FAVORİ AVON PARFÜMLERİM/ PARFÜM KOLEKSİYONUM/ PART 4

Herkese yeniden merhaba! Avon markasının parfümlerini uzun yıllardır deneyimleyen biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki fiyatına göre oldukça üstün performans gösteriyorlar. Kokudan kokuya değişse de ben genel olarak avon markasının parfümlerini oldukça özgün ve  kalıcı buluyorum. Bu zamana kadar avonun birçok parfümünü kullandım ve sizler için favori kokularımı belirledim.

İlki belkide çoğumuzun severek kullandığı,adeta fenomen haline gelen ‘Wish Of Love.’ Bu parfüm yine benim sevdiğim gibi çiçek kokularına sahip tam bir gündüz parfümü. Günlük kullanıma oldukça uygun olan parfümün en sevdiğim yanlarından biri de temizlik kokması ve sıktığınızda tazelenmiş hissetmeniz. Fakat maalesef çok kalıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Bir parfüm için oldukça büyük bir dezavantaj olsa da mis kokusu için almaya devam ediyorum kendisini.

DSC_0253

Gördüğünüz gibi ne kadar severek kullandığım ortada, şişenin dibini görmüş durumdayım ve yenisi hemen alınacak. Her tene yakışacağını düşündüğüm parfümün fiyatı her ay kataloglarda değiştiği için net bir fiyat veremesem de ortalama 20 tl civarı diyebilirim.

Diğer bir favori avon parfümüm ise yine popüler kokulardan ‘Perceive’. Bu parfüm benim tarzım dışında bir koku aslında. Çünkü içerisinde baharat ve odunsu notalar barındırıyor. Ben bu parfümü özellikle orta ve üstü yaşlardaki kadınlara daha çok yakıştırıyorum. Bence gündüz kullanılacak bir parfüm değil geceye daha çok uyum sağlayacağını düşünüyorum. Kış aylarında kalıcı bir parfüm arayışındaysanız ve birazda seksi bir koku olsun diyorsanız bu parfümü önerebilirim. Ürünün fiyatı yine her ay değişmekle beraber bendeki tam boyu değil. Tarzım dışında bir koku olduğu için bu şekilde alıp denemek istedim.Seversem büyük boyunu almak daha mantıklı geldi.

DSC_0246

Sırada kokusuyla tarzımdan oldukça uzak bir parfüm var;

DSC_0248

Bu pembe şirin şişedeki parfümün ismi ‘Secret Fantasy’. Oldukça iddaalı bir ismi olan bu parfüm şekerli bir kokuya sahip. Eğer şekerli kokular size yakışıyorsa ve seviyorsanız bu parfümü bayıla bayıla kullanırsınız. Bence kesinlikle yazın kullanılabilecek bir koku değil. Sıcakta bu kokuyu düşünemiyorum,bayılırım sanırım. Tam bir kış kokusu. Orta yaş ve üstüne asla yakışmayacağını söylememe gerek yok sanırım. 😀  İçeriside gül yaprakları olduğu yazıyor. Buram buram gül kokmasa da üst notalarda hafif kendini hissetiriyor. Parfümlerin üst,orta ve alt notalarını anlattığım yazım için linke tıklayabilirsiniz. ( parfüm notaları ) Kalıcılığı ise efsane. Öyle ki 1 hafta sonra giydiğim kıyafetimde dahi kokusunu alabiliyorum. Bendeki koyu pembe şişedeki ve bildiğim kadarıyla 3 çeşiti daha var. Ben bu ürünü 15 tl gibi bir fiyata aldığımı hatırlıyorum.

Evet benim belirlediğim favori avon parfümlerim bunlar. Parfüm koleksiyonumu anlattığım diğer yazılarım için linklere tıklayabilir,yorumlarımı okuyabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler,hoşçakalın! (parfüm koleksiyonum )  ( parfüm koleksiyonum 2 )  (Parfüm Koleksiyonum 1)
BENZER İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Email adresiniz görünmeyecektir.