Eğer kahverengi gözleriniz varsa hiç düşünmeden bu farı edinin derim!

Farmasi Mindnigt Smoke Tekli Göz Farı

Farın yapısı yumuşacık.. İpek gibi dokununca..

Bu tarz farlardan daha yüksek pigmentasyon almak isterseniz eğer ya parmaklarınız ile uygulayın ya da son dokunuz olarak far fırçasına biraz sabitleme spreyi sıkın, su da olabilir, o şekilde uygulayın. Farınız daha pigmentli hatta metalik gibi görünecektir. Ayrıca daha sabit olacak, gün içinde uçup gitmeyecek kalıcılığı artacaktır. Bu da benden size ufak bir tavsiye olsun canlar 🙂

Lacivert Göz Makyajı

Lacivert dumanlı göz makyajı bence siyah göz makyajına göre gözleri daha fazla ön plana çıkartıyor. Bu güzel farı ıslatarak kullandım makyajımda. Eyeliner olmadan olmaz. O yüzden kendini belli eden bir eyeliner kullandım ve tabii bolca maskara.. Normalde böyle ağır bir göz makyajını sadece gece kullanırım, hatta o bile meçhul 😀 Ama sanırım artık kullanacağım, öyle beğendim ki!

Bu tarz yoğun göz makyajları ile genelde nude yani çıplak dudak rengi rujlar tercih ederim. Ama bir değişiklik yapıp Avon markasının metalik ruj serisinden Red Supreme rengini sürdüm. Bence çok iddialı ve şık oldu!

Umarım yazımı keyifle okumuşsunuzdur. Yazımın başında da dediğim gibi özellikle kahverengi gözleriniz varsa lacivert far ile gözlerinizi daha da ön plana çıkartabilirsiniz.

Daha fazla makyaj görselleri ve ürün önerileri için Güzellik kategorime ışınlanabilirsiniz!

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!

 
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.