Farmasi Nutriplus Omega 3 Balık Yağı

Merhaba güzel ailem! Yeni bir SAĞLIK konusu ile birlikteyiz bugün. Blogumun Sağlık kategorisinde hem besin takviyeleri hem de pratik öneriler bulunuyor, dilerseniz inceleyebilirsiniz. Bugün Farmasi Nutriplus Omega 3 Balık yağı mercek altında olacak. Doktorumun tavsiyesi ile başladığım Omega 3 ilaç olmadığı için bloguma da yazmak istedim,çünkü takviye edici gıda olarak geçiyor. Hem de merak edenler için Omega 3 nedir, faydaları nelerdir gibi konulardan da bahsedeceğim, keyifli okumalar..

Farmasi Nutriplus Omega 3

Fiziksel ve özellikle zihinsel olarak oldukça faydalı bir doymamış yağ asidi olan Omega 3 vücudumuza almamız gereken elzem yağların başında gelir. Özellikle haftanın 2,3 günü balık, süt ürünleri gibi gıdaları tüketmiyorsanız büyük ihtimalle Omega 3 seviyeniz oldukça düşük olacaktır..

Omega 3 Eksikliğinde Neler Olur?

 • Bağışıklık sistemi zayıflar,
 • Halsizlik, uykusuzluk,isteksizlik ve depresyon belirtileri olabilir,
 • Görme bozuklukları yaşanabilir,
 • Kemik, eklem sağlığı riske girer, kas ağrıları artabilir

Farmasi Nutriplus Balık Yağlı Omega 3

Takviye edici gıda olarak günde 2 kere alınması gerektiği yazıyor ama doktorum bana günde 1 adet yeterli dediği için o şekilde kullanıyorum. Siz de mutlaka kan değerlerinize baktırıp öyle kullanın.

Kapsüller benim gibi ilaç yutmakta zorlanan biri için biraz büyük olsa da kolay kayıyor bol su ile içince 🙁 İlaç yutma fobisi olanlar beni anlar.

Omega 3 Takviyesi Hayatımda Neleri Değiştirdi?

 • İlk olarak enerjimi yerine getirdiğini gözlemledim,
 • Cildimde gözle görülür bir canlanma oldu,
 • Uykum düzene girdi,
 • Daha rahat uyumaya başladım,
 • Kas ağrılarım hafifledi ve sanki daha güçlü hissediyorum,
 • Ben spor ile birlikte kullanıyorum, elbette sporun, düzenli beslenmenin de önemi büyük
Omega 3 Balık Yağı Nasıl Saklanmalı?

Omega 3 ve diğer tüm vitaminler, ilaçlar mutlaka nemsiz, kuru, güneş ışığı görmeyen, mümkünse kapaklı bir dolapta,serin yerde saklanmalıdır. Ağzı iyice kapatılmalı ve ışık almadığından emin olunmalıdır. Aksi halde okside olabilir ve tarihi geçmeden de bozulabilirler.

Umarım keyifle okumuş ve sorularınıza cevap bulmuşsunuzdur. Eğer sizin de benim gibi uzun süre geçmeyen enerjisizlik, halsizlik sorununuz varsa mutlaka doktora gidip kan testi isteyin, büyük ihtimalle değerleriniz düşük çıkacaktır. Takviye edici vitaminler ve düzenli beslenme ile daha enerjik bir hayata sahip olabilirsiniz 🙂

Daha fazla Sağlık, Beslenme, Ürün Önerileri konularına blogumun SAĞLIK kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Farmasi ürünlerini www.farmasikalatlogu.com sayfasından satın alabilirsiniz.

Yeni yazacağım diğer yazıları kaçırmamak için aktif şekilde kullandığım instagram ve Facebook sayfalarımı takip edebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalııın!
BENZER İÇERİKLER

Bu yazıya 2 yorum yapılmış.

 1. hangi değerlere baktıracağımızı ben ne t anlamadım. Çünkü kan değeri deyince pek çok değer var hangisine bakılacak acaba? Kansızlık ve demir eksikliği mi yoksa vitaminler mi? Omega 3 eksikliği hangi değerden anlaşılır?

  • merhaba, ben doktora gittiğimde hem b12 hem de diğer kan değerlerime bakıldı, bildiğim kadarı ile demir eksikliğine de ayrı bakılıyor, toplamda 4 tüp kan aldılar çünkü, doktorunuz daha iyi bilir ben yanlış yönlendirmeyeyim 🙂

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.